RC klub Kramolín
Dnešní datum: 15. 08. 2022  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Třemošná - 18.10.2014 - 6
RC rally
zobrazení: 655
známka: 0


* Drobné úpravy Čmeláka 2….

Vydáno dne 15. 01. 2010 (4307 přečtení)

… aneb že já se nechám vždycky vyprovokovat !

Jak jsem již psal v prvním článku, nic se úplně nepovede na první pokus (a na druhý, a na třetí …), vždy se dá něco upravit a nebo doladit. A zvláště to platí, máte-li za kamarády provokatéry, kteří si do vás rýpnou nějakou poznámkou a „červíček hlodá, a hlodá …“, až vás donutí to alespoň vyzkoušet … Ale na druhou stranu, tohle by šlo nazvat taťkou pokroku (matkou pokroku je lidská lenost …) – přiznám se, že jinak bych to asi nedělal!

Ponouknutí k první drobné úpravě – vzhledové – byla Mírova poznámka – cituji: „ …. Vybarvený čmelda je fakt hezkej, zkus ještě to červený lemování, jako je na fotce skutečnýho čmaldy …. „. Před spaním jsem o tom přemýšlel, než jsem definitivně zalezl do kutlochu, zkusil jsme na relativně málo viditelném místě dvě šířky červené lihovky, do rána si rozmyslel, kterou šířku použiju a druhý den bylo dokončení úpravy otázkou půl hoďky - i s lelkováním pak délka jednoho CDčka kapely Shakra (výborná muzika, škoda, že vám jí k tomu nemohu pustit !). Takže odpověď Mírovi zní: „ … asi takhle jsi to myslel?“

Čmelák-pruhy 1 Čmelák-pruhy 2
Čmelák-pruhy 3


Druhou, vyprovokovanou úpravou, jsou lyže. Pravda, lyžový červíček pro Čmeláka hlodal od začátku, celé se to přímo nabízelo, jen nějak nebyl ten pravý impuls – především jsem byl nějak línej lyže dělat a nebo je objednávat – jo, kdyby je v „mém“ modeláři měli přímo, to by byla jiná … Prvním impulzem byl neúspěch lyží na Plutu – jednak se použité lyže ukázaly jako malé (původní Pluto mělo 840g, s „ail“ křídlem ztěžklo na 1000g a použité lyže jsou do 900g), a především se ukázalo, že u příďového podvozku není použití lyží tak jednoduché jako u ostruhového podvozku a nakonec se přední lyže rozlomila (nějak to prostě nedrží …) a Pluto s lyžemi vůbec (zatím?) nevzlétlo. Takže jsem měl doma jedny „plonkové“ lyže … No, a posledním impulzem, který mě „nadzvedl“ k „olyžování“ Čmeldy byly poznámky Martina a Jirky – to si zaslouží citaci!
Martin: „… Já vím že jsi elektrikář, ale práškovat v zimě je fakt blbost :-) …“
Jirka: „…V zimě se sice práškovat nemusí,ale létající hovnocuc ještě nikdo nemá :-D …“
jen pro doplnění – já: „ … ... tak dík, prej hovnocuc, to se ti můj čmeláček tak nelíbí? …“ – tohle už pak zůstalo bez odezvy – jestli mlčení znamená souhlas, tak Jirkovi Čmeláka asi nepůjčím :-)
Takže mi po tomhle nezbývalo nic jiného, než to prostě zkusit !!! Jen pro Martina – vím, že jsem jen blbej elektrikář, ale já nechci v zimě práškovat, já chci jen létat ! Apropo – už jsi někdy viděl F16ctku s gumovým krytem radaru :-) :-) ? Úprava lyží byla celkem jednoduchá (dvě CDčka Shakry …) – najít nějakou trojku drát na podvozkové nohy (bohužel nebyly po ruce mé oblíbené pletací jehlice), naohýbat podle kolového vzoru (malinko delší, vzhledem k poměru výšek kol a lyží …), vyříznout závit pro samojistící matku, vymyslet distanční podložky k lyži (ještě že elektrikáři mají zásoby pro elektroniku …) a doplnit držení a pružení lyží – prostě jsem to narouboval na horní část nohy! Prosté, jednoduché, levné, rychlé – uvidíme, jestli to vůbec bude fungovat :-) ! Chvilku jsem přemýšlel o zadní lyži, ale nakonec jsem se rozhodl nechat to tak – jednak ostruhové kolečko nejde vyndat (pevně zalepené) a pak si myslím, že to bude snadno klouzat po příhodném tvaru ocasní části (s mírným zanořením ostruhového kolečka …). Uvidíme, co ukáží zkušební lety – snad bude o víkendu aspoň trochu letové počasí, jen mám obavy, že se přes hory sněhu, co tu na jihu máme, na žádnou kloudnou louku nedostanu (a nebo tam zůstanu zapadlej …).

Čmelák-lyže 1 Čmelák-lyže 2
Čmelák-lyže 3


Takže díky kamarádům jsem Čmeláka opět vylepšil (?), jen je prosím – už žádné „podnětné“ poznámky, musím také doma dělat něco jiného, než si jen hrát s modýlkama !!!! :-) :-)


Celý článek | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek