RC klub Kramolín
Dnešní datum: 02. 06. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Beňovy - 7.9.2013 - 20
RC rally
zobrazení: 829
známka: 0


* 1. Helinep - jak bylo

Vydáno dne 19. 01. 2009 (3974 přečtení)

Báječně :-) Kdo chce vědět víc může se začíst.

Za všechno může jirka :-) Kdyby neměl takové nápady, tak ani tuhle akci neuspořádáme.

Takže od začátku. Aby si přespolní nestěžovali na brzké vstávání, tak jen uvádím, že finální přípravy na nedělní akci jsme započli v sobotu kolem osmé večer srazem v klubovně, abysme probrali na co jsme zapomněli. Takže ráno jsme jednak nevěděli, co jsme zapomněli a měli jsme problémy najít co jsme nezapomněli :-) Asi jsme měli jít dřív spát :-)

Na osmou naplánovaný sraz nicméně vyšel a tak jsme mohli začít budovat trať. Ani jsme to neměli hotové a přijížděli první nedočkavci. Ještě že někteří po cestě fotili východ sluníčka, jinak by našli ještě zamčenou tělocvičnu, že Zbyňku :-) Dokonce i Jirka přijel včas :-)

1. HeliNep 2009 1. HeliNep 2009 Do 9 jsme stihli připravit trať, depo i plochu na volné lítání a tak se spustila registrace. Škoda, že někteří se nemohli zúčaastnit pro nemoc svoji nebo blízkých. I tak se sešlo 18 pilotů, kteří si přišli zasoutěžit nebo jen volně zalítat. Do vlastní soutěže se nakonec prezentovalo 12 statečných. Vzhledem k časovému prostoru a pohodovému přístupu k naší akci od všech zúčastněných to vypadalo na fajn polítání :-) Takže vyfotit s helinami vcelku a hurá na start.

1. HeliNep 2009 Trať byla postavena obdobně jako na Helishow v Praze a tak mě překvapilo, že ji někteří klasifikovali jako těžší. No abych v tom nebyl sám :-) - před začátkem jsem pozval Honzu Kafku, aby kouknul a případně navrhnul opravy trati. Mrknul okem a suše prohlásil - proletět se to dá. Jo, jo, měl pravdu, ale v tu chvíli jsem si nějak neuvědomil jeho letecké kvality, které následně prokázal při soutěži.

1. HeliNep 2009Ale když trať poměřil i Jarda s autobusem a prohlásil, že se vejde, tak v 9,30 (asi - pro hnidopichy) začalo první kolo létání. Od začátku se začali ukazovat kvality jednotlivých účastníků. Bravurní lety střídala smůla na knikplech pilotů. Vrchovatou měrou si ji vybíral Jarda, který zaletěl první kolo, ale pak se mu podařilo seknout listy a po jejich výměně už Chinooka nedostal do vzduchu.

1. HeliNep 2009 Neposlouchal a neposlouchal, Jarda občas nasadil listy opačně, občas zaměnil horní za dolní, prostě den blbec. Ještě zabojoval a na místě koupil FreeSpirita, ale jednorotora neměl v ruce. Ale jako na smolaře dne jsme na něj pamatovali a na závěr dostal kalendář s tematickým názvem Pepíku Pozor Dej.

1. HeliNep 2009Ani ostatní nezaháleli a tak jsme měli občas plné ruce práce s uvedením trati do regulérního stavu. Nicméně - v pohodové atmosféře se dopoledne zalétala 2 kola soutěže. Mezi nimi se našlo místečko na předvedení ostatních modelů, zejména našich aut na RC Rally. Našlo se i dost diváků, kteří proudili dovnitř a v jeden čas jsem jich tak tipnul dobrých 40, kteří napjatě sledovali boje na trati.

1. HeliNep 2009Po druhém kole byla vyhlášena delší pauza, aby si všichni mohli ulovit něco k jídlu. V pauze předvedl každý kdo měl zájem modely, které přivezl na čumendu. K vidění byly opět naše RC auta, Jirka představil Scorpiona na crawling, k vidění byl Vapor - halový model letadélka, váha 15g se vším všudy, Petr předvedl EPP akrobata, ale hlavně byli k vidění vrtulníky FreeSpirity, Kestrel 500SX a i větší - Maxiry, SJM, ... Tady bych chtěl poděkovat Honzovi, Zbyňkovi a Adamovi, že stroje přivezli a perfektně předvedli. Tato část byla komentována pro diváky. Asi jsem je komentářem otrávil (nebo v poledne dostali hlad - doufám), protože po ukázkách se pomalu trousili k domovům a odpoletní lety slibovali komorní atmosféru.

1. HeliNep 2009 1. HeliNep 2009V klidu se dolétalo 3 kolo a následovalo zpracování výsledků a volný program. Jak jsme slíbili, každý dostal gumové medvídky, které jsme zúčastněným slíbili. Navíc se v taškách našla i nějaká drobnost. První tři nejlepší převzali z rukou pana Holuba, zastupitele města Nepomuk, poháry.

Díky všem zúčastněnm za bezvadný den, doufám, že se Vám u nás líbilo a že se sejdeme na jiných akcích nebo za rok na akci - 2. Helinep. Díky Jirkovi za telecí nápad, který přerostl v tuhle bejkárnu :-) a doufám, že jsme mu jako řediteli byli dobrou pomocnou rukou.

Vyhodnocen byl každý, kdo dokončil alespoň jeden soutěžní let. Pořadí bylo stanoveno jako průměr lepších 2 dosažených časů ze 3 soutěžních letů (*čas jednoho dokončeného letu). A jak to tedy dopadlo?

Jméno PříjmeníVrtulníkprůměr
Zbyněk Černík Easycopter V6 00:53,3
Jan Henzl Airwolf 01:14,8
Jan Kafka Kestrel 500 01:17,2
Adam Kruchina 01:33,9
Tonda Gajdošík Lama 01:56,8
Michal Hrabák Blade CX2 02:18,6
Michal Benda Walkera 5g6 02:30,6
Pavel Jahn Blade CX2 03:08,6
Jarda Štekl WALKERA#3802:55,0*
Martin Němeček Dauphin 04:27,0*


Toníček samozřejmě dodal kvalitní fotky. Přidal jsem k nim výběr z toho co nafotila Bára s Michalem :-)

Můžete si přečíst článek od Jirky nebo zabrousit na stránky Zbyňka, kde najdete další fotky a video.

´

Celý článek | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek