Království železnic - Liberecký kraj

Autor: MiraH <mirah@wo.cz>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 30. 04. 2014

29.4. byla slavnostně otevřena další část expozice Království železnic - Liberecký kraj.

Bohužel jsem s sebou neměl foťák a fotky z telefonu se nepovedly, tak vezměte zavděk oficiálním PR článkem a fotogalerií KŽ. Alespoň budete mít z první ruky počty metrů kolejí, počty stromů a další zajímavá čísla :-) Jako v každém kraji se i tady najdou scénky zpestřující dění na kolejišti a tak alespoň mými fotkami nebudete ochuzeni o jejich objevování při případné návštěvě.
Království železnic se otevřením tohoto kraje stalo svou rozlohou modelového kolejiště druhým největším kolejištěm (po kolejišti v Hamburku), které můžete na celém světě vidět a to rozhodně stojí za návštěvu. Bohužel se ale musíte připravit i na nové vstupné, po 3 letech je od 1.5. stanoven nový ceník, který nutně musel zareagovat na zdražení veškerých vstupů a po intervenci ČNB i na skokový nárůst kurzu Eura. I tak stojí návštěva za to - od současných 574 m2 kolejiště a téměř 3.500 m2 ostatních ploch s expozicemi papírových modelů z Ábíčka, Igráčků, scenerií jako je zkušební okruh Velim, letiště Čáslav, diorámat situací na kolejišti, výukových diorámat,... a další a další... se nebudete moci odtrhnout.
A další plány? Na řadě by měl být Jihočeský kraj. Tak uvidíme, rozvoj tak trochu vázne i na ochotě kraje převzít záštitu nad budovaným modelem. Ach jo, asi zastupitelé nepotřebují propagaci svého regionu. Záložní varianta je Královéhradecký kraj. Tak se necháme překvapit.
Já sám za sebe přeji Království další úspěšný rozvoj a těším se na další návštěvu.