RC klub Kramolín
Dnešní datum: 15. 09. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Třemošná - 19.10.2013 - 16
RC rally
zobrazení: 495
známka: 0

Reklama

Reklama

* Blázni už zase běhají za autíčky ...

Vydáno dne 05. 05. 2017 (790 přečtení)

...aneb letošní sezóna RC rally už konečně začala :-)

Konec dubna už je konečně tady a prvním závodem v Třemošné se otevírá sezóna 2017. Kalendářně už je sice jaro, ale z jihu jsme odjížděli v plné zimě, včetně sněhové nadílky. A v Kramolíně to nebylo o moc jiné, sníh tu sice nebyl, ale ohavná zima ano a hromady vody všude kolem také. Takže hrozba zrušení závodů nad Třemošnou visela až do sobotního rána. Ale všichni svatí stojí při bláznech a tak se sobota vydařila a dvě malé přepršky se daly vydržet. Jinými slovy, bylo to fajn. :-)

Tak to bychom měli, reportáž je u konce ... :-)

Tož dobrá, popíšu více ...

V pátek večer zrušen původní lenivý plán, tedy nacpat věci do přívěsu a ten pak zatáhnout na hřiště. Nepovedlo se a tak se vše nacpalo do mého knedlíku. Ráno jsem přihodil Martina, odvezl ho do Doosanu, kde si přelezl do svého vitamínu a já jel naložit Tonyho. Po mezizastávce v Doubravce jsme cestou v loděnici u Boleváku vyměnili párkovač za bábovku a pak konečně dorazili do Třemošné. Zde tradičně nanosit věci na hřiště, postavit stan, vyladit rozestavení stolečků (na první pokus!) a vybalit věci.

Malá vsuvka - něco o tradicích, které se mají dodržovat - MN sestavuje auto až před závody, Tony dlabe na jakoukoliv přípravu, Míra také cosi ladí a kleje a já se snažím vyřešit potíž s malým dosahem vysílače. Ale také podle tradice se vše podaří a RCK je makonec připraveno na startu.

Dle nových tradic také proběhlo focení modelů před sezónou a při tom prý padla nějaká nejapná poznámka o jméně na autě nebo tak něco. Ale víc už si nepamatuju :-).

Tak odstartováno a závodíme ...

1.RZ - 22.TC, 23.MW, 26.MN, 27.ON
Co dodat - motal jsem se po trati jak vítr v bedně, jako bych se teprve učil jezdit, párkrát jsem si znehybnil servo řízení ohnutým plechem pod předkem a nechal se předjet třemi závodníky - no paráda, nový rekord! A aby toho nebylo málo, tak jsem si pěkně skočil na posledním skokánku a sice jsem udělal nejdelší a nejbláznivější skok dne, ale zároveň i nejkrkolomější a lehce destrukční - při kotrmelcích jsem zlomil držáky kastle a hlavně rozštípal zadní parohy. Takže sáhnout do kufříku s náhradními díly, vytáhnout pytlíček za 320Kč a urychleně začít s opravou. Makal jsem jak barevnej, řešil komplikace a cca 6minut před svým startem byl hotový. Fujtajbl, ale povedlo se ... :-)

2.RZ - 23.TC, 24.MW, 25.ON, 29.MN, celkově 23.TC, 24.MW, 26.ON, 28.MN
Klidná jízda nese svoje ovoce, jedu celkem dobře, ke konci RZty mě dojíždělo číslo 18 (Jakub), ale zvýšeným úsilím jsem zrychlil a nenechal se předjet - sice jen cca o jeden metr v cíli, ale i tak ... :-) Jo, Tony se radoval, že mě dal 3,1sekundy - jak málo stačí k dětské radosti :-)

3.RZ - 24.MW, 25.TC, 26.ON, 27.MN, celkově 24.MW, 25.TC, 26.ON, 27.MN
Jízda tak nějak v pohodě, jen to občasné přitlačování předního ochranného plechu na servo řízení, ale už vím, kam sáhnout a jak to odehnout ... :-) Tony se opět raduje, najel na mě 22sekund ...

Intermezzo - při jízdě na hřišti se pěkně driftuje, auta pěkně kloužou a písek s kamínky létají od protáčejících se kol široko daleko po okolí. Ideální svezení pro piloty, radostná podívaná pro diváky (hlavně ty malé) a objekt zájmu pro fotografy a kameramany. Jen si ti kameramani musí být vědomi rizika, které jejich aparátům hrozí - docela bych chtěl vidět ten záznam z toho mobilu, který byl v úrovni tratě a který se mi povedlo efektně ohodit přímo ukázkovým smykem. :-)

4.RZ - 24.MW, 25.TC, 26.ON, 27.MN, celkově 24.MN, 25.TC, 26.ON, 28.MN
Jízda paráda, užíval jsem si a Jakub18 mě předjel poměrně brzo a dokonce jsem chvilku i svítil. Ale jen chvilku, páčto jsem na hřišti zůstal viset na podélné zábraně a nechal na ní kabel ke světlům, druhý konec se v cíli plandal pod autem. Nu což, procházka po trati mi neuškodí a ušetří mi práci s výrobou nového ... Nalezeno, ale svícení se už nekoná.

5.RZ - 23.MW, 24.ON, 27.MN+TC, celkově 23.MW, 25.TC, 26.ON, 28.MN
Jede se obrácená "lesní" RZta a tu Martin prý nemá rád, takže místo vysílače se chápe foťáku a věnuje se dokumentaristice. Je chválihodné, že nás chce zvěčnit, ale stejně je to podlý způsob, jak vyhrát "bramboru". :-) Jakub18 se mě snaží předjet u několik zatáček a protože se mu to přes úpornou snahu furt nedaří, tak na mě alespoň volá - "... strejdo, už jsem za tebou, počkej na mě, ať tě můžu předjet!!!" :-) Jo, túdle, tak jednouduché to se starouškem mít nebudeš ! :-) Tak na to jde jinak - když mě předjíždí, vplete mi svoje auto mezi nohy a já se málem přerazím, ale bohužel mu auto převracím na střechu, za což se mu dodatečně omlouvám. :-)
Kromě focení měl Martin ještě jedmu funkci - sbíral poztrácené části Toníčkovo auta, cituji: "... našel jsem ti šroubek, poloosu, unašeč a ještě něco. Ale nevim, jestli je to tvoje :-) ..." Toníček prostě nedojel, páčto mu upadlo kolečko a svedl to zase na mě, prý jsem ho špatně utáhl. Jo, a při opravě zjistil, že toho poztrácel podstatně více a bude muset máknout, aby mohl dále jet ... :-)

Intermezzo 2 - Richard: "... ježíšmarjá, on mě nikdo nepřipomněl, že mám startovat s dvoukolkou ... Jsem ae tady zakecal a to jsem byl celkově druhej ..."

6.RZ - 22.TC, 24.ON, 25.MW, 28.MN, celkově 23.MW, 25.TC, 26.ON, 28.MN
Auto OK, jízda OK, Jakub18 mě ani nepředjel, ba co víc, ani mě nedojel, což očividně těžce nesl, neb už na startu další RZty mě ukecával, jestli ho před sebe nechci pustit už na startu, abych na něj nemusel čekat na trati. Jak povzbudivé, že :-)
Překvapivě jsem měl trochu času a tak jsem šel udělat pár fotek - mj. se mi povedl krásně zdokumentovat souboj Míry a Martina, příště si na to vezmu kameru, tohle stálo za záznam i zvuku :-) .

7.RZ - 23.MW, 24.TC, 25.ON, 28.MN, celkově 23.MW, 25.TC, 26.ON, 28.MN
RZta dlouhá jak tejden před vejplatou, Jakub18 mě dojel až na hřišti a povedlo se mu ukázkové předjetí, žádné moje zastavování a pouštění soupeře, ale přímé předjetí na široké rovině, podobně, jako když v F1 zapnete DRS :-) . No, a od tohoto okamžiku jsem začal hrát novou hru - říkám tomu "tref všechno, co můžeš". A řeknu vám, že jsem v tom fakt dobrej, mohl bych v tom i reprezentovat :-) .

Intermezzo 3 - Tony přichází s hodinama v ruce a s hubou od ucha k uchu a haleká: "... Nováku, minuta třicet, ty hajzle, ty mě snad ještě donutíš zabrat a nedejbože i běhat :-) ..." Jen doplním, že šlo o Tonyho náskok na mne, který se smrsknul z původních cca 4minut na zmíněnou minutu třicet :-) .

8.RZ - 24.ON, 25.MW, 26.TC, 27.MN, celkově 24.MW, 25.TC, 26.ON, 28.MN
Martin před poslední RZtou dezertoval, prý si tu bramboru musí nějak pojistit :-) .
Sice se z poslední RZty nějak moc nepamatuju (a poznámky žádné také nemám), ale očividně se mi jelo docela dobře a čas se mi také povedl (viz pořadí ON-MW-TC), škoda té ztráty v prvních RZtách, třebas bych Tonyho nakonec porazil :-) . Ale startovní pořadí pro příští závod bude zajímavé, těšte se!!! :-)

A protože píšu článek na tabletu - začal jsem už v sobotu, aby to bylo brzo :-) - a nějakým záhadným způsobem to nejde jinde zobrazit, tak tady nebudou přímé odkazy na galerie (prostě některé věci mi nejdou...), jen připomenu, že je najdete tradičně na rajčeti - Tony Čermák, MiraWi a novako1, prosím, trochu hledejte. :-)


Celý článek | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
31.08.2019: RC Rally Západní Čechy Klatovy
Seriál obsazený našimi jezdci. Více info na stránkách pořadatele.

14.09.2019: 12. RC Rally Luznice
Jihočeské RC rally. MČR RC Rally
Účastní se sekce RCK JIH :-) Podrobnosti na stránkách pořadatele RCR Tábor.

15.09.2019: 13. RC Rally Lužnice
Jihočeské RC rally.
MČR RC Rally
Účastní se sekce RCK JIH :-) Podrobnosti na stránkách pořadatele RCR Tábor.

20.09.2019: 14. RC Rally Lužnice
Jihočeské RC rally.
20.-21.9.2019
Účastní se sekce RCK JIH :-) Podrobnosti na stránkách pořadatele RCR Tábor.

28.09.2019: RC Rally Západní Čechy + MČR RC Rally Třemošná
Seriál obsazený našimi jezdci. Více info na stránkách pořadatele.
A Mistrovství ČR!!!

12.10.2019: RC Rally Západní Čechy Třemošná
Seriál obsazený našimi jezdci. Více info na stránkách pořadatele.

12.10.2019: 7. RDO RC Rally Křemže
Jihočeské RC rally. Účastní se sekce RCK JIH :-) Podrobnosti na stránkách pořadatele RCR Tábor.


Počítadlo


Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek