RC klub Kramolín
Dnešní datum: 08. 06. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

RCK na přelomu roku ´10/´11 - 16
zima
zobrazení: 1473
známka: 0


* 3. RC Rally Západní Čechy

Vydáno dne 03. 05. 2011 (3562 přečtení)

Tak máme za sebou další díl šampionátu - jak bylo? Podělím se s vámi o svoje pocity a zážitky. Přeji příjemné počtení.

Na sobotu 30.4.2011 kluci v Třemošné připravili v areálu Sokola další díl našeho seriálu. Jelo se po známých, jen mírně pozměněných tratích, takže jsme všichni věděli, že nás čeká náročná, ale krásná soutěž.
RCK se zúčastnilo takřka v kompletní sestavě (chyběl pouze Michal, který měl jiné sportovní povinnosti) a tak bylo už dopředu o zábavu postaráno. Kdo nás zná ví, že na závody jezdíme hlavně za zábavou, výsledky jsou až druhořadé. Kamarádů se sešlo dost, pořád bylo s kým si popovídat, vyměnit zkušenosti, zeptat se na radu, prostě správný pohodový modelářský den.
Využil jsem Mírovu nabídku a nacpal se mu do auta, ráno po 7 hod jsme vyráželi směr Třemošná. Druhá část výpravy jela z Plzně (Ondra, Eli, Tonda) a tak když jsme zastavili před areálem Sokola přispěchali nám na pomoc s nošením výbavy na místo. Poprvé totiž platila nová pravidla o zákazu vjezdu do areálu, takže jsme všichni nosili ty svoje "serepetičky" v "teplých". Nezaznamenal jsem ale žádné problémy ani u nás, ani u nikoho jiného, tak snad nebude problém uspořádat v Třemošné i další závody (doufejme - místní tratě jsou nádherné a vždy vzorně připravené, byla by veliká škoda o ně přijít).
Po příjezdu na místo jsme postavili stan, utábořili se a já po vysypání jehličí z Kramolínského závodu vyrazil (naprosto proti své tradici a přesvědčení) na shakedown vyzkoušet, jestli auto vůbec jede. Jelo, takže dát novou baterku do auta a vzhůru s autem do ÚP. Jak jsem později zjistil, bylo nás takových víc, co na auto od Kramolína nešáhli. A Třemošenské tratě nám to dali pořádně "sežrat"! V jednom okamžiku zazněla věta (už netuším kdo ji řekl), že by se místo časů na RZ měla hodnotit rychlost práce mechaniků, protože oprav bylo v sobotu opravdu hodně a to i u lidí, u kterých rozhodně poruchy nejsou běžnou součástí závodního dne. Jeden z mála, kdo celý den na auto nešáhl byl věčně vysmátý Tonda :-) .
Závod probíhal svižně, občas jsme opravovali, občas se zlobili na ruce, někdy si i jízdu užívali, prostě taková závodní všehochuť a pohodička. Když měl kdokoliv problém, vždycky se našel někdo kdo poradil, pomohl, sáhl do kufru pro náhradní díl a soupeři ho podal, aby mohl jet dál - dokonalá ukázka toho, jak by měl hobby sport vypadat. Takže ještě jednou díky všem, kteří pomáhali.
Závod skončil i přes nepřízeň počasí v závěru akce včas, takže jsme stihli i stavění "Májí" a vydařený den dostal pěknou tečku. Spoustu krásných fotografií najdete jako vždy v galerii (včetně konečných výsledků) a tak nezbývá než poděkovat Třemošenským za super závody a těšit se na další díl seriálu, tentokrát v režiji Tajanovských borců!

Celý článek | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek