6. RC Rally Třemošná

Autor: MartiN <@>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 10. 08. 2008

26.7. proběhl v Třemošné další díl EBK RC Rally Cupu

Jelikož jako jediný ze zúčastněných členů RCK disponuji autem byl jsem zvolen řidičem výpravy. Ránpo jsem začal rovnat věci do auta a s úděsem zjišťoval jak malý kufr má Laguna kombi. Při odjezdu z Kramolína jsme s Michalem zaplnili celé auto a to na nás v Plzni čekal Tony a jeho 2 plastové kufry! Ale nějak se nám věci setřásli a podařilo se vše naložit a mohli jsme pokračovat do Třemošné.
Prázdninový termín poznamenal účast, po prezentaci nastoupilo 16 závodníků. Absence se nevyhla ani týmu RCK, přesto jsme na startu stáli 3 a bylo tedy jasné že bodové konto v soutěži týmů se nám rozroste. A nejen v soutěži týmů, i v tabulce jednotlivců jsme se mohli začít připravovat na oslavu, neboť nikdo z trojice Michal Hrabák, Tonda Čermák, Martin Němeček dosud nebodoval v hodnocení jezdců a tak bylo jasné že přepíšeme dějiny!
Nevím jestli za to mohlo pozdní probuzení nebo moje premiéra na zdejších tratích (ač je to skoro k nevíře startoval jsem v Třemošné poprvé), ale pohled na výsledky po 1. RZ byl opravdu strašný! Byla to ostuda. Musel jsem s tím něco udělat.
Závod probíhal bez problémů, organizace klapala a myšlenka využití 2 časomír najednou + okamžitý průjezd RZ opačným směrem se osvědčila a výrazně přispěla k urychlení průběhu závodu. Počasí se také vydařilo a zajištění občerstvení si zaslouží samostatnou a velikou pochvalu. Klobásky byly fantastické , piva bylo dost, pěkně chlazené, prostě paráda.
Mám pouze jedinou výtku (a podle rozhovorů s dalšími závodníky nejsem sám). Nevím co má na licenci napsáno stavitel RZ 8 a 9, ale já jsem přihlášen do závodů RALLY, ne na Cross Country či dokonce Trial ! Trať této rychlostní zkoušky (nebo přesněji řešeno její zhruba polovina) nemá s rally nic společného a možná by chtělo se příště zamyslet nad stavbou takto extrémních úseků. A to, jak jsem se dozvěděl, byla trať výrazně "zlidštěna" oproti minulému závodu. Páni pořadatelé máte k dispozici nádherný areál a mnoho možností jak tratě postavit a vybudovat tak, aby charakter všech soutěžních úseků odpovídal názvu závodu - tj. RALLY! Je to z mého pohledu jediná, o to však černější kaňka na jinak super závodě.
V našem týmu musím vyzdvihnout výkon juniora Míši Hrabáka který jel životní závod (že by to bylo nepřítomností otce a mechanika v jedné osobě?) a před smolnou RZ 8 a 9 kde došlo k poruše techniky figuroval na skvělém 8! místě celkové klasifikace (alespoň doufám, neboť výsledky stále ještě nejsou na netu k dispozici). Celkově dojel po zmíněných problémech 10 a dosáhl tak jednoznačně nejlepšího umístnění v historii klubu ke kterému mu tímto gratuluji. Nás dva s Tondou si dal hned na 1. RZ k snídani a pokračoval tak po celou dobu závodu. Mládí vpřed a stáří na svá místa. My s Tondou jsme jeli vlastní minisoutěž společně s Ájou a rozdíly po jednotlivých RZ v řádech desetin sekund nás všechny 3 udržoval v napětí jak to dopadne.
Bojovali jsme až do závěrečné divácké "Superspeciálky" a do projetí auta cílem nebylo nic jistého. Ještě na této poslední zkoušce celého závodu se měnilo pořadí jezdců v celkové klasifikaci. Podařilo se nám s Tondou dojet před Ájou a díky tomu jsme trochu zmírnili bodový příděl rodinného týmu Fíků.
Takže nálada v autě cestou domů byla skvělá, na bodech jsme dojeli všichni tři, do týmové pokladničky tak připutoval slušný bodový příděl, večerní rozbor závodu a výsledků se také vydařil a možná se objevil kandidát na nového klubového leadra.