Návštěva Království železnic

Autor: MiraH <mirah@wo.cz>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 10. 05. 2013

Sice rychlá návštěva, ale konečně jsem se kouknul co nového :-)

24.4. jsem se dostal mrknou do Království. Po otevření modelu Prahy a Středočeského kraje jsem byl zvědavý, čím království překvapí. A opravdu bylo čím, nejen mašinkami.
Tak jen zkráceně a rychle, stejně je nejlepší se dojít podívat na vlastní oči. A vůbec, vynechám mašinky a okomentuji jen pár špeků co mě opravdu překvapily :-)
Je hotová kabina elektrické lokomotivy, ale z původně uvažovaného simulátoru sešlo. No když si představím třeba jen 2 děti v kabině, jak se pokouší rozjet lokomotivu, tak se ani nedivím, to by bylo řevu a hádek :-) V kabině běží projekce trati z pohledu strojvedoucího a instruktážní video, jak se vlastně taková lokomotiva řídí. Sice jsem se těšil, jak si zařídím lokomotivu, ale musím uznat, že v reálu by to asi opravdu neprošlo.
Praha má metro, to je jasný, ale když jsem našel metro i na modelu, tak mě to teda fakt dostalo. Dokonce jezdí. A je nadčasové - jezdí když chcete a ne když má zrovna jet podle jízdního řádu - stačí zmáčknout tlačítko. Jo to by bylo prima, když člověk pospíchá.
Na Otavě jsem našel část naší vodácké skupiny na výletě :-)
V Království je nově expozice Igráčků - tam jsem postál hoooodně dlouho - je parádní. Tolik figurek pohromadě se jen tak nevidí a hlavně, ani jsem netušil, co už jich je typů. Parádní výstavka je doplněna i dalšími exponáty, joko jsou šablony na krabičky, polotovary figurek, nářadí,... Moc pěkné.
Bohužel jsem neměl moc času a ani foťák, takže pár fotek z telefonu je na Picase a do Království musím zajít ještě na další a delší návštěvu.

24/4/2013 Království železnic