RC klub Kramolín
Dnešní datum: 17. 09. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Třemošná - 25.7.2009 - 32
vytrvalostní závod
zobrazení: 1128
známka: 0

Reklama

Reklama

* Nepovolený (?) trénink na trati …

Vydáno dne 14. 10. 2013 (2174 přečtení)

… aneb zakroucení rukou na volantovce

Jak jsem psal minule, dal jsem si poslední šanci k pokračování s RC auty a zkusil jsem se „překopat“ na ovládání aut volantovou vysílačkou. Pro tuto příležitost jsem si od Tonyho vypůjčil jím odložené vysílače (27AM pro první pokus a 40FM pro Třemošnou …) a jal se trénovat. A protože - za a) nemám kde jinde, za b) mohlo by být ještě použitelné a za c) - zrádná Kramolínská trať byla ta, která měnila moje postoje … Takže kde jinde a kdy jindy, než tenhle víkend …

A aby těch změn nebylo málo, pro svůj minitrénink jsem dal dohromady hybrida - viz můj článek o hybridu pro poslední šanci. Ono to také bylo relativně rychlejší, protože na „závodní“ auto jsem ještě nešáhl … :-( Celá příprava spočívala v tom, že jsem PlastiDipem dozaplácal kabely, konektory a ostatní díry a vypínač regulátoru a přijímač nacpal do gumových ochran - vypínač do prstu z rukavice a přijímač do nafukovacího balónku (kdyby někdo potřeboval, mám jich doma kopici … :-)). Takže v sobotu dopoledne jsem se tiše sebral, dezertoval z pracovního úsilí, přibalil do auta hrábě a vyrazil na hřiště.

První pohled na „zalistěnou“ trať nic moc, ale po pár hrábnutích se většinou ukázala stále slušná trať a tak po prvním kolečku po trati s hráběmi v ruce jsem mohl vyrazit i s modelem. Apropo, už jste někdy zkoušeli běhat mezi stromy s anténou od vysílačky, trčícím do boku? Doporučuji, je to super adrenalin, motáte se tam jak „vítr v bedně“ a nevíte, co sledovat dříve - jestli auto anebo stromy a anténu! Pokud nebudu kupovat vysílačku s wifinou (což asi nebudu), tak budu muset do „své čtyřicítky“ implantovat z nějakého rádia anténu s kloubem, abych se někde (nebo někoho) nezapíchnul … Pro úplnost - čtyřicítkou je tady myšleno 40FM … :-)

První kolečko s autem bylo takové seznamovací (kam to jede, jak to jede a jak se to vlastně chová…), v druhém už jsem se pokoušel o „závodní tempo“ (hovoříme o mém závodním tempu, ne o závodním tempu závodníků!) a „bral za to“ … Ale jo, celkem jsem se i držel na trati, včetně toho, že jsem tak trochu dokázal projet i viditelné zbytky trati na hřišti - ne že bych byl nějaký ten „kupilda“ ( :-)), ale trochu jsem si s tím vším i rozuměl a neměl ze sebe až tak blbej pocit … relativně …. :-) No a třetí kolo bylo o mém maximu, šel jsem do toho „po hlavě“ :-) a naplno! V půlce mi občas přestalo auto zatáčet a občas i tak nějak zastávkovalo, ale nedal jsem se. Pak už to čím dál víc moc nechtělo jet, rylo to čumákem v zemi, a když z toho posléze odpadlo něco modrého, lesklého, hliníkového, zastavil jsem :-). A hele, on to byl unašeč kardanu kol a celé je to nějaké „hyčmo“ … Jo, bodejť by ne, když mi odpadly celé parohy (na autě!!!!)! Tož tedy dobrá, máme natrénováno, musí to stačit, na opravy není čas, Třemošná bude na ostro!!! Ale s kterým podvozkem vlastně pojedu, to nevím, jestli doma najdu nějaké parohy (? :-)), možná to dám i dohromady, ale pro jistotu zkusím opravit i „závodní“ podvozek - cože to tam vlastně bylo pokažené? :-)

Takže čau v Třemošné, a nebuďte na mě moc přísní, tenhle nepovolený trénink na závodní trati na mé výsledky nebude mít žádný vliv, to Vám mohu slíbit … :-)

… dráha před „odlistěním“ :-) …

draha_before


draha_2_before


draha_3_before
… dráha po „odlistění“ :-) …

draha_after


draha_2_after


draha_3_after
… Audi před jízdou…

audi_zprava_before


audi_zleva_before
… Audi po jízdách…

audi_zprava_after


audi_zleva_after
… Audi zespodu před a po :-)…

audi_zespodu_before


audi_zespodu_after
… Audi uvnitř před a po :-)…

audi_uvnitr2_before


audi_uvnitr_after


audi_uvnitr_before


audi_uvnitr2_after
… a zlámané parohy …

audi_parohy_1


audi_parohy_2

Celý článek | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
20.09.2019: 14. RC Rally Lužnice
Jihočeské RC rally.
20.-21.9.2019
Účastní se sekce RCK JIH :-) Podrobnosti na stránkách pořadatele RCR Tábor.

28.09.2019: RC Rally Západní Čechy + MČR RC Rally Třemošná
Seriál obsazený našimi jezdci. Více info na stránkách pořadatele.
A Mistrovství ČR!!!

12.10.2019: RC Rally Západní Čechy Třemošná
Seriál obsazený našimi jezdci. Více info na stránkách pořadatele.

12.10.2019: 7. RDO RC Rally Křemže
Jihočeské RC rally. Účastní se sekce RCK JIH :-) Podrobnosti na stránkách pořadatele RCR Tábor.

26.10.2019: RC Rally Západní Čechy Nýrsko
Seriál obsazený našimi jezdci. Více info na stránkách pořadatele.

11.11.2019: RC Rally Západní Čechy vyhodnocení ročníku
O tradičním Rejštejně zatím kuloáry mlčí. Bude??? Jakmile bude znám termín aktualizujeme pozvánku :-)

07.12.2019: Dvanáctá Mikulašou
Jihočeské RC rally.
7.-8.12.2019
Účastní se sekce RCK JIH :-) Podrobnosti na stránkách pořadatele RCR Tábor.
Zakončení sezony.


Počítadlo


Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek