RC klub Kramolín
Dnešní datum: 30. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Rejštejn - 5.11.2011 - 57
vyhlášení výsledků 2011
zobrazení: 743
známka: 0

Reklama

Reklama

* Letecký simulátor Cessna 182

Vydáno dne 27. 04. 2014 (1598 přečtení)

Od Ježíška jsem dostal poukaz na letecký simulátor, konečně se sešel termín a v pátek jsem navštívil simulátor.

Dostal jsem tedy poukázku na simulátor a let s F-16, ale Simulation of reality mají v nabídce i simulátor Cessny a to dokonce pohyblivý. Takže telefonování, dojednávání a podařila se výměna právě za Cessnu.
Ale trochu popořádku. Simulátor je Microsoft Flight Simulator X. I když ho mám v počítači (a dlouho už jsem ho neměl spuštěný) došlo mi to teprve když jsem se podíval na letiště do Klatov. A já myslel co za nabušený program to nepohání :-) No alespoň se potvrzuje, že než MSFS X asi zatím nic lepšího není ? Kokpit je plně vybavený, GPS dokonce reaguje na polohu letu, já myslel, že je tam pro parádu.

sim1


sim2


Hydraulika, na které je celý kokpit, umožní asi 50 cm zdvih a 25-30°náklon. Takže to občas kope do zadku. Pro bližší popis jukněte na stránky simulátoru .
Nasedat a ....

sim3


Nejdřív krátká instruktáž, pak pár startů a přistání na Havaji. Postupně se zvyšovalo zapojení všech ovládacích prvků. První vzlet a přistání tak akorát ovládání podvozku, u posledního už toho bylo tolik, že to už nedám dohromady. Nebo to prubnu, ať mě může Ondra opravovat. Klapky 10, motor plný tah, rozjet na 55mph, přitáhnout, vzletět, podvozek zatáhnout, klapky zatáhnout, nastavit vrtuli, nastavit otáčky, letět cca 100 mph, vyvážit let, kroužit, letět, hledat letiště, hledat letiště a ještě několikrát hledat letiště - pak se zeptat instruktora a najít letiště :-) Na okruhu podvozek vysunout, klapky vysunout, nastavit vrtuli, nastavit otáčky motoru, trefit přistávací dráhu letiště a přistát :-)
Z Havaje krátký odskok na letiště do Klatov. Dokonce jsem našel i Nepomuk a Kramolín, při zpáteční cestě do Klatov jsem zakufroval někam k Horažďovicům, pak zakufroval i instruktor, ale společně jsme ty Klatovy našli. Ovšem najít letiště, to bych sám nedal. Ale zadařilo se a i přistání bylo akorát. Paráda.
Poslední výlet byl na letiště v horách, něco jako tohle. Akorát to bylo kratší, užší a po levý straně bylo golfové hřiště. Sebevědomí mi patřičně kleslo. Nejen, že jsem nemohl po vzletu to mizerný letiště najít (pak jsem si všiml, že lítám sice hezky, ale pod hranou dráhy, takže ji nemůžu vidět) ale trefit tu dráhu to nešlo. Jednou jsem na poslední chvíli (a po zařvání instruktora) zvedl letadlo na druhý průlet, jednou jsem skončil v golfovém klubu, jednou přepadl přez konec letiště a jednou jsem přistál, jen tak tak, ale přistál.
Takže děkuji Ježíškovi za dárek, bylo to parádní. Pro inspiraci , jsou tam nejen letecké simulátory, ale najde se tam i F-1 a ponorka :-)

Celý článek | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...


Počítadlo


Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek