RC klub Kramolín
Dnešní datum: 08. 06. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Mileč - 8.8.2009 - 19
polétání
zobrazení: 1119
známka: 0


* První závod šampionátu RC RALLY ZÁPADNÍ ČECHY 2010 …

Vydáno dne 06. 04. 2010 (3470 přečtení)

… aneb první letošní Třemošná.

V sobotu 3.dubna se jel první závod letošního šampionátu RC ZC 2010 a to tradičně v Třemošné. Zima byla dlouhá a tak se všichni těšili a účast byla hojná. Já osobně jsem měl situaci trochu komplikovanou – jel jsem až v sobotu ráno rovnou z Budějek, po „osvěžujících“ čtyřech hodinách spánku (…v pátek podnikový ples :-) ), s mezizastávkou v Kramolíně, kde jsem zanechal rodinu a přesedlal s vybavením do auta k Mírovi a Michalovi. V Plzni jsme ještě naložili Tondu (i přes velikost Mírovo oktávky bylo v autě plno :-) ) a tím byli „aktivní“ piloti RCK komplet - Martin se v Třemošné ukázal „na kukandu“ a na pokec ….

V Třemošenském areálu jsme se utábořili, rozložili stan, zaregistrovali, obhlídli tratě a začali ladit „závodní nářadí“ – někdo více, někdo méně, podle stavu zimní přípravy …. Mezitím jsme museli ještě vylepšit stan bočnicemi, neboť začalo nepříjemně pršet – samozřejmě přestalo okamžitě, jak jsme bočnice dodělali ! Tím si však počasí vybralo „nevlídnou tvář“ a zbytek dne se sluníčko snažilo vylepšit povedený den – chvála pořadatelům, měli „svatého Petra“ dobře podplaceného :-). Co však neměli podplacené, byla výpočetní technika, která zarputile odmítala spolupracovat s časomírou, takže start do první RZ se posunul až na čtvrt na jedenáct, ale nakonec se všech 7 RZ podařilo zvládnout a celý den se vydařil.

Na startu se sešlo 31 pilotů, většinou „samé známé tváře“ plus pár „tváří neznámých“, ale rychle zapadnuvších … Auta byla většinou v týmových barvách, které doplňovalo pár „soukromníků“. Startovalo se letos novým systémem – start na přidělený čas (po jedné minutě), cíl přes fotobuňku, zaznamenávající čas do PC – elegantní, rychlé, „odsýpající“, bezproblémové (když to funguje, jak má :-) ). Především odpadá dlouhé a nepříjemné čekání ve frontě na startu, spolu s dohadováním se, kdo kdy bude startovat a kdo tam byl dřív …. Největší přednosti nový systém ukázal na poslední RZ – která trvala kolem 11ti minut a na trati bylo najednou 8 aut – to by se starým systémem bylo naprosto nemožné ! Takže tímto patří pořadatelům velká pochvala !

A tratě? Klasické Třemošenské (to je pochvala!), naštěstí vynechána extrémní trialovka (to je také chváleno!), jako poslední RZ byla „turistická kolem Třemošné“ :-) – po dojetí jsem ze svých aku RC2400 na vybíječi vytáhl už jen 2mAh! Asi proto jsem měl problém po dojetí zaparkovat v ÚP :-). Ale přiznám se, že i když jsem měl z této RZ původně trochu strach, tak se ukázala jako docela fajn (alespoň podle mě) – krásně jsem se svezl a projel všechny povrchy tratí. Jen ty plíce, kdyby se za mnou tak neloudaly a nezůstávaly někde na trati :-) :-) – ale nebyl jsem sám, dost pilotů je také po dojetí chvíli hledalo :-).

A výsledky? Kompletní výsledky si můžete prohlédnout na stránkách šampionátu, pro nás z RCK nejsou vůbec důležité, protože my jezdíme hlavně pro radost a pro zábavu a co si budeme povídat, jak jinak nás donutit, abychom trochu sportovali, že … :-) :-) :-)

A co říci závěrem – bylo to fajn, pořadatelům patří dík, jsem rád, že jsem tam byl – příště se uvidíme 24.4. u nás v Kramolíně.

Apropo, fotky od Tondy jsou tradičně v příslušné galerii ….


Celý článek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek