Modelové kolejiště v Brně - a hned 2x

Autor: MiraH <mirah@wo.cz>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 06. 04. 2013

4.4. se v Praze v Království železnic otevírala další část modelu - Praha a Středočeský kraj. Já byl v Brně a nemohl jsem na slavnostní otevření. Dnes je sobota a ..... (proč je asi v nadpisu Brno :-))

místo abych se šel podívat do Království, jel jsem opět do Brna. Tedy až za Brno, ale po cestě nazpátek jsem se stavěl na málo opakovatelnou podívanou. Byly otevřeny obě kolejiště, o kterých v Brně vím - v prodejne Modelový svět a v KMŽ Brno.

KMŽ Brno
Klubové kolejiště bylo otevřeno jako mimořádná výstava. Pokud se dostanete do Brna, je šance se kouknout do 21.4.2013. Rozhodně bylo na co koukat. Velké kolejiště HO, modulové kolejiště HO a modulové kolejiště TT. Na všech občas projel nějaký ten vláček, vlak, rychlík i lokálka. Výstava, jak už to v klubech bývá byla doplněna povídáním o stavbě kolejiště, materiály z dráhy,..... Prostě fajn výstava. Jak jsem tak koukal, tak se pravidelně otevírá na podzim a na jaře.
kolejiště 1


Modelový svět je trochu jiná káva, ale ne moje. Vstupné je standard (tedy že se platí vždy, výše je 50 - o tom by se dalo diskutovat, no co, zase tam dlouho nepojedu :-)) Zpracování krajiny - jak řekla Katka - ten modelář je katastrofik (havárie autobusu, přistání UFO, havárie auta, ...) postižený LEDkama - svítí tam úplně všechno. Ale já se ani nedivím, čas tam tráví maminky a babičky s dětma, tak holt se na vagónech vozí Velikonoční zajíčci nebo Kinderfigurky. Najde se i pár vtipných detailů. Mě pobavil Gambáč v Brně, když je televizi samá reklama na Starobrno a taky výkopové práce - asi tunel Blanka, v Praze ho zastaví, tak Brňáci začínají :-)) Pokoukali jsme a zase to na delší čas stačí.
Kolejiště 2


No už se tak nějak těším do Království.

Pár fotek z brněnských mašinek
Mašinky v Brně 6.4.13