RC klub Kramolín
Dnešní datum: 04. 06. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Mileč - 16.4.2011 - 43
můj první let
zobrazení: 1309
známka: 0


* 3. závod RC Rally Západní Čechy - Klatovy

Vydáno dne 01. 06. 2010 (4130 přečtení)

Nový závod v nové lokalitě – to jsme si nemohli nechat ujít!

V sobotu 29.5.2010 uspořádali Jarda s Martinem další závod našeho seriálu v pískovně nedaleko Klatov. Jelikož se u nich jelo poprvé, nemohli jsme chybět – byli jsme zvědaví, jak se s pořádáním závodu poperou. A rovnou musím říct, že závody byly fajn!
Ráno jsme se sešli u Míry, naložili krámy, co sebou vozíme na závody a vyrazili do Klatov. Po příjezdu na místo nás Martin navigoval na louku kde bylo zázemí, zaparkovali jsme a začali vybalovat. Tony už byl na místě, měl zajištěnou dopravu z Plzně. Když bylo všechno hotovo, objevil se Ondra, který strávil posledních 10-15 min za rohem a čekal, až dostavíme stan. Jenom netuším, proč si to čekání zkracoval bahenní koupelí (na kterou se mimochodem vymlouval ještě cestou domů). Sestava pilotů RCK byla tedy pro tentokrát opět naprosto kompletní.
Někteří ladili a trénovali, my z RCK jsme jako tradičně nedělali nic. Trénují a ladí jen zbabělci a to rozhodně nejsme :-). (Navíc já opravoval v pátek večer doma, Míra zjistil, že problémy se zatáčením se odstranily uložením auta do bedny po minulých závodech a Ondra měl tak pečlivou zimní přípravu že se ho opravy netýkají). Hned ráno začaly první problémy s „odpalováním“ el. strojů a zařízení, jako první odešla tiskárna a tak veškerou agendu psali kluci ručně.
Po zahájení závodu a seznámení se s tratí jsme konečně mohli vyrazit na trať. RZ-ty byly vysekány v trávě na šířku sekačky a za sebe musím říct, že 1. RZ byla o velikém trápení. Ne že bych se potom naučil řídit, ale nějak jsem si zvyknul a začal víc jezdit po trati než kolem ní. Start další RZ byl vždy po hodině, takže bylo dost času na opravy, čištění a úpravy strojů (a že bylo co opravovat - registroval jsem 3 spálené motory a 2 regulátory, nějaké ztracené poloosy a kdoví co ještě), na pokec s kamarády a došlo i na ukázky létajících strojů. Létalo to klukům mooc pěkně. Tady si přesto neodpustím malou poznámku k pilotovi – je vidět že máš kniply pevně v rukou (ať už se jedná o letadlo nebo vrtulník), ale technickou závadu nikdy nejde zcela vyloučit a zkušený a zodpovědný pilot si nikdy nedovolí létat proti lidem.
Den vesele ubíhal, dařilo se nám se střídavými úspěchy, klobásky byly vynikající, počasí vyšlo na 1 s hvězdičkou, prostě další super den s bandou podobných bláznů jako jsme my.
Dokonce i nějaké body na nás zbyly, takže sobotě opravdu nechybělo vůbec nic, zvlášť když mě doma po parádní cestě z Klatov čekalo naložené masíčko a rozbor závodů tak probíhal u točených Svijan za vůně masa linoucí se z grilu.

Příště zase AHOJ !

PS: Tonyho fotky jsou jako již tradičně v galerii. Video na youtube.

Celý článek | Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek