RC klub Kramolín
Dnešní datum: 30. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Beňovy - 29.5.2010 - 15
RC rally
zobrazení: 1012
známka: 0

Reklama

Reklama

* Letiště Roudnice 24.8.2012

Vydáno dne 25. 08. 2012 (2168 přečtení)

Pozvání od partnerů se neodmítá. Tohle už jsem měl avizováno hodně dlouho dopředu, abych se mohl psychicky připravit.

Jasně, je to letiště a tam bych se měl podívat a prolézt a vyfotit letadla. No jo, ale tady se bude i lítat a já se svým strachem z výšek a závratěma budu pro smích.

Po cestě z Prahy silný vítr, sem tam déšť, ... Na místě grilovaná kolena, výborná tlačenka, sladkosti, salámky, sýry,... a samozřejmě letadla.No jídlem a pitím jsem se moc nezdržoval, vyfotil pár foteček a vyrazil k letadlům, která půjdou do vzduchu, co se má stát, ať se stane co nejrychleji a pak se uvidí. No, byla to paráda, nakonec jsem se prolítnul 2x, poprvý se SkyLinem


a podruhý s EuroStarem


Krásný pocit, po závratích, strachu,... ani stopy. Tedy pár sevření žaludku tam bylo, ale krásných.
Pár silných momentů - první odpoutání od země, pohled ze 700m kolmo dolů, první zatáčka na mojí stranu (pravá u SkyLinu, levá u EuroStaru byla ještě vypečenější), průlet mezi věžemi Háznburku - pěkně to koplo pod zadek, poskočili jsme tak 30 čísel nahoru a dolů, přistání s SkyLinem na boční vítr na jedno kolečko (ani jsem necítil, kdy jsme se dotkli země),... prostě PARÁDA

Piloti byli tak šílení, že nám půjčovali i kniply, no průběh byl následující - vyvážení letadla, nastavení na vítr, nastavení otáček, nastavení listu vrtule, letadlo letí přímo, vyjukaný cestující bere klacek a pilot kontroluje směrovku, vítr, sklony a včas zasáhne, kdyby snad mohlo být trochu zle. V EuroStaru byl zřejmě pilot s většími sebevražednými sklony a dovolil mi i zatáčet. Široké zatáčky my šly, přiostřené jsem odmítal.

Trochu přibarvená komunikace nad Litoměřicema:
Pilot: toč doleva, podíváme se na náměstí
Já: jo (a točím)
Pilot: toč ještě doleva,
Já: jo (a točím)
Pilot: tak zatoč už pořádně doleva nebo to náměstí neuvidíme
Já: jo a točím (asi tak maximální náklon 30° který jsem byl ochoten dobrovolně provést a absolvovat)
Pilot silnějším hlasem: doprdele, takhle to náměstí neuvidíme,
a postavil Eurostara na křídlo a já spatřil náměstí přímo pod sebou z výšky 590 metrů. Doteď nechápu - že jsem nezačal řvát - že se mi neudělalo zle - že se mi to líbilo.
No a ještě taky nechápu, kde pilot došel k přesvědčení, že chci vidět Litoměřický náměstí. Měli jsme tu dlouhý léta pobočku, kousek odtud bydlí spolužák, kousek od náměstí má hospodu, doprdele, dyť to náměstí znám, proč bych ho měl chtít vidět.

A ještě videjko a fotky.

Fotky a video jsou z telefonu, snížená kvalita není na vašem monitoru :-)


Celý článek | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...


Počítadlo


Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek