RC Rally Horšovský Týn 7.10.2007

Autor: MiraH <mirah@wo.cz>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 09. 10. 2007

Po cestě do Tejna jsem, jako zdejší absolvent zemědělky, přemýšlel, kde na krosový trati kluci postaví RZty. Pamatoval jsem si rokli - obávaný a nádherný úsek trati při motokrosu, plac parkoviště a trošku okolí. Rokli jsem vyloučil, je neschůdná pro normálního člověka a .....

těšil se na svahy a meze na a u parkoviště. Dojel jsem na devátou, na trati se válela mlha a zní zněly skřeky, smích a tichý pláč. Nejdřív jsem chtěl zdrhnout, ale opravdu to byli kolegové závodníci. Poté co mi Jarda Hradecký řekl, kde najdu RZty a jak jsou dlouhý, jsem začal tiše plakat, střídavě se smát a vydávat skřeky. Délka RZ byla asi tak dvojnásobná než jsem postavil v Kramolíně (kde mi nadávali, jak je to dlouhý), nepřehlednost nutila oběhnout celou nebo alespoň 90% a samozřejmě nejstrašnější RZ 3 vedla roklí pěkně dvakrát nahoru a dolů. DĚS.
Povrch RZ byl výborný, na každé se střídaly povrchy od trávy, šotoliny, přes udusanou hlínu, kamínky, bahno a louže (daly se objet). Značení trati kluci nepřeháněli a tak bylo umění dostat penalizaci za zkrácení. Prostě trať byla naznačena vysečeným pruhem trávy, sem tam vyznačenou zatáčkou, občas zařízlá do drnu. Ale bylo to fajn a i kopyto jako já na ní nezabloudilo. Navíc když se zvýšenou námahou třásly ruce, tak se při tom alespoň auto nemotalo do mlíka. Mlha padla a tak první půlka závodu byla pro auta trochu špinavější a pro závodníky kluzčí. Zejména v rokli to hezky klouzalo. K dispozici byly už všechny 3 časomíry a tak závod hezky odsejpal. Vzhledem k tomu, že mé ambice byly v této rally vysoké, provedl jsem zostřenou předstartovní přípravu (zakápnul jsem vteřiňákem gumy na kterých jezdím tenhle rok protože jsem línej je sundavat a který se mi zuly v Kramolíně a v sobotu na letišti) a chystal se na ladění motoru, seřízení náprav, kontrolu diferáků,... bohužel se mi na stolek opět nakýbloval Milda a tak jsem jen tradičně kouknul, jestli mám baterky a vyrazil na kafe a pokecat. V 10 byl start první RZty. I přes to, že jsem statečně klusal za autem , který na mě muselo občas počkat, jsem vystřihl čas o kterým se pořadatelům ani nesnilo. Jejich prohlášení, že každá RZ se dá jet za 1:50-2:00 jsem zničil časem přes 3 minuty. Tak nějak proběhla i druhá RZta. Třetí v rokli jsem proběhl, no tedy po trati jsem se dvakrát přemluvil, že skutečně ještě opravdu kousek popoběhnu a do cíle jsem tedy zdárně dojel. Pak jsem ovšem nenašel plíce a bylo mi nějak divno - prostě kondička, fyzička, svaly, plíce měly dovolenou. Jo a ještě ruce, protože jsem pořád lovil auto z trávy, hlíny, případně je otáčel na kola. Takže výsledek - po první půli jsem ani nenašel odvahu se na něj zeptat.
Druhá runda proběhla odpoledne. Kafíčko a grilovaný párky daly zapomenout na dopolední útrapy, pokecání s dalšími postiženými dobře naladilo mysl a sluníčko prohřálo zbytky svalů. Jinak z mé strany odpoledne stejná katastrofa. Jediné pozitivum bylo čistější auto, protože trať oschla.
Takže závěr? Výborná rally, hezky jsem si zajezdil a pokecal Díky.
Na úplný závěr
- kdo ještě neviděl, tak pár fotek od Kamily,
- i když to není zajímavý, tak jsem skončil 16. z 22, ale v příštím roce to snad po mírném zlepšení bude stačit na můj první bod :-),
- pro ty co se dovtípí - v Kramolíně máme větší a delší kopec :-)

Doufám, že se uvidíme v Mariánkách.