2. Plzeňský rallykros

Autor: MartiN <@>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 26. 04. 2008

Další díl seriálu se konal 26.4.2008 v Plzni na Borských polích

Týden po zmoklé rally v Třemošné se konal další díl rallykrosového seriálu - již podruhé ho organizovali Jarin s Jirkou v Plzni, tentokrát v bývalé vrtulníkové hale na Borských polích. Chodí sem jezdit takřka pravidelně mnoho Plzeňáků i lidí z okolí kteří o této možnosti svezení vědí. V hale je na velmi kluzkém betonu (pozůstatek původní podlahy) nakreslena dráha která je velmi široká, ale také velmi rychlá. Je totiž určená pro auta MCD, tzn. měřítko 1:6 (? snad, nerad bych někomu ukřivdil). My jsme se na ní s naším měřítkem takřka ztráceli a s MIGem se dalo 95% dráhy jezdit na plný plyn.
Sestava
Sešlo se nás pouze 7, za RCK já a Tonda, z pravidelných účastníků chyběli ještě Fíci, kteří se omluvili z důvodu srazu v Běšinech. Objevil se i nový pilot (Roman, prý jezdí teprve rok, ale poznat to není) a startovní listinu doplnili stálí účastníci: Jarin s Jirkou Mitrichem, Riki a Jirka CBX.
Piloti
Vzhledem k šířce dráhy jsme jezdili všichni najednou. Jeli se 3 rozjížďky jedním směrem a 3 obráceně. Na finále nedošlo, protože úmrtnost aut byla dneska neskutečná a jen málo rozjížděk dojeli všichni.
Start
Na dráze jsme se střídali s jezdci s MCD, kterých se tam během dne vystřídalo asi 5 (když nepočítám Jirku s Jarinem) a tak bylo pořád na co koukat. A věřte že pohled na takovéhle monstrum je opravdu úchvatný!
V jízdě
Svezení to bylo pěkný, klouzalo to fakt perfektně, klukům patří dík za zorganizování další akce a my se můžeme těšit na další akci. U Jirky na stránkách se určitě včas objeví pozvánka až někdo něco vymyslí. Fotky z akce od Tondy už jsou v galerii, svoje snad v nejbližší době přidám.