RC klub Kramolín
Dnešní datum: 09. 06. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Moji miláčci - 4
Tony
zobrazení: 1668
známka: 0


* Poslední zářijové Kramolínské létání …..

Vydáno dne 29. 09. 2009 (4793 přečtení)

… aneb prodloužený víkend se opravdu povedl !

Poslední, prodloužený zářijový víkend se vydařilo nejen počasí (Jirka ho asi objednal nejen na rallycross, ale na celý víkend), ale i naše modelářské aktivity. Dokonce tak, že dobré pocity potlačily i některé starosti, např. jak opravit aerodynamické úpravy mého dospělého přibližovala :-) (ale to zase jiné téma ….).
Sobotu jsme příjemně strávili v Sedlišti, kde se za zvukové kulisy dospělých rallyových aut (historic rally v Sedlišti a okolí…) konal 1. Sedlištní rallycross, který, jak jinak „zpunktoval“ JirkaCBX, za což mu patří náš nehynoucí obdiv a dík. Více se zde o tomto podniku rozepisovat nebudu, na to jsou v RCK povolanější :-), něco málo je i na Jirkových stránkách (viz. Jak bylo v Sedlišti? ).
Protože rallycross skončil poměrně brzy a my s Mírou jsme měli „propustku“ na celý den, neváhali jsme a vyrazili na letiště. Já vezl pouze Pluto, Míra „trojplocha“ a nový přírůstek – pro Michala – Flop II. Jak Flop létá a jak se staví se dočtete v Mírovo článku (viz. FlopII-EPP polétadlo ), já jen doplním, že je to skvělý model, dokonce i mě byl v sobotu zapůjčen (protože přežil, můžeme to Michalovi už říci :-) ), je to paráda, jen to chce bezvětří nebo slabý vítr, za většího větru to bude boj, ostatně při své letové hmotnosti na to ani není určen! V sobotu jsme tedy zalétali Flopa (a přidělali mě opravu, viz článek) a protáhli naše stroje. Já si s Plutem „povrčel“ na jeden zátah přes 20minut, pak už mě to nebavilo, chtělo to pauzu :-) – podle stavu aku by Pluto ve vzduchu ještě chvilku vydrželo! Míra si s „trojplochem“ střihnul pár výkrutů, při některých model proti větru skoro couval, tipnul bych to na výkrut při couvání – že by další Mírův rekord hodný zaznamenání? Eli nafotila pár fotek a z letiště nás vyhnala tma.
Pokračování se tedy konalo v neděli, „slet“ byl po čtvrté odpolední (až se Míra probudí po formuli :-) ). Místo mojí ženy a Elišky s námi na letiště jel Michal a Katka – ta asi naposled, při našem společném (já a Míra) létání jsme jí připravili odhadem tak o 2roky života (viz dále….). Ke standardnímu letovému parku (Pluto, „trojploch“, Flop) přibyla i F16. Sestavili a připravili jsme modely, Míra začal instruovat Michala, já rozložil křesílko a usadil do něj Kačenku, které získala funkci fotoreportéra a obecenstva. Míra střídavě učil létal Michala s Flopem (viz také Mírovo článek) a vodil „trojplocha“ – začíná ho „dostávat do ruky“ a více si troufat, k výkrutům (tentokrát bez couvání) přidává i další, těžko definovatelné, akrobatické prvky, doufám, že nebudeme mít brzy další torzo do klubovny ….. V mezičase jsem se na oblohu dostal i já s Plutem, zkrátka klasická modelářská pohoda…
A nebyli bychom to ani my dva, kdybychom, jen tak náhodou, nevymysleli nějakou „bejkárnu“. Ale ono to přišlo nějak samo – to když se ve vzduchu sešlo Pluto s F16ctkou ….. Již dříve jsme se s Mírou proháněli po obloze se Shanahanem a Bzukem, ale zde to dostalo nový rozměr. Ultrarychlá „šestnáctka“ a neskutečně obratné Pluto, to začal ten pravý „mazec“. Ono Pluto rychlostí za F16 až tak moc nezaostává a F16 je také dost obratná, ale většinou se to odehrávalo tak, že jsem si na stihačku počkal a poté „po ní šel“ – jedno jestli do stran a nebo ještě lépe dolu nebo nahoru – přebytek výkonu a rozsah rychlostí je u Pluta neskutečný ! Nejkrásnější byly obraty, kdy se F16 blížila ve výšce a Pluto k ní svištěl kolmo vzhůru, nebo obě letadle na plné rychlosti přes letiště a než se F16 otočila, číhalo Pluto opět v záloze. Škoda jen, že tohle létání nebylo čím natočit (z foťáku je jen jedna „těsná fotka“), některé situace byly neskutečné, doteď se divím, že z F16 nejsou trsátka (Pluto by to nejspíš přežilo), ještě, že to až tak neumíme a tím se do sebe netrefíme. Uf, ale paráda! Jen v křesílku se o křečovitě se držící Katku pokoušeli mdloby a infarkt, občas to vypadalo, že už je po ní, tak krásně to s námi prožívala, klobouk dolů, je skvělé obecenstvo …… Ale už jí na letiště asi nedostaneme, především, pokud budeme mít s sebou Pluto a F16ctku …. :-). Míra skoro ani nedolétal nastavený časový limit 4minuty a mě také regulátor vypnul motor (teplota) a na konci v aku též moc kapacity nezbylo. No, a aby toho nebylo málo, „střihli“ jsme si to s Mírou ještě jednou ….. Supr a paráda…..
Zkrátka, víkend se modelářsky prostě vydařil a tak to má být ……

Fokker kolmo .... start F16
.. piloti ....
Pluto kolmo .... "kombat I."
"kombat II."Celý článek | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek