RC klub Kramolín
Dnešní datum: 07. 12. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Druztová-9.11.2008 - 10
halový závod
zobrazení: 987
známka: 0

Reklama

Reklama

* Kachna přilítla …

Vydáno dne 02. 12. 2013 (2358 přečtení)

… aneb, Jiřík je v tom opět zapleten :-)

Původně to měla být potichu připravovaná „kočičárna“, tedy vlastně „kachňárna“, ale když už to Jiřík, „slepičí prdelka“ :-), na svých stránkách vyžbleptl, tak se holt, částečně (!), přiznám … ( kachna ulítla ) A na Jiříkovo obranu musím dodat, že jsem mu asi dost důrazně nepřipomenul závazek mlčení…

- ano, koupil jsem (tedy vyměnil, ten Ford traktor má Jířík u mě ještě schovaný :-)) kastli kachny, tedy Citroenu 2CV od Conrada, přesněji od Mildy … Že nechápete? To nic, pokusím se vysvětlit - Milda dělal doma úklid a v Rejštejně jsem zaslechl, že se „kachna“ nabízí. A červíček začal hlodat - nejprve se přemýšlelo, na co by mi vlastně byla a pak se mi začaly v hlavě kombinovat různé možnosti … Potom se objevil od Mildy inzerát o prodeji věcí z úklidu - když jsem se pak na tento inzerát podíval, kachna už tam nebyla !!! A sakra, už jí má někdo na pekáči!!! No, netrvalo to dlouho a „kuchař“ se přiznal - kdo jiný, než Jiřík !!! ( kachna)
A když jsem si přečetl jeho článek, kde jí hodlá časem zlikvidovat při rallycrossu, bylo mi jí líto :-) A červíček zahlodal ještě více a začala debata a diskuze o přesunu kachny na jihočeský rybník … :-) A v sobotu kastlička změnila majitele a červ se zakousl s plnou silou :-)

- ano, původní červíček hlodal na téma expedice - hledal jsem cosi neokoukaného, neotřelého, jiného, divného a postavitelného … Těch landroverů, toyot, jeepů a jim podobných je všude plno, můj oblíbený Ford Bronco se vidí také v hodně exemplářích a fantazie zatím nic jiného nenašla (či našla, ale mělo to jiné mouchy …). A tak to zatím spalo, společně s konstrukcí nějakého podvozku - abych kupoval něco hotového, sice osvědčeného, ale drahého, na to teď prostě nemám, chystal jsem se udělat mišmaš vlastní konstrukce. A protože jsem se expedicím nehodlal věnovat „na plný úvazek“, jen se s klukama občas někde projet, nápad s „expediční kachnou“ nebyl až tak špatný ! Sice to mělo být takové malé překvápko, ale holt už je to venku. Takže, když už to je venku - ano, v plánu je taková nějaká „kachna offroad“, i když ? …. :-)

- no, a když jsem dnes lovil a hledal obrázky apod. okolo kachen, začala se mi v hlavě rodit trochu jiná „kachňárna“, která buď za a) doplní terénní kachnu anebo za b) jí nahradí. Ale to se ještě uvidí a tohoto druhého červa si ještě nějaký čas nechám pro sebe, jen bych měl takovou prosbu - nevíte někdo náhodou rozměry kol, co nejčastěji kachny měli? Našel jsem pouze pár rozměrů - na jedněch pneu rozměr 5,0-15 a jinde označení 125R15 - a to je docela málo, vyplývá z toho pouze velikost 15“ a tloušťka 125, ale profil a celkový průměr? Docela bych chtěl zkusit rozměr pro desetinu, to jsem pěkný blázen, že …. :-)

- a kastle se zatím také rodí jen v hlavě, jak barvy a vzory, tak i nějaké úpravy, případně osazení pasažéry - nápady jsou, realizace bude až po vymýšlení podvozku (podvozků) …

Tož, to je zatím vše, pokračování snad příště …

čirá kastle ze všech stran

„těžkotonážní“ kovová světla a váha kastle a světelje libo džípokachnu ?
Celý článek | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
23.11.2019: RC Rally Západní Čechy vyhodnocení ročníku
Tradičním Rejštejn. Vyhlášení a závody. Všichni jste zváni.

07.12.2019: Dvanáctá Mikulašou
Jihočeské RC rally.
7.-8.12.2019
Účastní se sekce RCK JIH :-) Podrobnosti na stránkách pořadatele RCR Tábor.
Zakončení sezony.

31.12.2019: Kramolínské polítání
Tak buď na Silvestra nebo na Nový rok to snad klapne. Záleží na počasí a na únavě. Termín uprostřed týdne bohužel věstí pozdní příjezd na Silvestr :-)
NECHÁME SE PŘEKVAPIT :-)


Počítadlo


Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek