RC klub Kramolín
Dnešní datum: 30. 05. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Chlum - 20.12.2009 - 14
expedice
zobrazení: 1196
známka: 0


* RC Rally Bezděkov …

Vydáno dne 06. 03. 2011 (4465 přečtení)

… aneb první díl seriálu RC ZČ 2011

Z celého „Kramolína“ se prvního závodu aktivně zúčastnili pouze „tři mušketýři“, přesněji řečeno „mušketýrka“ (Elisha) a dvě „garde“ (já a Tony), Martin přijel jen na „kukandu“ (a přivezl Jiříka …) a „focendu“, pak měl rodinné povinnosti (příjemné, první rok se u dcery slaví jen jednou…) a Míra měl za úkol házet šipky po „němcích“ … :-). A to ještě málem jel jen Tony (naštěstí měl z Plzně zajištěnou přepravu), protože náš Fokoušek je stále nepojízdný a museli jsme sehnat jiné přibližovadlo … (ze kterého mě bolely záda …), ale co by člověk neudělal pro svého koníčka, že ….

Ráno hustá mlha („pravá, jihočeská, zrající …“), zima jak na sibiři (a omrzlé auto), hned na odjezdu 20min. „sekera“, po cestě provoz apod., zkrátka začátek nic moc. Zlepšilo to vylézající sluníčko u Katovic, paráda, ale jen někam k „Nalžovkám“, pak opět fuj mlha (tentokrát „západočeská“…) až do Bezděkova, kde k tomu byla i fuj zima … Dorazili jsme jako poslední, převálcovali pořadatelům trať, vybalili nádobíčko, nalepili startovní čísla, zaplatili startovné, napili se teplého čaje, projeli velmi malý kousek shakedownu a už nás honili, že se čeká jen na nás. Tak tedy šup s auty do „úpéčka“ a poslouchat pořadatele – tak nějak jedním uchem, měli jsme to trochu hektické ….

Jelo se na „asfaltové klasice“ v „průmyslovém areálu“ v Bezděkově, povrch se střídal od slušného asfaltu po šotolinu, tratě oproti loňsku trochu širší (opět se dodržovaly vnitřní otočné body), namalované na zemi, označené pokličkami a kovovými válečky (…nemám je rád, pletou se mi před auto … :-)), sedm RZ kolem 1,5minuty. Prostě standart, klasika, při nestálosti počasí ideální. Nevím, jestli si někdo stěžoval, ale RCK ne, tratě za „neschopné ruce“ nemohou … :-). Celkově vzato, pohoda, klídek, my jsme si dobře zajezdili a sobotu užili – ráno sice byla „psí zima“, ale kolem jedenácté začal vylézat „puňťa“ (dohadovali jsme se, jestli byl námi dotažen z jihu anebo dorazil z Plzně …) a udělalo se nádherné počasí, někteří provokatéři chodili i v tričku, brr, takové vedro až nebylo …. :-).

Tony od začátku nasadil „osvědčenou loňskou techniku“, takže hned po první RZ se usadil na 18. pozici, nakonec skončil 19tý … My jsme s Eli trochu laborovali a tak začátek nebyl nic moc – já 22. místo, Eli závěr startovního pole. Já měl výmluvu v pneu – nevhodná kombinace, vyřešila to až „krádež“ Tonyho pirelek a přenastavení reglu, spolu se zjištěním, že moje první Sanya RC2400 jsou už v háji a jet se s nimi nedá (první RZ …). Ještě se mi k tomu „zakously“ osičky z nových „kardanů“, takže „zadek“ nejel … Pak už to ale fungovalo dobře, auto bylo krásně (skoro až moc …) přetáčivé, bylo to o zvyku, od druhé RZ jsem se šplhal nahoru (nejvýše 14. místo), abych v závěru spadl na 16. místo, ale co, dobře jsem si zajezdil … A Eli si zvykala na novou techniku, od letoška už má také „stříďák“ a lipolky, takže jsme ladili techniku k Elišky obrazu (kombinace pneu, nastavení charakteristik regulátoru apod.) a Eli si zvykala na jiný styl jízdy. A tímto jí musím také veřejně pochválit, protože se se změnami sžila velmi dobře a na její jízdě to bylo dost znát, lepšila se jízdu od jízdy a očividně jí to i bavilo (i podle jejích slov). Takže, i když konečný výsledek tomu nenapovídá, pocitově jezdila velmi dobře, paráda ….

A výsledky? Víte, že o celkový výsledek nám nejde, ale dobrá, pro „statistiky“ – 7 RZ, 29 jezdců, já 16, Tony 19, Eli 26, zbytek je na stránkách pořadatele ….

A závěrem? Za nás paráda, sobota se povedla, jsme rádi, že jsme se zúčastnili, pořadatelům díky …

apropo, tradiční fotky od Tonyho jsou tradičně v galerii ....

ÚP Bezděkov 2011 ÚP Bezděkov 2011_2
RCK v Bezděkově


výsledky 1.RC ZC 2011Celý článek | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek