RC Rally Velká Hleďsebe 27.10.2007

Autor: MiraH <mirah@wo.cz>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 31. 10. 2007

Takže poslední moje Rally pod širou oblohou. Třemošnou nestíhám, mám pracovní povinnosti. Navíc mě potěšilo, že jsme se dostali na Rally i s Michalem a odzkoušeli tak i Octavii.

Vzhledem k rozpisu jsme si přivstali a vyrazily asi ve čtvrt na osm. Na místo jsme dorazili jako jedni z prvních, nepočítám-li organizátory. Alespoň jsme měli čas důkladně prohlédnout trať na velký off-roady. Ve srovnání s Tojicema je trať trochu hůř poskládaná na ploše, ale zpracování (preparace povrchu, skoky vytvořené z hlíny, všechny zatáčky klopené, olemování červeným husím krkem, tribuna) je lepší. Alespoň může Jirka litovat, že nepřijel na Rally, chytil by inspiraci. Ve srovnání s tratí v Praze Kbelích je Hleďsebská trať přímo vynikající. Ale vzhledem k preparaci povrchu na trati do pátku stála voda a tak zde zamýšlená RZ byla zrušena. Během dne jsme se zde byli ještě podívat několikrát, když místní nadráždily svoje stroje a jezdili.
Rozbalili jsme depo a vyrazili obhlídnout RZty. Byly natažené 2 s plánovanými 3 průjezdy. Mlha se začala zvedat a vše ukazovalo na hezký den. RZty byly kombinované z různých povrchů, převládala tráva, asfalt, místy dlaždice, průjez lesem, prostě na co si vzpomenete. Bohužel právě tráva se ukázala jako kámen úrazu. Ve vlhkém počasí zůstávala posečená tráva v trati a lepila se na všechno a v jakémkoli, hlavně velkém, množství. Fík chtivý tréninku vyjel na trať a auto se po pěti metrech téměř zastavilo, všude byla namotaná mokrá tráva. Pořadatelé se chopili hrábí a košťat a před startem vše znovu prohrábli. Jak se později ukázalo, ani to nestačilo, a po první RZtě auta připomínala kupky trávy. Nicméně všichni měli podmínky stejné, počasí je někdy proti nám, takže hurá do závodů.
Proti svým zvyklostem jsem přezul obě auta na nové gumy a tím byl servis hotový. V první RZtě jsme zjistili, že TL-01 je nízký, Michal s Octávkou zapadal i v posekané trávě a tak víc přenášel než jel. Budeme s tím muset něco udělat. Inspiraci mi dal Dan, když Kamile TLko upravil na místě. Takže budeme zvedat. TTčko jezdilo v pohodě a moje hrozné časy byly opravdu zapříčiněny pouze rukama. Na Obou RZtách byly časomíry a tak závody pěkně odsejpaly.
V přestávkách se našel tradičně čas na pokec, klobásku a kafíčko. Prostě pohoda. Během závodů se nevyskytly, až na jednu vyjímku (rušení), problémy. K rušení jen malou poznámku. Pokud se nedohodneme na vybírání vysílačů, nelze rušení vyloučit a je opravdu jen na nás a naší ukázněnosti, zda budeme zapínat vysílačky když nejedeme RZty. Osobně si to nedovolím (i když jsem koupil wifinu). Prostě kupte si letadlo a ono vás to nekontrolovaný ježdění a zapínání vysílaček přejde.
Výsledky dopadly podle očekávání, skončil jsem 16. a Michal 20. z 21 elekter. Při vyhlášení se dostala malá upomínka na závody na každého, vyhlášeny byly navíc zvlášť dívky a děti. Díky organizátorům za hezky připravené závody a těším se do Nepomuka na závěr sezóny.

Ještě odkaz na fotky a výsledky.