RC klub Kramolín
Dnešní datum: 04. 06. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Kramolín - 18.9.2010 - 33
RC rally
zobrazení: 1216
známka: 0


* Druztová 14.12.2008

Vydáno dne 15. 12. 2008 (2136 přečtení)

Dne 14.12.08 byl 1. závodem v Druztové u Plzně zahájen Zimní seriál RC rally

Jelikož počasí nebylo nic moc a mně se stejně nechtělo nic dělat nechal jsem se od Tondy ukecat na účast v tomto závodě.
Ráno jsem naskládal věci do auta a vyrazil pro Tondu do Plzně. Přijel jsem s 15 min zpožděním a celou cestu poslouchal jak jedeme pozdě a nebude místo u stolů a kam si sednout. Situace po našem příjezdu byla ale naprosto opačná – na místo konání jsme dorazili první! (Bylo to i díky neúčasti Fíků, protože ty předstihnout nejde :-) ).
Nastěhovali jsme se do haly a já se dal do zprovozňování auta (po závodech v Chocenicích šla ven kompletní elektronika a nějak jsem doma nestihnul kompletaci). Postupně přijížděli další závodníci a depo se začalo zaplňovat. Všichni testovali a já montoval :-( . Podařlo se, auto jelo a já naprosto netradičně vědom si handicapu z neúčasti na minulém volném ježdění začal testovat na čem jet. Povrch neuvěřitelně klouzal a vrstvička jemného prachu velice rychle zalepila všechny hladké gumy. Nakonec se mi podařilo vybrat v kufru něco co alespoň trochu sedělo a to už byl nejvyšší čas začít jezdit. Celkem se přihlásilo 10 jezdců vč. 2 juniorů což sice není moc, ale na první závod nové serie to není nejhorší.
Jezdilo se každý s každým na jednu jízdu, takže jakákoliv chyba znamenala konec šancí s daným soupeřem. Na trati bylo vidět mnoho pěkných soubojů až do poslední zatáčky a nikdo nikomu nic nedaroval. Podle mého názoru se ale jelo mnohem tvrději a nečistě v porovnání se závodem v Chocenicích.
Začátek rozjížděk pro nás nebyl moc optimistický – po 3 jízdách jsem měl skore 0:3 a Tonymu přestalo auto jet úplně. Prostě paráda :-( . Naštěstí kolektivní kamarádský duch se z Tojic přenesl i sem a mechaniků snažících se zprovoznit Tonyho auto bylo dost. Nakonec se po výměně motoru podařilo a tak mohl Tonda dojet všechny své rozjížďky. I mě něco nakoplo a začalo se dařit, po rozjížďkách bylo na mém kontě 6 vítezných jízd.
Po sečtení bodů za rozjížďky se jeli finálové jízdy o pořadí od 9. místa. První jízdu si rozdávali oba junioři a byl to moc pěkný souboj (za pár let nám budou kluci ukazovat záda). Jelo se dál, Tony byl nešťastný z namontovaného slabého motoru a dle jeho slov se auto bez výkonu ovládalo mnohem hůř (a já se pořád koní bojím, asi to budu muset taky vyzkoušet – přidat výkon).
Podařilo se mi dostat se do rozjíždky o celkové 3. místo a díky tomu že jsem vyrobil o jednu nebo dvě chybičky míň než Milan Šlauf tak jsem obsadil senzační 3. místo! Ve finále si to rozdávali Jarda Straka a Petr Kupilík a byl to souboj jako řemen! Nedarovali si ani centimetr trati a jejich jízda byla skutečným vyvrcholením celého dne. Petr potrvzoval svoje kvality a Jarda během roku vyrostl ve vynikajícího jezdce. Nakonec byl štastnější Petr a celkové pořadí 1. závodu Zimního poháru bylo následující:

1. Petr Kupilík
2. Jarda Straka
3. Martin Němeček
4. Milan Šlauf
5. Marcel Rott
6. Libor Nesvadba
7. Martin Ubl
8. Tonda Čermák
9. Tomáš Rott
10. Jindra Nesvadba

Další závod se jede 27.12. v Nepomuku a věřím že se nás sejde mnohem víc.
Fotografie z Druztové od Tonyho najdete jako tradičně v galerii.

Celý článek | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek