Dům vláčků

Autor: MiraH <mirah@wo.cz>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 13. 12. 2016

Návštěva Domu vláčků. Po Království železnic, druhé celodenní lákadlo v Praze.

edit - od 3/2017 zavřeno

V sobotu 3.12. jsme se s Katkou po návratu z pochodu na Skalku vydali na výstavu Modelářského kroužku modulové železnice Slivenec na Smíchovské nádraží. Pár fotek a údajů najdete na stránkách klubu. Vzhledem k tomu, že v době naší návštěvy zrovna dopravu řídil silně nesympatický klučina (ale jeho zápal do funkce řídícího provozu je třeba ocenit), kterého jednotliví strojvůdci měli evidentně také plné zuby, a navíc jsme se vraceli z pochodu, nezdrželi jsme se dlouho.

Jenže jsem se nějak namlsal vláčkama a tak jsem se v týdnu vypravil na návštěvu Domu vláčků.Návštěva v podvečerních hodinách po práci je nesmysl. Opět by bylo dobré hrát si tu a kochat se a plánovat a snít a hrát si a kochat se..., ale to už jsem říkal, celý den. Původně jsem chtěl provést srovnání s Královstvím železnic. Plocha, modelovost, provoz, počty, zpracování cena vstupného, slevy,... ale ono to nejde. Takže - ušetřete na návštěvu obou expozic (chápu, drahá sranda), udělejte si jeden den volna, navštivte obě expozice a taky to neporovnáte.

Opravdu jen 6 mých pro a proti.
Líbilo se mně, kromě vlastních kolejišť:
- simulátor- exponáty pro děti (a najdou se i drsnější)- RC modelářNelíbilo se:
- není den/noc
- právě ty drsnější "exponáty" pro děti, a že je spolehlivě najdou :-)
- ne/občerstvení

A na co se těšit? Na všechno. Web stránky jsou poměrně chudé, ale základní informace najdete. Doufám, že se obě expozice, jak Království tak Dům, udrží a budou rozvíjet. Na Prahu mi to přijde jako docela odvážné, otevřít po Království další téměř shodnou expozici. I vzhledem k reklamě to vypadá, že provozovatelé k sobě hledají cestu.
Tak držím palce a šetřím a příští rok si udělám jeden den radost a půjdu koukat na vláčky. Tam i tam.
Za fotky se omlouvám, neplánoval jsem návštěvu a tak je foceno jen telefonem. Najdete je na rajčeti.