RC klub Kramolín
Dnešní datum: 05. 03. 2021  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Nýrsko 17.8.2013 - 19
foto Eliška N.
zobrazení: 833
známka: 0

Reklama

Reklama

* Království železnic

Vydáno dne 08. 01. 2017 (1244 přečtení)

Je to už 2,5 roku, co jsem něco napsal o Království. Ono jsem tam asi ani pořádně nebyl, jen na pár společenských návštěvách a akcích.

A to není ten správný čas na objevování a kochání.. Tak je čas to napravit. Tedy vlastně není čas. Na déle trvající výpravu se sem dostanu, až se sem vypraví někdo další z RCK - MartiNe, malou by to bavilo, NovakO, přijeď s ním. Holky pošleme po nákupech :-)
V pracovní den věc nevídaná - odpadlo mi jednání a tak jsem si dovolil na chvíli zaskočit. Abych čerstvě porovnal s Domem vláčků.

kz3


Království je stále veliké. Kochání se zabere spoooustu času. Ale vy víte z předchozích článků, jak to tu vypadá a tak jen heslovitě co mne zaujalo. Jo a tradiční omluva - neměl jsem foťák, foceno na telefon.

První a poslední taková spíš negativní poznámka - nestřídá se den a noc. Budu se muset zeptat co to? Předpokládám vyšší energetickou náročnost a asi někde není model tak nasvětlen, aby noční provoz byl zajímavý.

A dál jen samá pozitiva a sociální jistoty

Hned u horních kolejišť na mne čekalo překvapení.

kz4

Kokpit autobusu, který si mohou děti (i dospělí) vyzkoušet.


kz5

A když autobus, tak taky tramvaj č. 13. Tak už chybí jen metro.


Igráčci jsou na svém místě :-)

kz8


kz9


Nevím, jestli jste zaznamenali tahanice o vystavení modelu Ještědu, ale už ho v expozici neuvidíte. Co jsem slyšel, požadovaná částka na rok silně převyšuje v článku citovaných 5.000 - to byla jen okamžitá úlitba. Tak bacha až si Ještěd vyfotíte do rodinného alba a nedej bože fotku někde zveřejníte.
Ale blýská se na lepší časy. Zatímco ve fotogalerii Libereckého kraje Ještěd ještě naleznete, v reálu není. Tedy je, kopec, a na něm se staví. Takže za pár měsíců, let, se dočkáme nové stavby na Ještědu :-)

kz6


Našel jsem i reciproční reklamu na Dům vláčků.

kz010


V přidružených výstavách jsem narazil na tohle:

kz7

Tak se mi ta návštěva trochu prodraží, to musím sehnat. Samozřejmě je v expozici spousta papírových modelů. Největší - komplet památková rezervace od Vyškovského - paráda.

Čas se nachýlil, musím letět, a tak jen krátká zastávka u modelů Prahy.

kz1
kz2


A dnešní návštěva je u konce. Tak už se domlouvejte na termínu, kdy sem zajdeme všichni.


Celý článek | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...


Počítadlo


Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek