RC klub Kramolín
Dnešní datum: 04. 06. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Rejštejn 2013 - den druhý - 4
foto - novako&Eyla
zobrazení: 837
známka: 0


* Poježdění v Municích …..

Vydáno dne 01. 03. 2009 (3901 přečtení)

….aneb - v lese, jo v lese, na jehličí….

Všechno začalo na Tamiya fóru, diskuzí ve vlákně“ Sníh v Municích“ – po jeho přečtení jsem zpozorněl – jednak už z Rejštejna znám z Munic „Vasiika“ a jednak to mám do Munic kousek (coby kamenem dohodil a zbytek došel…. :-) ). Takže, slovo dalo slovo, přes fórum jsem se seznámil i s druhým „Muničákem“ „Dajdou“ a začala se domlouvat návštěva – tedy moje na jejich trati. Stále nevycházel termín, ale nakonec se to v sobotu 28.2 povedlo.
Domluvena byla druhá hodina odpolední, kluci objednali krásné a teplé počasí - které krásně rozpouštělo zbylý sníh (a vytvořilo na přístupové cestě obrovské louže a na „parkovacím“ poli bahnité pasti…. :-)) - a hřálo…. Chudák Vašek na nás musel chvíli čekat, neboť jsem minul příslušnou odbočku a otočit se šlo skoro až v Olešníku, ale nakonec se dočkal. Zaparkoval jsem na sněho-bahnitém poli (jestlipak se odtud dostaneme?), rozdal nosičům kufry a auta (zmiňoval jsem se, že se mnou jela Eli a Hana?) a hurá směr dráha (tedy RC dráha…). Tam už u připraveného stolečku čekal David a po nezbytném představení, popovídání a sestavení našich strojů se šlo na trať.
Trať – co dodat? I když se na celkové podobě zatím pracuje a vlastní trať není dlouhá, přesto je skvělá. Je na malém (relativně malém) kopečku uprostřed lesíku, obklopeném polem. Trať se vine okolo stromů, nahoru, dolu, doleva, doprava ….. (pokud se využije celý kopeček, máme se na co těšit!). Trochu připomíná trať v Třemošné, jen je širší a poměrně rychlejší a běhající pilot nemusí zoufale přemýšlet, kudy běžet (aby se nepřerazil) a kam šlápnout (aby něco nerozšlápl…) – zde stačí jedno proběhnutí a člověk ví, kudy a kam… :-).
Zkompletovali jsme s Eli auta a vzhůru na trať – první projeté kolo, no, nic moc, ale potěšilo už poznání, že úprava provedená po Třemošné se vyplatila – auta už se chovají poslušně (tedy jak mají) tj. řízení se vrací do neutrálu a ovládání modelu je hlavně o rukách, nemá na to vliv nepřesnost řízení. A co jízdy a trať – po pár projetí jsem na trati jako doma, dokonce se mi daří projet trať i s půjčeným autem s volantovým vysílačem! Je pravda, že na Davida jsme neměli ani z poloviny, jednak je dobrej (viz také výsledky z rally Krumlov) a jednak zná trať jako „svý boty“. A co Vašek – sice neměl svoje auto, ale přesto mu to také šlo (je taky dobrej!), dokonce to zkoušeli (aby „Muničtí“…) s našima „páčkovýma“ a kupodivu, docela se jim dařilo (na rozdíl od některých jiných, zkušenějších, nejmenovaných kolegů :-) ).
Zkrátka, bylo to fajn, zajezdili jsme si, auta nebyla ani moc zabahněná a na konec odpoledne jsem si stihl zalétat s nově „omotorovaným“ Triem a oba „Muničtí“ to sledovali s nadšením (že bych „naverboval“ do létání další adepty?).
Jo, fotky jsou v galerii…..

Celý článek | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek