RC klub Kramolín
Dnešní datum: 06. 07. 2022  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Druztová - 5.12.2009 - 43
zimní pohár
zobrazení: 1680
známka: 0


* Heliparty 18.10.2008

Vydáno dne 18. 10. 2008 (3798 přečtení)

Tak jsme poprvé vyšli provětrat Blada. Díky tomu, že nadšenci jsou všude, jsme se zúčastnili přátelského polétání - Heliparty - pořádané Honzou Kafkou. Honza provozuje i Heliforum.cz, kde jsem se o těchto polétáních dozvěděl.

HP1Po příchodu již brázdilo halu pár dvorotoráků i jednorotorových vrtulníků. Poskládali jsme našeho vrťase, postavili na start a Katka prohlásila, ať to seřídím. Zkoušel jsem jemně zvedat Blada ze země, ale pořád někam cestoval. Honza pravil - na zemi to cestuje pořád, to musíš utrhnout a pak se starej, kam to letí, . Tak jsem ho zvedl a kupodivu ani nikam moc necestoval, dotrimoval jsem, zkusil jestli se udržím ve vzduchu a jestli se vrátím alespoň přibližně k místu startu, přistál, uklidnil rozklepané ruce a předal vysílačku Katce.
HP2HP3No prostě zvedla vrtulník a začala poletovat. Mírně sem a tam, v kruzích, zatáčky, pirulety,... Tak jsem ji zanechal osudu a šel si pokecat s ostatními. Kromě jednoho tvrdšího přistání poletovala jak Katka tak Míša bez sebemenšího problému. Vylítali jsme čtvery baterky a byl pomalu čas jít domů. Navíc se nám přestával točit spodní rotor a tak jsme pobalili a jeli domů. Prostě takové spokojené lítací odpoledne.
HP4


Bohužel doma jsem zjistil, že je očesané převodové kolo hlavní hřídele, proto se nemohl točit rotor. Na vině byla větší vertikální vůle hřídele a kolo se vysouvalo mimo pastorek, no jinak to dopadnou nemohlo. Alespoň vím, proč je v návodu napsáno - vrtulník byl profesionálně seřízen a zalétán ve výrobě. Doporučujeme řádně prohlédnout, přitáhnout všechny spoje. No jo, ale když jsem to prohlížel, tak jsem věděl kulový, co a jak funguje a kde by měla být jaká vůle. To mi došlo až když jsem to viděl lítat a fungovat. No nic, kolečko je objednáno a k tomu chladič motorů. Tak snad to v týdnu přijde a já to do příští soboty smontuju. Koukal jsem, že budu muset rozložit skoro celýho Blada.

Pár fotek najdete v galerii.

Na Heliforum.cz je článeček a několik fotek.


Celý článek | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek