27.12.2008 - Nepomuk Zimní seriál

Autor: MiraH <mirah@wo.cz>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 05. 01. 2009

Jako 2. závod WinterCupu se jel podnik na naší téměř domovské půdě. Ve vánoční čas neměli všichni volno, ale i tak jsme měli zastoupení 3 jezdců.

Ondra s Elčou byli v Plzni a mě se už opravdu nevešel model do auta při přesunu do Kramolína. A tak aktivně závodil Tonda, Martin a Michal. Ráno jsme vyrazili s Martinem trochu dřív a pomohli Mildovi natáhnout trať. Měl udělaný náčrtek, velká pochvala, a tak se nic nevymýšlelo a za chvilu bylo připraveno. Do 9,30 se sjelo 21 jezdců a kupodivu první na závody nepřijeli Fikojc.
Milda naplánoval závod každý s každým a šlo se na věc. Byly k vidění velmi hezké jízdy i komické vložky :-) Po obědě se původní závod na 2 kola smrsknul na rychlou smrt na 1 kolo a jelo se v obráceném směru. Trošku se tím urychlil průběh, ale na napínavých soubojích se nešetřilo i tak. Jezdci RCK někdy vyhráli, někdy se nezadařilo, ale rvali se srdnatě.
Na konci se sečetly body a jely se dodatkové jízdy o konečné pořadí při stejném počtu bodů. Tady měl trochu smůly Michal, kterému se uvolnil servosaver a auto ne zrovna ideálně zatáčelo (tedy spíš vůbec). Jo jo, nezávodil jsem a ještě jsem selhal jako mechanik, fuj, hanba. V rozjížďce o 7-9 místo skončil poslední :-(

A jak dopadly závody?

1. Risa Kolar
2. Petr Fictum
3. Petr Kupilík
4. Dominik Nesvadba
5. Jiri Masek
6. Michal Suchanek
7. Standa Bartos
8. Petr Suchanek
9. Michal Hrabak
10. Jarda Hradecky
11. Libor Nesvadba
12. Martin Němeček
13. Dan Bartos
14. Milda Simek
15. Milan Šlauf
16. Marcel Rott
17. Jindra Nesvadba
18. Tony Čermák
19. Tomáš Rott
20. Eliska Hladikova
21. Vláda Hladik

Je třeba říct, že nápad s WinterCupem je vynikající a vyslovit díky za pořádání. Asi se nezúčastníme moc závodů, ale každé svezení v hale je vítáno :-) Užili jsme si hezký den, i když já jen v roli mechanika.

Samozřejmě v galerii najdete Tondovy fotky do kterých dnes nebo zítra přimíchám i některé svoje a Michalovy.