RC klub Kramolín
Dnešní datum: 02. 07. 2022  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Třemošná-6.9.2009 - 71
RC Rally
zobrazení: 1143
známka: 0


* V Kramolíně opět živo

Vydáno dne 11. 09. 2007 (4049 přečtení)

článek pro Plzeňský deník, autor Milada Nováková

Po červnové a srpnové akci RCK Kramolín – soutěžích RC modelů aut - uspořádala obec Kramolín za pomoci členů klubu a dalších ochotných dobrovolníků akci věnovanou dětem - místním i „chalupářským“ - malý sportovně soutěžní den pro radost, zábavu a dobrou náladu pod názvem „S úsměvem do školy“. Akce se konala v sobotu 8.září 2007 v Kramolíně u Nepomuku a i když celou noc před tím pršelo, organizátoři opět přípravu nezanedbali a zajistili „nedeštivý den“ (tedy alespoň po dobu konání akce...).
Na obecním hřišti bylo pro děti připraveno deset stanovišť s různorodými soutěžemi a úkoly. Úkoly byly lehké i těžší a děti bez rozdílu věku je horlivě plnily. Malým pomáhali doprovázející dospělí a větší se činily sami. Všichni ale byli povzbuzováni přihlížejícími a ihned po splnění úkolu odměněni razítkem do své soutěžní karty a sladkým mlsem. Nedá se říci, které stanoviště se jim více líbilo, výběr a rozmanitost byla velká – házení míčků na cíl („šašek“) či klobouků na věšák, běh s míčky na lžíci či s boby plnými „sněhových“ koulí z novin, skládání obrázků z kamínků či věže z kostek, chytání ryb, skákání v pytli, chůze na chůdách nebo let čarodějnic na koštěti.... Pravda je taková, že po oficiálním skončení si mnoho z dětí (ale i dospělých!) znovu některé disciplíny vyzkoušeli a natrénovali. Na závěrečném vyhodnocení jsou pak všechny děti pochváleny a společně vyfotografovány (jednak svými hrdými rodiči a jednak do kroniky obce) a také odměněny taškou s drobnými dárky – z těchto dárků má pak největší úspěch maska Spidermana – lze tak usuzovat z množství později po hřišti a lese pobíhajících „pavoučích mužů“....
Během celé akce se mohli všichni občerstvit nápoji a ohřát u ohně, na kterém si na závěr opekli buřtíky. Diskutující hloučky dospělých pak snadno uhlídali své na hřišti si hrající ratolesti a všichni si užívali dopoledne příjemně stráveného se sousedy a zástupci obce.
Díky všem organizátorům, jejich pomocníkům a především spokojeným dětem se společně strávený den v Kramolíně opět vydařil.

Celý článek | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek