Nový přírůstek klubových aut

Autor: NovakO <@>, Téma: RC auta - technika, Vydáno dne: 13. 08. 2007

Ford Focus vede v seznamu značek....

Rodina našich klubových modelů se opět rozrostla a model Fordu Focuse začíná převládat v seznamu značek....
Eli - fofo 1
O nový přírůstek se postarala již aktivní členka Eliška (tedy moje dcera....).
Eli - fofo 5
No, postarala, přiznám se, že jsem se staral já a Elča model dostala ke svým 10.narozeninám - upřesním - k narozeninám (červenec 2007) dostala podvozek TT-01 (jak jinak) s příslušnými doplňky (servo, chladič motoru -červený, aby ladil s karosérií, kryt podvozku, dělaný BEC, nástavce tlumičů ap.), RC soupravu zabavila mojí (já si musím zatím vystačit se svojí "leteckou"), baterie, silnější motor a nový kardan má slíbené; karoserii Fordu Focuse (původně WRC, design podle jejího vlastního návrhu) dostala (aniž tušila, jak to bude pokračovat...) již před 1.RC Rally Kramolín (a bylo to docela náročné, stihnout jí dodělat do závodů!).
Jedná se o model shodné specifikace jako naše ostatní modely TT-01, včetně drobných doplňků a tuningu zcela v duchu našich stanov.
Eli - fofo 3Eli - fofo 4
Elišky cesta k modelu byla dost podobná cestě PetryN ke Xsaře – na společných ježděních trávila stále více času s vysílačkou a mým autem a jelikož mě nebavilo jen tak postávat a dívat se, tak jsem to postupně řešil..... Výběr karoserie byl zcela jednoznačný (Elišky volba, co jiného, když máme doma "dospělého fokouše", že...), design karosérie si Elča navrhovala sama, barvy byly voleny kompromisem - červená koupená nová, modrá je z Martinova Subaru, stříbrná z Michalovy buggy - ale jak se ukazuje, výsledek stojí za to, alespoň podle ohlasů z okolí. Toto kladné hodnocení mě těší o to více, že si Eli nejen karosérii ale i podvozek sestavila sama (pravda, pod mým vedením...) a nejen jí to šlo, ale hlavně jí to bavilo. A ježdění s modelem jí baví víc a víc (viz. akce "táborové ježdění"...) a jestli to takhle půjde dál, "roznese nás mládež (Eli a Michal) na kopytech" a proto, popřejme tedy mládí hodně kilometrů bez nehod a spoustu pěkných zážitků z ježdění.