RC klub Kramolín
Dnešní datum: 04. 06. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Mileč - 8.8.2009 - 45
polétání
zobrazení: 1375
známka: 0


* Netradiční povrchová úprava (nejen) karoserie

Vydáno dne 18. 03. 2011 (6403 přečtení)

Tak jsem viděl velice hezkou karoserii. Dávám k dobru trochu reklamní článek o netradiční povrchové úpravě, která velice sluší nejen na RC autu.

auto


Tak co, dobrý, ne?

Po příjezdu na dovolenou se mi Pepa ihned chlubil novou kastlí. Výborný, jenom mi nebylo jasný jak to nastříkal. Když jsem vzal kastli do ruky, začalo mi být něco divný. Trošku těžší, tužší. Co to je? Po bližším zkoumání jsem zjistil, že je to neodhadnutelná technologie aplikovaná zvenku. Logické vysvětlení - folie.
Dneska mě vzal Pepa do Nýrska. Technologie je jednoduchá a výsledky jsou vynikající.

Trocha reklamy:
Potah technologií WTP (Water Transfer Printing) dělá firma WTDesign z Nýrska.
Potáhnout jde vše, co se vejde do vodní lázně. Maximální velkost je prý přední haubna z Fabie. Na stránkách firmy jsou v galerii hodně hezký vychytávky :-).
Jenom na ukázku jednoduchý telefon.

telefon


Vlastní úprava probíhá jako klasické lakování, akorát je přidán jeden krok - aplikace folie. Podklad musí být dokonale hladký, takže broušení, plnidlo, broušení. Aplikuje se lak pod folii, který ovlivňuje výsledný tón folie, pak přijde vlastní folie - nepřeberné množství vzorů a struktur, na závěr lak - ochrana proti UV, oděru, lesk nebo mat.

Povrchové příprava je důležitá, folie kopíruje nejmenší detaily.

Výsledek pro modelářské potřeby je vynikající - karoserie zůstává pružná, folie se nekrabatí, nepraská, nepne. Na lesku u Axialu, nepoznáte, že auto bylo ježděné a před aplikací folie neslo znaky opotřebení trialového auta.

auto1


Je samozřejmě možné formou maskování a postupné aplikace motivy kombinovat. Asi to není technologie na rally, ale fun car, propagační modely,... mohou dostat zajímavou fazonu.

Cena je vzhledem k postupu zpracování, náročnosti aplikace a konečnému výsledku přijatelná - Axial vyšel na 1.400 Kč. Samozřejmě je třeba porovnávat s náklady na klasické zpracování, ale kdo chce originál netradičního vzhledu, má ho mít.

Ještě pár fotek, které jsem nafotil na místě činu.

Povrchová úprava WTP (Water Transfer Printing)Celý článek | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek