RC klub Kramolín
Dnešní datum: 05. 07. 2022  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Nepomuk-27.12.2008 - 3
zimní pohár
zobrazení: 1564
známka: 0


* Formule já "rád......."

Vydáno dne 14. 09. 2008 (4127 přečtení)

Vyloženě se těším na odpolední přenosy, příjemně naladěn a najezen usínám po prvních kolech. Po skončení se probouzím a po ujištění komentátora, že "napínavý" závod dojeli jezdci ve stejném pořadí, v jakém vystartovali, vyjma těch, kterým se rozpadlo auto, konstatuji, že to byla opět jedna přínosná F1 - jsem prospalý a odpočatý. Právě teď startuje Monza.......
netradiční úvod, ale v článku je představen nový přírustek na podvozku F103

Ondro promiň za ten úvod a rýpání do formule, ale potřeboval jsem tě trochu nabudit.

F1-6


Ale co to? Já a formule? Asi ano. Na modelbazaru jsem našel inzerát, prodám podvozek F103, kastli a pár náhradních dílů. Cena příznivá, prodejce z Prahy, prostě jsem se jel podívat, co to je vlastně na prodej. Přivezl jsem domů krabici dílů, prý jeden komplet podvozek a zbytky druhého tuningového a 3 kastle. K tomu krabičku s nedefinovatelnou změtí drobných dílů, slepených mastnotou po odpaření čistidla. Doma jsem to jen zhruba prolezl a skutečně jsem usoudil, že asi dám jedno auto dohromady, narval to zpět do krabice a odvezl na chalupu.
F1-1 F1-2 Nejdřív jsme s Michalem zkoukli auta na rally na příští týden a pak vyndali poklady z krabice. Nutné vyfocení, prohrabání se v dílech, kontrola s návodem na F103GT narychlo staženým z netu a dali jsme se do práce. Michal vzorně propral v ředidle a vyčistil obsah krabičky. Mě se podařilo zkompletovat tlumič, ze kterého jsem měl docela obavy. Nové jsou nedostupné, případně bych ho nahradil třecím z TLka. Po půl hodince bylo jasné, že auto je komplet kromě zadního křídla a že opravdu vyjede.
F1-3Stavebnice byla tedy kompletní a všechny díly ve velice dobrém stavu. Navíc uhlíkové plato a zadní plato, kovová klec motoru, spousta gum v různěm stavu a nějaké drobnosti - hlavně náhradní přední spoiler (bude se hooodně hodit) a náhradní lexanový nos formulové kastle (ten se taky bude hodit - a brzo). Po úvaze jsme začali montovat cestou nejmenšího odporu, tedy základní šasi, které bylo kompletnější, zbyl nám hezký uhlíkový tuning, tak to snad v zimě přeházíme a předěláme. Jediný zádrhel byl v náboji pravého kola, kde se na mne vysypalo 5 podložek z toho jedna s kuličkama a druhá tvarovaná. Po vyčištění diferenciálu jsem ten náboj skládal třikrát, než si to sedlo. Samozřejmě v návodu na GT je to jinak. Jo a standard Tamiya klíč nedosáhne na matku v levém kole, takže budu muset (Martin již přislíbil) sehnat trubkový klíč. Bohužel ještě nedorazil regulátor a tak nám Martin půjčil TUčko. Provizorně jsme to naskládali na plato, definitivní řešení přijde až s novým reglem. Motor Sport Tuned, který byl v loži, jsem vyměnil za obyčejnou 540, jednak jsem byl línej pájet dráty a druhak se raději budu učit jezdit s dvoukolkou s míň koníkama.
F1-4Pěkně se nám to poskládalo, nakonec jsme vymysleli uchycení zadního spoileru, který nepasoval do zadního čela, ale podařilo se jednoduše i když ne moc elegantně vyřešit i tento zádrhel. Prostě za necelé dvě hodinky už jsme s Michalem brázdili kramolínský asfalt. Jedny baterky stačily na zjištění, že to chce lepší plochu, citlivé brždění a akceleraci a trochu si pohrát s diferenciálem. Samozřejmě ještě doladím kastličky. Žlutou potká několik metrů skelné pásky a oprava čumáku a oblouku na jezdcem, Stříbrná - uvidíme. Placka dojde taky k vyzkoušení, v bedně byl předek i s nárazníkem (je odlišný od formule) a tak to projedeme i s touhle krasavicí.
No a to je tak vše - takhle to zatím vypadá.
F1-5 F1-7 F1-8
Jo pánové, při nejbližší příležitosti vás vyzývám k měření sil. Že by po rally????
No a to je tak vše, původně jsem chtěl překvapit 20. Ale proč to odkládat, Martin se s ní už svezl, ještě by to někde prořekl a já byl taky nadšený, tak jsem neodolal :-) a máte tady nový přírustek do stáje RCK.

Mějte se, jdu dokoukat Monzu, ještě jedou 25 kol, dneska je to nějaký zajímavý :-)


Související články:
Co nového? Všechno! (18.03.2015)
Nissan GTR R35 Black & White (19.06.2012)
Evoluce se změnila v revoluci ! (22.02.2011)
Nová F1 ve stáji RCK (07.10.2008)
Team RCK (29.06.2008)
RCK Team - tým pro RCHRC (19.06.2008)
Nové auto v klubu! (18.09.2007)
Staronový přírustek (02.09.2007)
Nový přírůstek klubových aut (13.08.2007)
Naše autíčka (22.04.2007)
Přírůstek (04.04.2007)
Celý článek | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek