RC klub Kramolín
Dnešní datum: 02. 06. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

volné ježdění - 6
volné ježdění
zobrazení: 767
známka: 0


* RC Rally Horšovský Týn 7.10.2007

Vydáno dne 09. 10. 2007 (4053 přečtení)

Po cestě do Tejna jsem, jako zdejší absolvent zemědělky, přemýšlel, kde na krosový trati kluci postaví RZty. Pamatoval jsem si rokli - obávaný a nádherný úsek trati při motokrosu, plac parkoviště a trošku okolí. Rokli jsem vyloučil, je neschůdná pro normálního člověka a .....

těšil se na svahy a meze na a u parkoviště. Dojel jsem na devátou, na trati se válela mlha a zní zněly skřeky, smích a tichý pláč. Nejdřív jsem chtěl zdrhnout, ale opravdu to byli kolegové závodníci. Poté co mi Jarda Hradecký řekl, kde najdu RZty a jak jsou dlouhý, jsem začal tiše plakat, střídavě se smát a vydávat skřeky. Délka RZ byla asi tak dvojnásobná než jsem postavil v Kramolíně (kde mi nadávali, jak je to dlouhý), nepřehlednost nutila oběhnout celou nebo alespoň 90% a samozřejmě nejstrašnější RZ 3 vedla roklí pěkně dvakrát nahoru a dolů. DĚS.
Povrch RZ byl výborný, na každé se střídaly povrchy od trávy, šotoliny, přes udusanou hlínu, kamínky, bahno a louže (daly se objet). Značení trati kluci nepřeháněli a tak bylo umění dostat penalizaci za zkrácení. Prostě trať byla naznačena vysečeným pruhem trávy, sem tam vyznačenou zatáčkou, občas zařízlá do drnu. Ale bylo to fajn a i kopyto jako já na ní nezabloudilo. Navíc když se zvýšenou námahou třásly ruce, tak se při tom alespoň auto nemotalo do mlíka. Mlha padla a tak první půlka závodu byla pro auta trochu špinavější a pro závodníky kluzčí. Zejména v rokli to hezky klouzalo. K dispozici byly už všechny 3 časomíry a tak závod hezky odsejpal. Vzhledem k tomu, že mé ambice byly v této rally vysoké, provedl jsem zostřenou předstartovní přípravu (zakápnul jsem vteřiňákem gumy na kterých jezdím tenhle rok protože jsem línej je sundavat a který se mi zuly v Kramolíně a v sobotu na letišti) a chystal se na ladění motoru, seřízení náprav, kontrolu diferáků,... bohužel se mi na stolek opět nakýbloval Milda a tak jsem jen tradičně kouknul, jestli mám baterky a vyrazil na kafe a pokecat. V 10 byl start první RZty. I přes to, že jsem statečně klusal za autem , který na mě muselo občas počkat, jsem vystřihl čas o kterým se pořadatelům ani nesnilo. Jejich prohlášení, že každá RZ se dá jet za 1:50-2:00 jsem zničil časem přes 3 minuty. Tak nějak proběhla i druhá RZta. Třetí v rokli jsem proběhl, no tedy po trati jsem se dvakrát přemluvil, že skutečně ještě opravdu kousek popoběhnu a do cíle jsem tedy zdárně dojel. Pak jsem ovšem nenašel plíce a bylo mi nějak divno - prostě kondička, fyzička, svaly, plíce měly dovolenou. Jo a ještě ruce, protože jsem pořád lovil auto z trávy, hlíny, případně je otáčel na kola. Takže výsledek - po první půli jsem ani nenašel odvahu se na něj zeptat.
Druhá runda proběhla odpoledne. Kafíčko a grilovaný párky daly zapomenout na dopolední útrapy, pokecání s dalšími postiženými dobře naladilo mysl a sluníčko prohřálo zbytky svalů. Jinak z mé strany odpoledne stejná katastrofa. Jediné pozitivum bylo čistější auto, protože trať oschla.
Takže závěr? Výborná rally, hezky jsem si zajezdil a pokecal Díky.
Na úplný závěr
- kdo ještě neviděl, tak pár fotek od Kamily,
- i když to není zajímavý, tak jsem skončil 16. z 22, ale v příštím roce to snad po mírném zlepšení bude stačit na můj první bod :-),
- pro ty co se dovtípí - v Kramolíně máme větší a delší kopec :-)

Doufám, že se uvidíme v Mariánkách.

Celý článek | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek