Království železnic

Autor: MiraH <mirah@wo.cz>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 08. 01. 2017

Je to už 2,5 roku, co jsem něco napsal o Království. Ono jsem tam asi ani pořádně nebyl, jen na pár společenských návštěvách a akcích.

A to není ten správný čas na objevování a kochání.. Tak je čas to napravit. Tedy vlastně není čas. Na déle trvající výpravu se sem dostanu, až se sem vypraví někdo další z RCK - MartiNe, malou by to bavilo, NovakO, přijeď s ním. Holky pošleme po nákupech :-)
V pracovní den věc nevídaná - odpadlo mi jednání a tak jsem si dovolil na chvíli zaskočit. Abych čerstvě porovnal s Domem vláčků.

kz3


Království je stále veliké. Kochání se zabere spoooustu času. Ale vy víte z předchozích článků, jak to tu vypadá a tak jen heslovitě co mne zaujalo. Jo a tradiční omluva - neměl jsem foťák, foceno na telefon.

První a poslední taková spíš negativní poznámka - nestřídá se den a noc. Budu se muset zeptat co to? Předpokládám vyšší energetickou náročnost a asi někde není model tak nasvětlen, aby noční provoz byl zajímavý.

A dál jen samá pozitiva a sociální jistoty

Hned u horních kolejišť na mne čekalo překvapení.

kz4

Kokpit autobusu, který si mohou děti (i dospělí) vyzkoušet.


kz5

A když autobus, tak taky tramvaj č. 13. Tak už chybí jen metro.


Igráčci jsou na svém místě :-)

kz8


kz9


Nevím, jestli jste zaznamenali tahanice o vystavení modelu Ještědu, ale už ho v expozici neuvidíte. Co jsem slyšel, požadovaná částka na rok silně převyšuje v článku citovaných 5.000 - to byla jen okamžitá úlitba. Tak bacha až si Ještěd vyfotíte do rodinného alba a nedej bože fotku někde zveřejníte.
Ale blýská se na lepší časy. Zatímco ve fotogalerii Libereckého kraje Ještěd ještě naleznete, v reálu není. Tedy je, kopec, a na něm se staví. Takže za pár měsíců, let, se dočkáme nové stavby na Ještědu :-)

kz6


Našel jsem i reciproční reklamu na Dům vláčků.

kz010


V přidružených výstavách jsem narazil na tohle:

kz7

Tak se mi ta návštěva trochu prodraží, to musím sehnat. Samozřejmě je v expozici spousta papírových modelů. Největší - komplet památková rezervace od Vyškovského - paráda.

Čas se nachýlil, musím letět, a tak jen krátká zastávka u modelů Prahy.

kz1
kz2


A dnešní návštěva je u konce. Tak už se domlouvejte na termínu, kdy sem zajdeme všichni.