Velikonoční polétání 2019 …

Autor: NovakO <(at)>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 21. 04. 2019

… aneb – další kousek pod pergolu …

Oproti Mírovy jsem přivezl velmi chudý arzenál, z Budějc jsem vzal jen Cipíska – ještě s bahnem z novoročního létání – a v K. byl Čmelda. Míra měl připraveného Čmeldu, Flopa a trojplocha. Já jsem si to ještě zpestřil tím, že jsem opět nechal doma baterku do vysílače, takže jsem musel aktivovat starého dobrého Focuse 4, který naštěstí zůstává na chalupě jako stálá záloha.

Ve čtyři byl sraz u Míry, já přišel s s vysílačem v krabici od hustoměru v jedné ruce a s letadly v kočíšku na noviny v ruce druhé, Míra šel s kolečkem naloženým modely. Na letiště nás doprovodili i diváci – bylo jich moc, podívejte se na fotky … :-) Největší úspěch měli Němečci, asi proto, že v ruce třímali půllitry s pivem … :-) - v průběhu létání se postupně z dvou půllitrů staly tři a nakonec čtyři, všechen jejich obsah se strašně rychle vypařil …

Zahájili jsme oběma čmeldama, ale já byl zase rychle na zemi, bublinky už jsou moc unavené, výškovka si dělá co chce a servo to nezvládá – je čas, aby můj pruhovanec šel na výstavku pod pergolu, dokud je ještě celý, další létání s ním by bylo už jen trápení modelu a pilota.

Jako druzí šli do vzduchu Cipísek a Flop, fajn polétání, diváci hýkali hrůzou, že se modely srazí, jen co se k sobě trochu přiblížili. Já jsem poté s létáním skončil a dál se jen kochal pěknými lety trojplocha a dalšími lety Mírovo čmeldy (s mýma baterkama) a Flopa.

Bylo to krásné a pohodové polétání, pokračování zkusíme v neděli, já jen s Cipískem, čmelda už přišel o „střeva“ a vybírá si čestné místo pod pergolou …

Nedělní doplněk – Cipíska jsem provětral pouze chůzí po Kramolíně, Míru bolelo za krkem a já si poškodil VOP o jejich vrata, takže jsme jen seděli pod pergolou a opravovali – já Cipíska a Míra hubici vysavače. Nu což, někdy příště … :-)

Fotky ze soboty jsou na Kramolínském rajčeti - velikonoční polétání