RC klub Kramolín
Dnešní datum: 06. 07. 2022  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Nýrsko - 25.4.2015 - 14
RC rally
zobrazení: 774
známka: 0


* 2.Tojický rallycross aneb „veni, vidi, vici……

Vydáno dne 11. 05. 2008 (3702 přečtení)

… jinými slovy – přijeli jsme, viděli jsme, zúčastnili jsme se a pobavili se…

Především bych si dovolil za celé RCK poděkovat řediteli - jednak za uspořádání skvělého závodu a také za volbu termínu vyhovujícího „kramolínským“…. Celý závod byl skvělý, trať se líbila, bahno se nekonalo (jo, holt se říďovi konečně podařilo podplatit „toho nahoře“…) a atmosféra velmi přátelská – zkrátka bezva strávené dopoledne!
Z Kramolína přijelo skoro kompletní RCK (jen Honza byl někde nezvěstný?), týmy KRKu byli kompletní – o to urputnější byly vnitroklubové týmové souboje, někteří si dokonce stěžovali na údajné „podpásovky“ (že Martine…) - jako by nevěděli, že trefit se schválně do některého soupeře je pro nás těžší, než se udržet na trati.
Vlastní rallycross se konal na zkrácené verzi tojické trati (odborníci by to nazvali „indy“ verzí…), ponechána byla atraktivní část s lavicí (start-cíl) a zkratka tratě byla přes nižší část valu, vyznačená černými hadicemi – toto místo se ukázalo dost atraktivním, zde se dalo hodně získat, ale i ztratit. Zúčastněné závodníky (tuším, že nás bylo 14) rozdělil ředitel z titulu své funkce podle svého do dvou skupin (poděkování mu za ponechání RCK v jedné skupině – mohl se rozhořet krásný vnitroklubový bratrovražedný boj….), my jsme byli ve skupině a), elita pak ve skupině b)…. Jelo se několik rozjížděk na 5kol (počet už po mě nechtějte, tak hluboko moje paměť nesahá…), na závěr vždy skupinové finále na 7kol a jako bonbónek nakonec volný závod všech, který se konal na výdrž, tedy kdo přežije, vyhraje! Při tomto závodu někteří závodníci stíhali i měnit obutí a také baterie (našli se i jedinci, kteří měnili baterie i těsně před startem….). Tato závěrečná „řežba“ udělala symbolickou tečku za velmi povedeným závodním dopolednem. Při samotných rozjížďkách se vždy jedni piloti snažili udržet svoje modely na trati a druzí se jim je snažili na trať v případě potřeby rychle vrátit – těžko říci, kdo měl kdy více práce. Jen „Fíci“ si dopoledne zpestřovali také neustálým upravování a opravováním svých modelů, takže buď seděli za svými stolečky anebo pobíhali mezi nimi a startovním platem a požadovali odklad startu – ale co, i to k závodům patří.
Přestože jsem skromný člověk, neskromně musím prohlásit, že se mně tyto závody opravdu povedly – kromě jedné rozjížďky, kdy jsem jedno vítězství „daroval“ Mírovi, aby si také užil (haha, to byl vtip, prostě byl jednou lepší), jsem všechny ostatní a také finále (kromě hromadného závodu, tam jsem brzy „odumřel“ na baterie…) vyhrál a projednou (a asi naposled) si také zažil svých „pět minut slávy“. Sice nevím, jakým zázrakem se mě to povedlo (když jsem viděl záznam na videu, nechápal jsem ještě více…), ale asi jsem měl svůj den a zvláště pan ředitel nevycházel z údivu. Ještě zajímavější na tom je, že jsem na závody přijel přímo z Temelína po poměrně náročné noční směně (se zastávkou v Kramolíně pro Eli) a v Tojicích jsem si nesměl nikde sednout, abych neusnul – někteří dokonce naznačovali (nebudu jmenovat, že řediteli….), že bych měl na všechny závody jezdit jen z noční, aby se na mé ježdění dalo trochu koukat…. Ještě musím zmínit moje krásné souboje s Tondou (roste z něj velice zdatný soupeř) a jeden s Martinem, kdy jsem ho dohnal v předposlední zatáčce, do poslední jsme vjížděli „kastle na kastli“ a před cílem jsem získal psychickou výhodu a jen těsně zvítězil (a Martin skončil pod platem -). Ostatní sváděli mezi také velmi urputné a divácky atraktivní souboje, stále bylo na co se dívat a nikdo ze zúčastněných a z přihlížejících se ani chvilku nenudil.
Výsledky závodu určitě budou k dispozici na webu JirkyCBX, redukované pořadí KRKu je u nás v downloadu, fotky od Tondy v naší galerii a video snad zpracuje a dodá Milda.
A co říci na závěr? Jak praví klasik – zkrátka povedená taškařice, doufejme, že bude mít Jirka chuť to ještě někdy zopakovat.

Celý článek | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek