RC klub Kramolín
Dnešní datum: 15. 09. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Rejštejn - 5.11.2011 - 60
vyhlášení výsledků 2011
zobrazení: 558
známka: 0

Reklama

Reklama

* Druhý závod RC Rally Západní Čechy 2016 …

Vydáno dne 10. 05. 2016 (1542 přečtení)

… první letošní Nýrsko.

V Třemošné hájili barvy RCK pouze Tony a MíraW, do Nýrska jsem ukecal kromě Tonyho ještě sebe a Martina - toho skoro doslova, protože ještě v pátek měl takové podivné nápady, jako např. že pojede bez auta a tak … :-) - jako starší člen RCK (hlavně věkem) jsem mu tyto úlety zatrhnul a naložil do auta mimo jeho těla i auto a propriety … :-)

On to vůbec byl zajímavý víkend - já jsem byl „slaměný vdovec“, takže si mě „dobrovolně“ vzali na starost Němečků a já jsem si na oplátku vzal v sobotu na starost Martina.
Chcete to vysvětlit podrobněji?
To je jednoduché - v pátek v podvečer jsem upravil „knedlíka“ na „dvoumístný nákladní“, naložil své věci (a stůl a židli pro Tonyho) a přesunul se k Němečkům. Tam jsme za „knedlíka“ zapojili Martinův „minipřívěs“, do auta doplnili stan a Martinovo věci, zamkli auto a přesunuli se pod pergolu, kde jsme měli naplánovanou předzávodní schůzi - hokej, pivo, sýr, zeleninu, kotlety na grilu a další a další „schůzovní potřeby“ … :-)
Ráno se auto s přívěsem nějak objevilo ve stanovený čas u mě před chalupou - asi už jezdí samo, páčto MN seděl na sedadle spolujezdce … :-) Tož jsem se naložil za volant a zadal směr Nýrsko. Po cestě jsme zvládli ještě naštvat policistu za volantem - jo, s velkou pípou se jede pomalu a tak jsme si chtěli při předjíždění popovídat - v cíli hostinský říkal něco o pivním embargu … :-) Po otevření bufetu jsem zřídil účet Novák - Němeček a stanovil u hostinského limit pro Němečka někde kolem litru - při každé mé návštěvě bufetu byl Martin informován že „… zase ti užírá z limitu, měl bys přidat …“ a tak se MN musel řádně snažit … :-) Jo, musím ještě dodat, že v rámci starosti o Martina jsem naplnil „medvěda“ všemi možnými pochutinami a jídlem k obědu, ale svěřenec si dal k obědu raději jen pivo, párek v rohlíku a brambůrky! Jo, být to Martinka, to by jí nedovolil … :-)
Po závodech jsem zaplatil účet, naložil věci do auta, přívěs jsme připojili za auto a pojíždějíc po ploše sbírali pytlíky na značení trati v Kramolíně. Když jsme naložili tak půlku z požadovaného množství pytlíků, zjistili jsme, že má přívěs měkké gumy a tak se valná část pytlíků přesunula do kufru auta, kde se krásně rozprostřely. Přívěs se tedy odlehčil, ale fokoušek poklesl k zemi - cestou zpět byla maximálka tak 80 (kvůli přívěsu) a víc jak za 4 jsem nedal … :-)
V Kramolíně jsme funíce zašoupli přívěs u MN pod střechu, pytlíky z auta přesunuli k přívěsu a vyložili zbytek věcí. Já jsem pak odfrčel nahoru, kde jsem vyložil zbytek, složil zpět auto a vydal se na cestu po Kramolíně, kde jsem se nádherně pletl šňůře aut, jedoucí ze závodiště.
No, a pod pergolou u Němečků probíhala kopie pátku večer, jen s tím rozdílem, že jsme hráli hokej s jiným soupeřem, že k večeři byly hamburgery a že jsme měli tentokrát schůzi pozávodní … :-)

A co závody? Shrnu to - krásné počasí, bezva závody, suprový odpočinek od všedních starostí a tak podobně, bylo to skvělé … Postřehy bych tentokrát moc neučesával, uděláme to stručně a heslovitě …

- stavba stanu a stolečků, tentokráte z pohledu Martina: „… postavili jsme stan (Eliško, kde jsi?), postavil jsem si stoleček a pak přišel Novák, rozložil stoleček pro sebe a Tondu a začal organizovat. Asi tak po třech hodinách a stopadesátémšestém přesunutí mého stolečku jsem jej popadnul (ten stoleček!), dal ho zpět na původní místo (taky stoleček:-)) a vyštval Nováka pro podložku pod nožku kývajícího se stolku (který se původně ani nehnul !!!). Příště už si do toho kecat nenechám a Novák má za povinnost vozit s sebou podkládací klínek - bude kontrolováno před odjezdem!!! :-)

- 1.RZ - někde v půlce RZty jsem konečně přišel na to, k čemu je na vysílačce to kolečko a ten druhý bazmek a zbytek RZty se učil jezdit po trati. Ale celkově spokojenost - jednadvacáté místo (neptejte se z kolika), před MN a TC a slušné plnění předsevzetí - jen jednou se muset shýbnout a jen jednou couvnout při nájezdu na „hradlový most“. Na začátek slušné.

- 2.RZ - jelo se mi skvěle a i výsledný čas byl slušný - popření Novákova pravidla? - ba dokonce jsem se nemusel ani jednou shýbat pro auto a i „hradlový most“ jsem projel bez dotyku a rovnou z přímé jízdy! Asi jsem v tu chvíli autu do toho moc nekecal a ono to zvládlo samo … :-) Po průjezdu cílem standardně hlásím startovní číslo, tedy „20“ a od časoměřičů se ozývá „19“! Opakuji tedy „… ne, 20!...“ a oni si zarputile trvají na svém - „…19!...“ No, chvilku jsme se dohadovali, než jsem pochopil, že oni mi hlásili pořadí … :-) Ale to je dobré, tudíž se stále držím celkově 21tý …

- 3.RZ - normál, standard, pohoda, klídek a tak podobně …

- 4.RZ - nové aku, jízda paráda, v cíli se změnilo hlášení na „… 20 - ne, 18!...“, ale ale, to nám to jde, jo, jo, ty ses nám nějak utrhnul!

- 5.RZ - zase se válím po zemi (tedy po karimatce) a fotím skoky, nejlépe skáčeme my dva s Tonym - ale jen Tonyho mám na fotkách - asi vyhlásíme Tonyho skokanem roku, pardon, vlastně závodu … :-) V cíli opět stejné hlášení - „20-18“, chvilku se ujišťuji, že se bavíme stále o tom samém, tedy o pořadí … Že ano mě ujišťuje Tonyho halekání - Novák, co to děláš, tys už celkově dvacátý, takhle by to dál nešlo !!! Jo, a to mě ještě na skoku stihnul upadnout ocásek, to moc na psychice a sebevědomí nepřidá, když vám napřed chrastí a pak už jste bez něho … :-(

- 6.RZ - opět 20-18 a to jsem bez ocásku; MN se musí opičit a snaží se jezdit bez baterky …

- 7.RZ - Toníček dobře plní svojí nelehkou společenskou úlohu, tedy muset startovat před M. Širokým, který je sice rychlejší, ale ohleduplností zrovna neoplývá a tak to Tonyho vždy stojí více času než od jiných jezdců (tu se pletou nohy, tu auto, tu celý jezdec, vrcholem je pak převrácení Tonyho auty na střechu!!!) - nedivte se, že se pak stane, že na úzkém mostku prostě není kam uhnout …

- 8.RZ - po dojezdu hlásím - „… očekávám výborný čas, jelo se mi nějak špatně …“ - tedy obrácené Novákovo pravidlo … :-) Cože, ono to obráceně nefunguje?

- 9.RZ - prostě tak nějak, poslední RZta, fajn, standard …

Odposlechnuto:

- MN - „ … Novák hajzl mě sprostě donutil vyměnit baterku …!“
- TC - „ … Němeček skoro skončil na technickou závadu - Novák mu nedal k dispozici šroubovák!...“
- MN - „… vzhledem k tomu, že si už nepamatuju ani cestu sem, tak nemůžu psát žádný článek …“
- RCK - „… nesnáším šneky, ani na talíři a už vůbec ne na silnici, motá se mi z nich hlava …!“

A bylo to fajn!!! :-)

Jo, fotky - jsou na rajčeti, něco u Tonyho a něco u ...


Celý článek | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
31.08.2019: RC Rally Západní Čechy Klatovy
Seriál obsazený našimi jezdci. Více info na stránkách pořadatele.

14.09.2019: 12. RC Rally Luznice
Jihočeské RC rally. MČR RC Rally
Účastní se sekce RCK JIH :-) Podrobnosti na stránkách pořadatele RCR Tábor.

15.09.2019: 13. RC Rally Lužnice
Jihočeské RC rally.
MČR RC Rally
Účastní se sekce RCK JIH :-) Podrobnosti na stránkách pořadatele RCR Tábor.

20.09.2019: 14. RC Rally Lužnice
Jihočeské RC rally.
20.-21.9.2019
Účastní se sekce RCK JIH :-) Podrobnosti na stránkách pořadatele RCR Tábor.

28.09.2019: RC Rally Západní Čechy + MČR RC Rally Třemošná
Seriál obsazený našimi jezdci. Více info na stránkách pořadatele.
A Mistrovství ČR!!!

12.10.2019: RC Rally Západní Čechy Třemošná
Seriál obsazený našimi jezdci. Více info na stránkách pořadatele.

12.10.2019: 7. RDO RC Rally Křemže
Jihočeské RC rally. Účastní se sekce RCK JIH :-) Podrobnosti na stránkách pořadatele RCR Tábor.


Počítadlo


Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek