Testovací den - přidána další videa

Autor: MartiN <@>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 22. 03. 2009

Máme za sebou 1. testovací jízdy vozíku se závažím
Doplněny odkazy na další videa.

V pátek (20.3.09) jsem konečně dodělal (nechal udělat) závaží na pulling a tak v sobotu večer při jeho předání Jirkovi proběhla krátká a jednoznačná diskuze - v neděli budeme testovat!
Nebudu vás dlouho napínat, přijeli jsme na dráhu, zapřáhli vozejček a začali blbnout. Pulling 1 Pulling 2 Světe div se, ono to jezdí! A nejezdí to vůbec špatně.
Začali jsme se základním závažím 500 g a když jsme zjistili že auta jedou jako s prázdným tak jsme přidali. A protože nejsme žádní troškaři (tedy spíš byla ukrutná zima a nechtělo se nám mrznout) tak jsme přihodili rovný kilíčko (celková váha tedy 1500 g + vozík).
Váha byla na jízdě znát a obě auta se zastavila před cílem. Zřejmě na tom má hlavní "zásluhu" rozměklá dráha, uvidíme až bude sucho. Pulling 3 Musím přiznat že Jirka vyhrál, jeho TB čko dotáhlo vozík o 1,25 m dál. Oba jsme měli auta bez úprav, tak jak jezdíme rally a rallycros. Za TT čko jde vozík docela slušně připnout i bez úprav, použije se zadní plato bez nárazníku. Celková délka dráhy je po výměně koleček cca 16,5 m a shodli jsme se s Jirkou že je to akorát. Takže minimálně do velikonočního ježdění se kola měnit nebudou.
Na serveru YouTube jsou videa z testování :
TT-01 táhne 1,5 kg.
TT-01 táhne 0,5 kg.
TB-02 táhne 1,5 kg.
TB-02 táhne 0,5 kg.