RC klub Kramolín
Dnešní datum: 30. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Kramolín - 22.9.2012 - 15
RC Rally
zobrazení: 612
známka: 0

Reklama

Reklama

* Rakety Estes Rascal a Prospector

Vydáno dne 13. 01. 2015 (1332 přečtení)

Na Nový rok došly motory do raket a tak je čas na nákupy. Ondra brblal, že lety byly nízké a tak jsem vzal jak osvědčené tak i silnější (doporučené). Jsem zvědav, kdo bude hledat rakety ve 300m na obloze, já ne.
Taky jsem si uvědomil, že už rok opravuji Crossfira a stále mu nějak chybí jeden stabilizátor, takže jsem oživil raketový park. Vzhledem k fůře volného času na stavbu a opravování čehokoli jsem sáhnul po raketách RTF. To je pokleslost modeláře :-(

Balení je v kartonové krabici.

Rascal1 Obsahuje komplet raketu, vše nalepeno, uvázáno, zajištěno. Pouze padák je balen zvlášť, přivázání je ponecháno na modeláři (tedy i já si fest zamodelařím). Na krabici jsou vypsány doporučené motory a výška letu, kterou s nimi může raketa dosáhnout. Vzhledem k tomu, že se bude raketa v krabici skladovat, tak si nemusím psát poznámky kde, co a jak a s čím. Praktické.

Kromě vlastní rakety, je obsahem
- česky psané bezpečnostní pravidla. Tak malým písmem, že přišla ke slovu lupa. Pokud bych letěl poprvé a nic si nepřečetl, zaujme mě před startem musí být vždy provedena kompletní startovací sekvence no potěš taška :-)
- anglický návod - obsahuje na půl stránky A4 návod jak a kam přivázat padák. Pokud by to nebylo jasné, tak samozřejmě s velkými obrázky. Další půl stránky ukazuje ládování motorů, bezpečnostní pokyny a POZOR - na půl strany vyobrazení startovací sekvence. Těch 11 obrázlů dostanete před lítáním a kdo je nebude umět, nebude se koukat. No dobře, taky se nebudu koukat, to si nezapamatuju, zvlášť jestli budeme odpalovat zápalnou šňůrou, to je v Emerice věc neznámá, zavrženíhodná a pro raketýra asi největšípotupa.
- reklamní leták Estesu
- záručák- FULL ONE YEAR - na jakékoli vady, poškození,... výměnou za nové zboží. Až když jsem vzal lupu, potvrdil jsem si co jsem tušil, mimo havárií a provozního poškození. Škoda.

Rascal

Rascal2

TTD
výška: 35,6 cm
průměr 25 mm
váha 43 g

Motor - výška letu
A8-3 61m
B4-4 168m
B6-4 137m
C6-5 335m
C6-7 366m

Rascal3Jedinou výhradu mám k přilepení vodících oček, tady tedy spíš lišty. Přeteklé lepidlo, zdá se mi trochu mimo osu a pojištění lepící páskou. Nejdřív jsem myslel, že je třeba ji odstranit. Ale bez poškození korpusu to nejde. Tak je to asi myšleno napořád. Vyosení je možná dáno mýma očima, uvidíme, jak se to bude chovat na rampě.

Prospector

Prospector

TTD
výška: 58,4 cm
průměr 34 mm
váha 68 g

Motor - výška letu
B4-4 91m
B6-4 91m
C6-5 213m

Na rozdíl od Rascalu se motor umisťuje do bajonetového pouzdra stejně jako u Amazonu. Tenhle systém se mi moc líbí. Na raketě jsem nenašel žádné mouchy.

Tak snad se brzy sejdeme a uděláme letové testy a pár fotek.


Celý článek | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...


Počítadlo


Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek