RC klub Kramolín
Dnešní datum: 30. 06. 2022  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Chocenice - 16.11.2008 - 3
vyhlášení výsledků
zobrazení: 1640
známka: 0


* 0. RC Rally M&D Vidov …

Vydáno dne 20. 09. 2009 (3144 přečtení)

… aneb absolutně pohodové závody

Přijeli jsme, viděli jsme ……. a nádherně si zajezdili. Sice jsme nezvítězili, ale RCK jsme ostudu určitě neudělali a užili si skvělé závody. Ale popořádku – M&D Racing Munice pořádal ve Vidově (pro doplnění – u Českých Budějovic) volný závod v RC Rally, který by chtěl být příští rok zařazen jako řádný do kalendáře „Krumlovských RC závodů“. Za RCK jsme se ho zúčastnili já a Tonda, ostatní se nějak vyvlékli :-) – a mohu říci, že udělali velkou chybu, ostatně jako všichni ostatní, kteří se z jakýchkoliv důvodů také nezúčastnili (pozvánky byly i na stránkách RC WRC i na Tamiya fóru). Jedinou skvrnkou tedy bylo málo startujících (nakonec z 10ti přihlášených jelo jen 9), ale o to lépe jsme se zajezdili.
„Muničtí“ připravili celkem 11 RZ, sudá byla vždy v obráceném směru liché (na stejné trati), všechny RZ se startovaly z jednoho místa („u boudy“) a jen přestavováním „hradítek“ se měnily tvary a trasy jednotlivých RZ. Starty a měření času probíhalo podle „krumlovského“ vzoru (odlišně od „třemošenského“ vzoru) – každý startující měl kromě startovního čísla přidělen i startovní čas (postupně do každé RZ) a v příslušný čas startoval „na semafor“, cílem projížděl pod čidlem časomíry, která zaznamenala jeho dosažený čas – teoreticky se nám to také zdálo složité, ale v praxi to funguje velmi dobře a vše výborně „odsejpá“, každý startující přesně ví, po kom a kdy startuje, odpadá „handrkování“ u startu, prostě pohoda – příklad hodný následování! Tratě vedly po cestách, v lese, na hřišti, do kopce, z kopce i po rovině, každý si našel svojí oblíbenou, jen některé zatáčky se musely couvnout, ale časem se to „kluci muničtí“ naučí a bude to paráda – více napoví Tondovo fotky, které najdete v galerii pod názvem „Vidov – 19.9.2009
My s Tonym jsme se na „stavitele tratě“ přijeli podívat už v pátek (Tonyho jsem naložil na nádraží), původně, že klukům pomůžeme, ale šikovně jsme přijeli v čase, kdy už měli hotovo, takže jsme jen pokecali, zkoukli tratě a především si nastudovali příjezdovou trasu, neboť ani plánek ani rady „místních“ nám moc nepomohly, museli jsme si Vidov důkladně „pročesat“ sami…. Takže v sobotu jsme trefili přímo a mohli být v areálu hřiště (kde se závody konaly) jako první, hned po „místních“. Vybalili jsme věci, auta dali do parkoviště, okoukli RZty a soupeře, poučili se o časomíře a pak se cítili „nějak divně“, když jsme jako jediní nic neupravovali a nemontovali na modelech! :-). A podotknu, že jsme snad jako jediní ani neopravovali v průběhu závodů, jen vysypávali kamínky a měnili akumulátory, dokonce jsem zprovoznil Elišky auto pro jednoho kolegu!
A výsledky – sice stále tvrdím, že nejsou důležité (a tady ještě méně), ale přesto si je můžete prohlédnout zde - výsledky , tady jen stručně, Tony začal výborně (tradičně), já bídně (taky tradičně), pak se to měnilo, Tony se mírně horšil, já mírně lepšil (oba netradičně :-)), já jsem dokonce, velmi netradičně dosáhl v některých RZ i třetího místa, nakonec (před poslední RZ) jsme bojovali o 6. místo (Tony) a o 4. místo (já), rozdíl byl -10 sec (Tony) a +2´20 sec (já)! Takže poslední RZtu jsme jeli „jako o život“, oba dva jsme ze sebe „vymáčkli“ své maximum, ale bohužel, naši „protivníci“ se k tomu postavili stejně, takže se nám to nepovedlo, ale výborný pocit z celého dne v nás zůstal, i když jsme nakonec skončili na 7. (Tony) a 5. místě (já).
A co říci na závěr – byly to skvělé závody a skvělý den!

Celý článek | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek