RC klub Kramolín
Dnešní datum: 25. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Globus-31.5.2008 - 56
III.RC Rally Cup
zobrazení: 1548
známka: 0

Reklama

Reklama

* Letiště Příbram

Vydáno dne 22. 03. 2014 (1606 přečtení)

Když se mezi známými vyskytl nápad, zkusit na vlastní kůži jakési zjednodušené létání na přesnost, nemohl jsem si to nechat ujít. Dneska jsem se sešli v Příbrami na letišti a bylo to parádní.

LP1


Letiště PŘÍBRAM - DLOUHÁ LHOTA

LKMP

RADIO: LKPM RADIO 118,750 MHz /// ELEV: 1529 ft/466m /// RWYs: 06R/24L - asphalt, 06L/24R grass, LDA 1450 m /// ARP: 49o43' 12"N 014o06' 01"E

Bývalé vojenské záložní letiště žije veškerým druhem provozu - parašutisté, aeroklubáci, komerční lety, do toho, přelety, větroně. Prý je tu při hezkém počasí víc vzletů a přistání než v Ruzyni. Tak se mrkněte na stránky letiště LKPM a tam si najdete všechno :-)

LP3

Druhý průlet kolem Svaté hory, ten první byl přímo nad ní :-)

Přesné létání

Zjednodušeně - jedná se o přelet přesně nad definovaným místem v daném čase a výšce. Pokud neuspokojí tato krátká informace, je třeba vyhledat Pravidla FAI pro přesné létání :-) No dobře, trochu to rozvedu. My jsme měli za úkol nasednout do letadla, domluvit si s pilotem průměrnou rychlost po okruhu, dát mu pokyn ke vzletu a nanavigovat ho do vstupního prostoru. Odtud ho navigovat na 5 otočných bodů a měli jsme za úkol přiřadit 3+5 fotografií k jednotlivým úsekům letu. Tak a na rovinu, pilot ten okruh znal jako svý boty, jinak by nás asi chytli na hranicích. Navigovat na otočné body jsem jakž takž stíhal, nějaké fotky mi byly úplně ukradený.

A jaký to bylo? Parádní - letěli jsem tímhle (nikde neuvádím popisky, i když jsem si je vyjímečně zaznamenával, takže tradiční úkol pro Ondru - copak je to za letadlo? :-))


LP5


Zhora to bylo naprosto nádherný, žádná závrať (tedy při zatáčce na moji stranu jsem tradičně dolů moc nečučel)
LP4


Obletěli jsme Kamýk, Orlík, Březnici, Rožmitál, Příbram a šťastně přistáli.
lpmapa


LP2


Nádherný den, doufám, že se zase proletím :-))

Pár fotek je ještě v galerii.

Celý článek | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...


Počítadlo


Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek