RC klub Kramolín
Dnešní datum: 02. 06. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Dětský den Kramolín, 14.9.2013 - 1
foto Eliška N.
zobrazení: 902
známka: 0


* Dětský závod Nepomuk 1.12.2007

Vydáno dne 03. 12. 2007 (4035 přečtení)

V rámci Race of Champions byl vyhlášen volný závod dětí s libovolným RC modelem. RCK dostalo od RC cars Nepomuk na starost organizaci a hladký průběh tohoto závodu.

Vzhledem k tomu, že jsme očekávali nejrozličnější stroje na ovládání, volili jsme trať jako kombinaci jízdy zručnosti a rychlého úseku. V ostrých zatáčkách, úzkém slalomu a zajíždění do garáží (popředu a pozadu) měly mít výhodu menší a pomalejší modely, na rychlém úseku pak ty větší a rychlejší. Trať byla vyznačena PET lahvemi a za sražení každé z nich se jezdci připisovala časová penalizace.

DD01

Závody měly vyhlášený start ve 13,30. Bohužel se na účasti podepsal výskyt neštovic na nepomucké škole (Martin měl zprávy od rodičů i dětí a nejméně 5 závodníků si místo legrace užívalo neštovice) a trochu pozdější propagace závodů ze strany RC-cars Nepomuk. I tak se na startovní čáře sešlo 12 malých závodníků se svými stroji. K vidění byl model traktoru, stejně jako auta 1:18, hračky ze supermarketů a tržišť stejně jako produkční modely 1:10 a speciály na RC Rally. Žádný model nebyl bez šance a nakonec to tak potvrdilo i konečné pořadí.

DD02

Postavenou trať každý ze závodníků projel během odpoledne 2x a součet časů určil vítěze. Na trati bylo vidět bravurní ovládání modelů, opatrná jízda, agresivní jízda, rychlé průjezdy a občas i marná snaha jet s modelem tam, kam jezdec potřebuje. Na trati děti povzbuzovali jak rodiče tak i závodníci z RoC, kteří po dobu jízd dětí měli přestávku. A tak měly závody výbornou atmosféru.

DD03

I když asi u těchto závodů nejsou hlavní výsledky, zmíním zde první 3 i s jejich modely. Je zde vidět, že šanci na dobré umístění měl každý model.
Pořadí
1. Michal Suchánek model 1:10 RC Rally
2. Filip Kubík hračka 1:18
3. David Hajnar Monster truck 1:10 produkční model
Všichni malí závodníci dostali ceny a nejmladší účastníci (sešli se 4 pětiletí závodníci) ještě cenu navíc. Na malých závodnících bylo vidět, že se jim závody líbí a věřím, že si odpoledne užili i rodiče. Po závodech nám děti pomohli zlikvidovat trať, za což jim děkuji.

DD05

Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří poskytli ceny pro dětské závody, zejména společnostem AUTOSPOL PLUS, spol. s r.o., Klatovy, České podnikatelské pojišťovně, a. s. panu Ing. Besperátovi, České pojišťovně, a. s. paní Mgr. Strádalové a Generali pojišťovně paní Švecové. Díky nim si mohli malí závodníci odnést tašku plnou cen a první tři hezký pohár.

DD6

DD7


Další obrázky od Báry a Romanzla si můžete prohlédnout v galerii.

Celý článek | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek