Třetí závod další podivné sezóny …

Autor: NovakO <@>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 25. 10. 2021

… aneb druhé RCZC Nýrsko – 16.10.2021

O letošní podivné sezóně už jsem psal a bohužel, k lepšímu se to neobrací, takže jsme si letos moc nezajezdili (za mne to bylo teprve druhé letošní svezení) a jak to tak vypadá, tak si už ani nezajezdíme – pláču, pláču, pláču, především za zrušený Rejštejn. Je mi to moc líto, ale já s tím asi nic neudělám …

V dalším povídání budu (opět …) mluvit hlavně za sebe, ostatní se mohou vyjádřit v komentářích …

Na Nýrsko jsem se těšil, je to moje oblíbená trať (i když to tak podle výsledků nevypadá), dokonce jsem si účast doma musel vybojovat (úspěšně) a o to více jsem se těšil. Z „přátel RCK“ měla být účast bohatá, ale nakonec se zmenšila, i když stále zůstala slušná – já, Aleš S., Filip K., Samuel J. a dokonce i Sebastian F. M&M si užívali někde v Srní, MiraW. nedorazil a Tony se sice ukázal, ale bez auta, jen s dronem. Nuž, co se dá dělat …

Ráno byla zima „jak na Šumavě“ :-) a ve stinných místech vydržela celý den. Na sluníčku bylo příjemně, tedy pokud se člověk pohyboval … Zpočátku byla trať mokrá a místy zrádně kluzká – hlavně v místech s mechem, v průběhu dne jí slunce vysušilo, což kupodivu někteří „lesní mužíci“ dost kritizovali … :-)

Co se týká mojí účasti – potěšitelné bylo, že jsem nemusel nic opravovat ani ladit, jen jsem občas vyměnil baterky a frčel dál. Přesněji řečeno, toto platilo u čtyřkolky, u dvoukolky jsem vlastní chybou přišel o jeden akumulátor (= půjčil jsem jej Alešovi, mimochodem, ještě jej nemám zpět !!!), takže jsem musel každou druhou Rztu nabíjet. No, možná jsem nemusel, ale pro jistotu, normálně bych za celé závody nabíjel tak jen jednou (do dvoukolky), ale co je vám platné, že máte vše naplánované, když si kolega druhou baterku zapomene doma a první má „out of order“. Tak nevím, nevím. Svůj kufr s nářadím jsem zapomněl v ČB, měl jsem slíbeno zapůjčení nářadí od kolegů, ale ani auta tomu moc nevěřila, takže raději žádnou opravu nevyžadovala … :-)

K vlastním závodům – jelo se mi lépe a lépe, ale časy byly horší a horší … Tohle už jsem někde slyšel, není to nějaké to pravidlo ? :-)

Pokud jsem jel v poklidu a pohodě, jel jsem čistou stopu bez zavisení, spokojenost, ale časy byly pomalé…
Pokud jsem se snažil jet rychle, bylo to tak napůl mezi rychlou jízdou a ztrátami při zavisení, časy lepší …
Pokud jsem se rozdováděl a jel dravě, bylo to rychlé a efektní, ale furt jsem někde visel a ve výsledku jsem byl pomalý.
Ale nestěžuji si, závody jsem si užil, hlavně když jsem se přestal starat o výsledky a jel jsem pro radost …

Co se týká dvoukolek, tak se bohužel tradičně borci přihlašují až na poslední chvíli, takže naděje na bednu jsou v sobou ráno fuč. Jízdy jsem si užíval, zkoušel i poslouchat rady Rikiho, ale opět jsem narážel na svoje limity (čistota vs rychlost), takže jsem pak jel kompromis a užíval si.

A výsledky?

Začnu dvoukolkama – bylo nás pět, tři borci a dvě křoví, takže o bedně bylo prakticky rozhodnuto předem, pořadí pod bednou se ustálilo po první RZtě, malé boje nastávaly jen občas v jednotlivých Rztách, například:
1. až 3.RZ - 4.Ondra, 5.Aleš
4.RZ - 4. Aleš, 5. Ondra
5. až 7.RZ - 4. Ondra, 5. Aleš
8.RZ – 3. Ondra, 4. Aleš, 5.Martin P. !!!
9.RZ – 4. Ondra, 5. Aleš
Vyhrál jsem sušenku, která mě ale byla záhy vyhandlována za Kofilu, která mi byla doma sežrána …

Čtyřkolky:
Svojí celkovou bídnou pozici jsem si po…l hned v první RZtě (10) a pak už se jen propadal (až na 13), při vyhlašování celkových výsledků jsem byl z dvanáctého místa docela překvapen, i když z celkových 18 startujících se není čím chlubit.
Zato Alešovi se dařilo, hned v prví RZtě byl osmý, pak se sice na chvilku propadl až na desáté místo, ale nakonec se usadil na místě devátém, kde vydržel až do konce, tady už se dá hovořit o velkém úspěchu a dá se gratulovat … Docela bych mu to i přál, jen bych nesměl být až tak za ním, že … :-):-):-)

Podrobné výsledky jsou standartně na stránkách pořadatelů, fotky slíbil dodat tradičně Toníček, ale v době psaní tohoto článku ještě nikde zveřejněny nebyly. Tož tak …