RC klub Kramolín
Dnešní datum: 02. 06. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Třemošná - 21.4.2012 - 13
RC rally
zobrazení: 1015
známka: 0


* RCK na přelomu roku ´10/´11 ….

Vydáno dne 04. 01. 2011 (3480 přečtení)

… aneb jen trocha modelařiny.

Osud tomu chtěl, aby se nám jaksi na konci roku okolnosti tak trochu „popsuly“, takže jsem byl rád, že jsem se do Kramolína dostal alespoň na dva dny – proto modelařina musela tak trochu „ostrouhat“. Škoda, ale trocha se jí přeci jen stihlo …..

Tak trochu tradičním bývá naše poletování na silvestra a na Nový rok – letos se konalo jen na silvestra a ještě omezeně. Totiž, původně jsme měli létat s Mírou v páru se Čmeláky a doplňovat nás měl Michal s Flopem, ale jejich aku zůstaly nějakým nedopatřením v Praze a já měl jen jedny do svého čmeldy. Takže to nakonec dopadlo tak, že jsem si poletoval po „zahospodské“ obloze (tradiční to místo) a Míra se mě pokoušel ze země sestřelovat raketou. Tedy přesněji, v době poletování čmeldy provedl jen jedno vypuštění, zbytek doby raketu a její díly hledal (mimochodem, netrefil se … :-) ). Já jsem mezitím v pohodě vylétal jedny aku (třináctistovky tak na 20min. slušného létání), přistál si skoro k noze, uložil model a vysílač do sněhového lůžka, zakuklil hlavu do kapuce a ruce do rukavic a šel pomáhat sledovat další lety rakety (a samozřejmě i kibicovat, občas i vypomoci v kompletaci rakety …). Raketa létala slušně a poslušně, návratová stuha z červeného igelitu fungovala skoro lépe než při prvním letu ztracená originální a tak byl „střelmistr“ chválen. Celkem proběhlo tak pět letů (přesněji už si nepamatuji …), jen ten poslední byl tak nějak vyšší a nahoře se místo stuhy vymetl jen motor, takže prakticky nikdo neviděl, kam raketa dopadla. Takže nezbývalo nic jiného, než utvořit rojnici a broděním se půlmetrovým sněhem jít raketu hledat. Naštěstí se nemuselo jít až tak daleko, bystré oči Kačenky tak po padesáti metrech brodění „zakoply“ o zapíchnutý stroj do sněhu. Hurá, povedlo se, mohly se sbalit saky-paky a vyrazit na čaj s rumem … (ten se nakonec však konal u každého zvlášť … :-( ).

Silvestr tady raději popisovat nebudu, nezasvěcení by si o nás mohli zkazit mínění ….. Ne že bychom byli tak pod obraz, to se u nás nekoná, ale některé vyfocené výrazy při hraní aktivit a jiných her vypadají, no, tak trochu podivně … Jen do galerie přihodím několik Elišky fotek tradičního Vláďova ohňostroje …..

Na odpoledne prvního měl Jirka zamluvenou Nepomuskou halu, takže jsme sbalili vše vhodné do haly a postupně vyrazili …. My s Eli jsme měli jen dvě desetiny rallyovky a ještě RCK-SSE (se čmeldou si ještě do haly netroufnu …), Martin také ralyovku a RCK odtahovku, Toníček přivezl kromě ralyovky ještě axíka (či co to vlastně je …) a malého atoma – toho měl s sebou i Jirka (a následně ještě jeden kolega), takže jsme si s Eli docela slušně zajezdili (majitelé nám jen měnili aku :-) ) a potrénovali s volantem. No, i by se to člověk naučil, jen ta nepřirozená poloha prstu na plynu dostává křeč …. Míra přivezl kromě ralyovek také minium od Kyosha a tradičního haláka, při kterém je zakázáno dýchat, natož pak kýchat …. :-) :-). Takže se létalo, jezdilo – udělala se jakási rychlá trať kolem žíněnek, mezi PET lahvemi a přes roletu z koberce a povídalo …. Nevím jak kdo, já jsem si docela dobře zajezdil – jednak s atomíky a jednak i s desetinou – skvělé byly souboje s Michalem a Tondou, či s atomíky, super. Jen ta ohnutá ocelová poloosa trochu mrzí, musela to být rána, to se mi při rally ještě nestalo – tím nepočítám ohnuté klasické osy ! Bylo to prima, Jirko díky !

Večer se u nás dojedly a dopily zbytky, zahrálo se Carcassonne, popovídalo se a šlo se brzy spát, abychom se mohli druhého rozjet ke svým domovům.

Nestihlo se udělat původně plánované stříkání kastlí na sezónu 2011, budeme muset naplánovat někdy pracovní sobotu v klubovně ….. A nenaléhejte, víc podrobností o nových kastlích neprozradím, zatím je to víc než tajné …. :-)

Jo, a vybrané fotky od Tondy a Elišky jsou v galerii - „RCK na přelomu roku ´10/´11


Celý článek | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek