RC klub Kramolín
Dnešní datum: 26. 05. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Třemošná - 30.4.2011 - 10
RC rally
zobrazení: 575
známka: 0

Reklama

Reklama

* Sezóna 2018 RC Rally Západní Čechy začala …

Vydáno dne 09. 04. 2018 (666 přečtení)

… aneb první letošní Nýrsko

Zimní pauza skončila, jdeme závodit!!!

V pátek prchám v poledne z práce a mizím na západ, cestou se stavuji v OBI pro chemoprén (pro který i hlasuji :-)) a pak tradičně v Sedlici pro baštu. Již cestu jsem informován, že se odpoledne rozhodně nudit nebudu, páčto mě čeká brigáda u bazénu. Těším se tedy na práci plavčíka a obsluhu ladných děv, ale ouha, vrazili mi do ruky kus dřeva, drž a neptej se, říkali :-) Tak jsem po příjezdu nahoru naložil auto vším, co na závodech potřebujeme (zbytek dodal MN), přidal nějakou tu baštu, oblékl se do pracovního a prakticky se přestěhoval dolů. Kromě několika návratů pro nářadí nahoru, zůstalo auto dole až do rána a já se vrátil až po půlnoci. Nebudu zacházet do podrobností, hodím sem jen pár hesel – domeček, trámky, šroubky, střecha, glajcha, pivo, republika, samolepky, kastle a tak dále a tak dále … :-)

Ráno jsem se vykulil z baráku jen s baťůžkem, pak přijela limuzína s řidičem a sličnou stevardkou, já jsem nastoupil a nechal se odvézt až do Nýrska (a pak i zpět) – prostě plný servis, včetně občerstvení na palubě a pozvání na oběd, úplný ideál …. :-)

V Nýrsku vybalit, postavit stan a stolečky, vybalit auta a propriety, zaplatit licence a startovné, obdržet čísla a nalepit je, vyzkoušet funkce všeho nutného a následně dát do úpéčka naše tři škodovky (Míra Wimmer bohužel absentoval) mezi ostatní auta, tedy celkem 34 startujících v kategorii 4WD – slušná účast, no ne?


1.RZ – první RZta je vždy o tom, aby se člověk seznámil s tratí, tedy zjistil, kudy že to vlastně má jet a hlavně, aby člověk zjistil, na co je na vysílačce který knoflík a jak se to vlastně sakra ovládá … :-) Jelo se mi docela fajn, dal jsem pouze dvě čumákovky kastle kupodivu drží, jen Martin už jí dokázal naprasknout …

časy – TC 5:32, ON 5:02, MN 5:42, celkově 25.ON, 30.TC, 31.MN


2.RZ – druhou RZtu už si užívám, zjistil jsem kudyže se to vlastně má jet a jak se to vlastně ovládá … V cíli je zvláštní situace – Tony jásá, že se zlepšil o 10 sekund, já pláču, že jsem se o 3 sekundy zhoršil, jen Martin je spokojený, že se vše vrátilo do normálu, neboli mu Toníček nadělil 18 sekund … :-)

časy – TC 5:20, ON 5:05, MN 5:38, celkově 22.ON, 25.TC, 28.MN


3.RZ – třetí RZtou se láme chleba, například já se podivuji, že se mi jede velmi dobře, ale časy mám stále dobré, tedy porušuji svoje vlastní pravidla. Nuž, doufejme, že nebude následovat nějaký ten trest … :-)

časy – TC 5:37, ON 5:21, MN ?, celkově 22.ON, 24.TC, 28.MN

- Tony se furt odporně vytahuje, že na rozdíl ode mne na můstku skočil a byl zachycen fotografem …

- Tony je prodejná …. píp…, za kus čokolády mě prý nechá vyhrát … ! :-) A ač mi sežere čtyři kostičky bílé čokolády s oříšky, po 6.RZtě tvrdí, že nic nedostal a žádná dohoda nikdy nebyla !!! :-)


4.RZ – stále si jízdu užívám a přitom jsem i s časy spokojen, Tony už vzdal pohledy na časy a rezignovaně se na mne mračí … :-)

časy – TC 3:37, ON 3:30, MN 4:10, celkově 23.ON, 24.TC, 29.MN


5.RZ – fakt je to nějaké podivné, stále mi to baví a časy tomu neodpovídají …

časy – TC 5:26, ON 5:16, MN 5:52, celkově 23.ON, 24.TC, 29.MN


6.RZ – konečně se to láme a vrací se to normálu, nejde mi to, trápím se, dávám nespočet čumákovek, dvě kolobudky a nepočítaně shýbnutí. Odpovídá tomu i výsledný čas, jsem pomalejší než Tony.

časy – TC 5:23, ON 5:33, MN 5:43, celkově 23.ON, 24.TC, 29.MN

- když Tonymu říkám, že mi nandal deset sekund, tak mi nevěří a myslí si, že je to apríl. Když ale zjistí, že je to fakt, tak mu to očividně dělá radost a jde si zblafnout už druhou klobásu, se kterou se navíc ještě stěhuje k mému stolečku – prostě mu nestačí jen nožem bodnout, ještě s ním musí v ráně vrtět !!! :-)


7.RZ – asi moje nejlepší jízda, pocitově naprostá pohoda, jízdně paráda (aspoň v mých měřítkách), takhle jsem si to už dlouho neužil, mňam :-). A nebýt několika „hají“ na boku – díky zrádným pytlíkům!, tak mohl být výsledný čas ještě lepší …

časy – TC 5:26, ON 5:17, MN 6:08, celkově 23.ON, 24.TC, 30.MN

- Martin spadl dolů pořadím, bo mu přeskočilo (servo?) :-)

- RCK má zadek úplně v pořádku!!! (dva vysoko, jeden hodně nízko, v průměru tak akorát … - pro puritány, bavíme se o zadní části karosérií Š !) :-)


8.RZ – poslední RZta, já si už jen užívám, ale Tony se snaží ještě závodit a tak mi nakládá 3 sekundy, to aby měl lepší pocit a lépe se mu spalo :-). Martinovi se nepodařilo se zlepšit, servo bylo proti a stále ho nutilo se shýbat a rovnat kola, páčto mu stále přeskakovalo … :-)

časy – TC 5:52, ON 5:55, MN 7:08, celkově 23.ON, 24.TC, 30.MN

- Martin stále zahýbal jen doleva …

- auta RCK stále posouvají hranice !!! (… neustále posunujeme bedýnky, co vytyčují trať …) :-)


A co říci závěrem? Budu-li mluvit za sebe, já jsem si první Nýrsko hóóóóódně moc užil a jsem naprosto spokojený.

A nakonec ještě nesmím zapomenout poděkovat Martince, jak se výborně a spolehlivě zhostila role nové fotografky RCK (čímž nevylučuji Tonyho!!!), fotky jsou moc hezké a po zacvičení vypadala jako profík :-). A až si jí vezmu do učení, tak bude dokonalá a tatínek začne střádat na pořádnej foťák, tj. zrcadlovku … :-) Martinko, díky, veliká pochvala!!!

RCK má novou fotografku …
RCK v Nýrsku …
tři ze čtyř vozů RCK pro sezónu 2018Fotky dám na „Kramolínské rajče“ a fotky od Tonyho jsou na jeho rajčeti


Celý článek | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
04.05.2019: RC rally Západní Čechy Kramolín
-------------
Seriál obsazený našimi jezdci. Více info na stránkách pořadatele.

DOMÁCÍ RALLY
-------------

11.05.2019: 12. RC Rally Zálesí
Jihočeské RC rally.
Účastní se sekce RCK JIH :-) Podrobnosti na stránkách pořadatele RCR Tábor.

25.05.2019: RC Rally Západní Čechy Klatovy
Seriál obsazený našimi jezdci. Více info na stránkách pořadatele.

22.06.2019: 12. RC Rally Soběslav
Jihočeské RC rally.
Účastní se sekce RCK JIH :-) Podrobnosti na stránkách pořadatele RCR Tábor.

13.07.2019: RC Rally Západní Čechy Třemošná
Seriál obsazený našimi jezdci. Více info na stránkách pořadatele.

10.08.2019: 40. RC Rally Tábor
Jihočeské RC rally.
Účastní se sekce RCK JIH :-) Podrobnosti na stránkách pořadatele RCR Tábor.

31.08.2019: RC Rally Západní Čechy Klatovy
Seriál obsazený našimi jezdci. Více info na stránkách pořadatele.


Počítadlo


Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek