RC klub Kramolín
Dnešní datum: 30. 05. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Božkov - 25.4.2009 - 107
2.RC Rally
zobrazení: 1365
známka: 0


* Plastikové modely Vaška Polaty I.

Vydáno dne 23. 02. 2010 (4787 přečtení)

Vašík mi dal před Silvestrem fotky a teď doposlal popis ke svému diorámatu. Konečně jsem se dostal k tomu, abych publikoval další kategorii modelářství, se kterou se můžete v Kramolíně potkat :-))

Netradičně začnu galerií :
vp


A co je na nich vidět - to už sám autor:

Někde ve Francii 1944
- operace Overlord 1/35Děj

Dioráma má zachytit ustupující německé jednotky, po vylodění v Normandii. A radícího se tankistu s regulovčíkem. Přesun německého kulometného hnízda na pozice.

Úvod

Plánoval jsem už delší dobu udělat větší diorámu, takže sem si řekl, že udělám něco z prostředí Francie. Koupil jsem si, ač docela levný tak zajímavý model tanku Tiger 1 od firmy Tamiya. Dále sem pak koupil pět vojáků Wehrmachtu (obsluhu kulometného hnízda při přesunu). Potom další 4 vojáky jak se starají o munici do TIGRA vše od Tamiye. Dále sem použil kobereček trávy (horská louka).

Modely

TIGER 1

Model německého těžkého tanku v měřítku 1/35 od firmy Tamiya. Stavba probíhala normálně, až na pojezdová kola a pásy ty mi daly zabrat . Dělal jsem také opotřebení a zprohýbání pomocí zapalovače (stačí pomalu nahřát kousek, který ohnout a po nahřátí ihned promáčknout) např.: na krytu výfuku a blatníky. Po dostavbě jsem model natřel kamufláží (AGAMA polní zelená a polní hnědá) pak přišly na řadu finiše, zabahnění a odřeniny ty jsem dělal žíhanou ocelí a černou. Bahno jsem dělal smícháním hlíny+herkules+voda(trochu). Potom jsem model zaprášil patinátory od AGAMY.

KÜBELWAGEN TYPE 82

Německé terénní auto od Tamiye. Stavba probíhala bez větších problémů problémů. Jen levá část blatníku neseděla, ale po zatmelení nebylo vůbec nic poznat. Interiér také bez problémů. Po dodělání jsem natřel pískově žlutou od AGAMY. Pak jsem model zaprášil patinátory.

ZÜNDAPP KS-750

Model německé motorky od Trumpeteru. V balení byl kromě 2 německých vojáků ještě regulovčík. Stavba modelu probíhala bez problémů. Po dokončení jsem na modelu udělal zaprášení a oprýskání nátěru. Vojáky jsem natřel německou uniformovou šedozelenou (N34 M). Potom následoval dry-brush. Pak jen dokončení.
Regulovčík : Stavba probíhala bez problémů. Vše sedělo jak má. Natřel jsem ho německou šedou. Přes to následoval výrazný dry-brush. Pak přišly na řadu dodělávky. Nohavice na kalhotách jsem zašpinil zemitě hnědou (B2 M) Všechny modely a figurky jsou natřeny štětcem !!!

Figurky

OBSLUHA KULOMETU PŘI PŘESUNU

Posádka německého kulometného hnízda při přesunu. Celkem pět vojáků. Uniformy jsem natřel německou uniformovou šedozelenou (N34 M). Přes to dry-brush světlejším odstínem.

OSÁDKA TANKU

Taky od tamiye celkem 4 vojáci. Původně měli všichni čtyři nosit náboje, ale já potřeboval někoho kdo by koukal do mapy. Tak jsem jednomu vyměnil roku a ono to vypadalo dobře. Tak jsem to vybrousil a sedělo to (vznikla jen menší mezera tu jsem zatmelil).

CYKLISTA

Model vojáka německého Wehrmachtu na kole od Tamiye. Stavba probíhala bez problémů. Uniformu jsem natřel německou šedozelenou. Přes to dry-brush světlejším odstínem. Kolo je natřeno pískově žlutou. Pak jsem udělal odřeniny.

Doplňky

PATNÍKY

Patníky jsem dělal z dřevěné tyčky. Kterou jsem nařezal na cca 7 cm hranoly. Horní hranu jsem vybrousil do obla a natřel černou barvou (HUMBROL Matt 33) zbytek hranolu jsem natřel na bílo (AGAMA 01 M) a na jednu stranu jsem udělal červený čtvereček (2x2 mm).

SKÁLA A BOŽI MUKA

Obojí jsem koupil na Pilsen kitu 2009.
1. SKÁLA : Nejdřív jsem ji natřel tmavou břidlicovou šedou od AGAMY. Po té následovaly asi 3 vrstvy dry-brushe. Nakonec jsem skálu spojil s podkladem a ke skále jsem nalepil ještě mech.
2. BOŽÍ MUKA : Skládaly se ze dvou částí. Podstavce z cihel a křížku. Podstavec jsem natřel červenou a spáry šedou. Pak následoval dry-brush. Model měl jedinou vadu a to připevnění křížku k podstavci. Na podstavci nebyl předvrtán žádný otvor. Prostředek jsem musel vyměřit a vyvrtat otvor. Pak už bylo vše jak má být.


Celý článek | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek