RC klub Kramolín
Dnešní datum: 16. 06. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Pilsen Kit 29.8.2009 - 33
modeláři v Lobzích
zobrazení: 923
známka: 0

Reklama

Reklama

* Letošní druhé Nýrsko …

Vydáno dne 19. 08. 2013 (1580 přečtení)

… aneb pátý závod sezóny 2013

Tak konečně jsem se rozhoupal a zajel se také podívat na kolegy „západočechy“, na nějaký ten závod RC ZRC. Malou omluvou na předchozí absence mi možná je „odstávkový kalup“ na ETE, kdy jsem byl rád, že se dostanu z práce domů, natož jet někam 120kiláků na závody, na to fakt už síly nezbyly … :-( No, ale teď se to vyvrbilo trochu lépe a 135kiláků už nebylo takovou překážkou, abych se nejel odreagovat a oprášit své pilotní umění, tedy pardon, neumění … :-) A bylo to ještě o to lepší, že se mnou jela - prý psychicky mě podpořit :-) - i moje rodina - Hani si odpočinout před blížícím se opětovným nástupem do práce a Eli si trochu zafotit ... :-)

Ráno fuj fuj brzké vstávání (půl šestá, brr …), cestou zkratka přes Protivím (vysadit kamarádku …) a pak hurá směr Nýrsko. V Nalžovských Horách malá zastávka v obchodě pro doplnění proviantu, před Klatovama nevěření navigaci, takže mírná zajížďka a v Nýrsku malé zabrumlání na adresu předjíždějícího „šílence na motorce“. Potom už jen bezproblémové zaparkování v areálu bývalých kasáren a protažení se po cestě. Myslel jsem si, že dorazím jako jeden z posledních, ale ne, přijelo nás najednou hned několik. RCK už mělo plácek vybraný, MartiN si přivstal a „zaparkoval“ mezi občerstvením a „rejštejnským motošílencem“ :-) - velmi dobrá strategická pozice, tedy hlavně co se zásobování proviantem týče …

Vybalit, zavrčet s autem, poladit výběr pneu - Rikki, díkky :-), přihlásit se a jít si prohlídnout trať - ale jó, dobrý je to, kromě šneka v jedné části tratě fajn (při jednom poctivém vracení se k neobjetému pytlíku jsem se dočista ztratil!) - ha, ha, jak se ukázalo, se zadní částí v trávě jsem si nějak nepadl do oka, furt mě tam něco lapalo a zdržovalo, obzvláště úsek s větší kumulací pytlíků byl pro mě pastí, chytil jsem se zkrátka na každý … Apropo, pytlíky - výborný nápad, vynález z pořadatelského hlediska zasluhující cenu. ALE! Jako jezdec musím protestovat, většina pytlíků fungovala jako „past na popelku“, na „placatou“ stranu šlo snadno najet, ale pustit už potvora nechtěl !!! Co já se nasundával auta z pytlíků ! :-) Ta cihla, co byla před pytlíky, ta to auto prostě nepustila !!! Ne, ale vážně, výborný nápad, „kamera chválí“! :-)

A jak jsme si zajezdili? Jo, bylo to fajn, MartiN sice stále něco huhlal o přehnané páteční předstartovní přípravě (celý den chlemtal sifon a chroupal suchý chleba … :-) ), ale bojoval statečně, prakticky sám se sebou, tj. svoje 4WD vůči 2WD. Jo, po ránu mě vyčetl, že kdyby mi neslíbil klubovou podporu, tak by tiše umíral doma … ale v průběhu dne přiznal, že doma by musel do lesa na dříví a v Nýrsku se to přeci jen přežívá o trochu lépe … :-) Já mu na to odpověděl, že kdybych mu neslíbil to samé, tak bych také nejel a seděl v pohodlí civilizace někde na WC … :-) Ale co, přežili jsme to oba, já jsem si den krásně užil a když jsme se cestou zpátky stavěli v Kašperkách na tradiční svíčkové, neměl den chybu … :-)

A výsledky? Ale no tak, my fakt jezdíme jen pro zábavu !!! Bylo 28 pilotů ve čtyřkolkách, jeden pro technické problémy moc nedojížděl, takže MartiN skončil 27. a já 26. Dobrý ne? Ještě chcete nějaký jiný důkaz našeho ježdění jen pro zábavu ? :-) :-) :-) A 2WD pro doplnění - 7 pilotů a MN byl první od konce :-).

Bližší popis za mě - první RZta výborné 23.místo, druhá mě vyloženě nešla, takže pokles na 24 a pak jsem se „našel“, chytil jsem pohodu a jelo se mi lépe a lépe a užíval jsem si to. Výsledkem byl stálý postupný pokles výsledkovou listinou dolů - k tomu jsem v půlce závodů ztratil dobrou minutu opravou čepu v rameni na trati a dorazil to v poslední RZ skákáním přes můstky pro fotografy - prostě parádní to poježdění !!! Novákův syndrom naplněný až po okraj … :-) (Pro neznalé - „… jede se mi lépe a lépe a časy mám horší a horší …“)

Jo, fotky - já jsem se moc k focení nedostal, ale Eli, jako naše další klubová fotografka, se činila. Do „hranolácké galerie“ se reportážní fotky dostanou „co nevidět“ (doufám …), nějaký ten umělecký výběr už je prý na Elišky rajčeti (odkaz najdete v levém sloupci stránek) a pokud se mi povede, chtěl bych nějakou tu komentovanou fotečku vložit do samostatného článečku.

Tož zatím tak, fajné to bylo, díkes pořadatelům a nashle v Klatovech :-)


Celý článek | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
22.06.2019: 12. RC Rally Soběslav
Jihočeské RC rally.
Účastní se sekce RCK JIH :-) Podrobnosti na stránkách pořadatele RCR Tábor.

13.07.2019: RC Rally Západní Čechy Třemošná
Seriál obsazený našimi jezdci. Více info na stránkách pořadatele.

10.08.2019: 40. RC Rally Tábor
Jihočeské RC rally.
Účastní se sekce RCK JIH :-) Podrobnosti na stránkách pořadatele RCR Tábor.

31.08.2019: RC Rally Západní Čechy Klatovy
Seriál obsazený našimi jezdci. Více info na stránkách pořadatele.

14.09.2019: 12. RC Rally Luznice
Jihočeské RC rally. MČR RC Rally
Účastní se sekce RCK JIH :-) Podrobnosti na stránkách pořadatele RCR Tábor.

15.09.2019: 13. RC Rally Lužnice
Jihočeské RC rally.
MČR RC Rally
Účastní se sekce RCK JIH :-) Podrobnosti na stránkách pořadatele RCR Tábor.

20.09.2019: 14. RC Rally Lužnice
Jihočeské RC rally.
20.-21.9.2019
Účastní se sekce RCK JIH :-) Podrobnosti na stránkách pořadatele RCR Tábor.


Počítadlo


Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek