RC klub Kramolín
Dnešní datum: 09. 12. 2022  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

RC Rally Kramolín 21.9.2013 - 15
foto Eyla a MH
zobrazení: 882
známka: 0


* První závod další podivné sezóny …

Vydáno dne 22. 06. 2021 (748 přečtení)

… aneb RCZC Nýrsko – 12.6.2021

Tak tu máme další podivnou sezónu této zatracené covidové doby, první závod „západní části“ RC Rally, moje oblíbené Nýrsko, doufejme, že ne jedinný závod, co se mi podaří letos odjet – první závod „jižní části“ (Soběslav 26.6.) musím do Brna, druhý „jižní“ závod (Tábor 7.8.) určitě budu na chalupě a dvodenní Klatovy (14.-15.8.) prý odjíždím na dovolenou (a prý přes to vlak nejede). Tož tak …

Ale zpět k závodu v Nýrsku – původně to vypadalo na „full“ účast RCK a kolegů, ale postupně se počet účastníků zmenšoval. Jako první odřekl Aleš (prý je oslava padesátin důležitější), Tony se vůbec nepřihlásil, o Sebovi nic nevím a Martin s Martinkou to vzdali v pátek večer (aspoň tolik vím, důvod nevím …). Takže jedinní kmenoví jsme zbyli já a Míra Wimmer, který ale odpoledne vyklidil bitevní pole (prý měl jen poloviční vycházku). Dobrou zprávou však bylo, že se mi podařilo k účasti na jejich prvních závodech ukecat „nové nadějné mládí“, které jsem se snažil už nějakou dobu na dálku modelářsky vychovat – Filip Kubík z Nepomuku a Samuel Jílek z Kozlovic. Pro ně to byl hlavně seznamovací závod a zkouška přitažlivosti tohoto koníčku – z mého pohledu touto zkouškou prošli a „drápek“ se zaťal … :-)

Průběh závodu popíšu hlavně z mého pohledu, páčto MiraWi si přijel jen zajezdit a Filip se Samem se hlavně zacvičovali. V hlavní kategorii 4WD bylo 28 pilotů, ve 2WD 4 piloti a juniorů bylo sedm. Já jsem jel s Celicou v 4WD a NSU TT ve 2WD, do juniorů se mi protlačit nepodařilo … :-)

Vložím malé poznámky:

1) dle pravidel RCZC se přihlášky přijímají do čtvtka večer, kdy jsme ve 2WD byli tři a v sobotu už čtyři !!! To je bjordel, přátelé, máte štěstí, že jsem se na tu bednu dostal, jinak bych musel trvat na opakování ceremoniálu … :-) :-)

2) pořadatelé se mi „tak trochu“ pomstili, neb jsem měl mezi startem v 4WD a 2WD čas jen 6 minut – takhle se to zdá dost, ale při mých časech o 2 až 2,5 min. delších než nejlepší je to šibeniční mezera – přijedete s jedním autem, vypnete ho, změníte paměť na vysílači, zapnete druhé auto a pak teprve prohazujete skrz start … Jen tak mimochodem, v první RZtě jsem NSU prohazoval startem 5sec. po limitu, v druhé RZtě jsem měl rezervu 5sec., v dalších plus mínus půl minuty, ale v poslední RZtě jsem měl na startu už sekeru víc jak minutu (nejlepší čas 4WD byl 4:07, můj 6:47), líp to prostě nešlo … Chlapci, chlapci, co jsem vám provedl, že jste se mě tak pomstili? :-) :-)

3) a když takhle pospícháte mezi starty, snadno se vám pak stane, že odstartujete se špatným nastavením auta – v lepším případě až v cíli zjistíte, že jste jeli dvoukolku na jinou („panenskou“) paměť, v horším případě po několika zatáčkách čtyřkolky máte pocit, že to vůbec nezatáčí – bodejť by jo, když tam máte navolenou paměť pro M05 !!!

4) pro nováčky – když vás při brífingu upozorním, že si máte dát velkýho majzla na průjezd cílem, páčto za trefení máte penalizaci 30sekund a trefí i ti nejlepší, tak mi věřte, že vím o čem mluvím … :-) Ale zase na druhou stranu, vlastní zkušenost je nejlepší učitel, příště tomu budete věřit, že … Co Filipe a další … :-) :-) :-)

4WD:

- uprostřed pole to byl masakr, od začátku byl mým hlavním soupeřem (řekl bych, že skoro tradičně) Dan Řičica, se kterým jsem se přetahoval o místo a o sekundy, šlo nám to střídavě, do 4.RZ měl navrch on, ale po páté RZtě se mnou přestával mluvit a po sedmé RZ byl mezi námi rozdíl v celkovém čase 0,755s (v můj neprospěch), nakonec jsem ho udolal o celkových 4,6sekundy. Dane díky, bitva jako řemen, asi můj životní závod, možná pomohlo i to, že mi Riki řekl „ať táhnu“, tak jsem táhnul … :-) :-) :-)

2WD:

- s mým neupraveným podvozkem M-05 s minimálním rejdem jsem proti „nabušeným“ soupeřům neměl žádnou šanci (včetně časového hendikepu na startu), takže hlavním cílem bylo si pěkně zajezdit a užít si to. Když jsem ale po čtvrté RZtě zjistil, že to není až taková hrůza, zkusil jsem dát na zadek „klouzavější“ gumy, přeladit mozek na lepší (tj. mírně klouzavější) styl jízdy (neptejte se mě jak, prostě tak nějak …) a najednou jsem jel „jak z partesu“ a po přesunu na třetí místo (od páté RZ) jsem měl za cíl jen udržení bedny. To se nakonec povedlo a životní závod byl korunován životním cílem, tedy poctivě vybojovaná bedna (žádnou nepoctivou nemám) a krásné třetí místo – naprosto super !!!

Můžu tedy jen konstatovat, že pro mě to byla naprosto úžasná sobota, vynikající závody, suprové odreagování a totální balzám na nervy v této podivné době. Všem, kteří se o to zasloužili – pořadatelé, kolegové, kamarádi apod. – moc a moc děkuji.

Pro doplnění – výsledky jsou na stránkách pořadatelů a fotky na mém rajčeti (fotil jsem já a Sam, bylo toho hodně, práce jak na kostele … :-).


Celý článek | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek