RC klub Kramolín
Dnešní datum: 06. 06. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Tracy - elektro - 1
to bylo naše nejmilejší letadlo ...
zobrazení: 2835
známka: 5.00


* Rally Globus

Vydáno dne 02. 06. 2009 (2634 přečtení)

V sobotu 30.5.09 proběhl další díl RCWRC. Vzhledem k posunutí DD v Kramolíně jsme se mohli zúčastnit v plné jezdecké síle.

Domluvil jsem se s Mírou že mě s Michalem odvezou a tak ráno před 8 hodinou zastavil před vraty slíbený vůz, naložili jsme hromadu mého harampádí (včetně stanu a již pověstné bedničky s pivem) a vyrazili na Plzeň. Překvapivě na čas. Jelikož je hlavní tah přes Plzeň v opravě, zvolil Míra po domluvě objížďku kolem Tondy a tam jsme potkali Ondru který Toníčka právě nakládal. Pokecali jsme a vyrazili ke Globusu v koloně.
Přestože jsme byli na místě 3/4 hod před oficiálním začátkem byli jsme jedni z posledních. Postavili jsme stany, vytvořili základnu a šlli se podívat co nás čeká. Stejně jako loni se jelo na úzkém pruhu kvalitního asfaltu kde Libor se svým týmem namotali technickou trať zpestřenou několika rovinkami.
Zajímavostí nejen pro jezdce měl být vložený závod formulí 1:10, který ale "proběhl" ve značně jiné podobě než si Fík s Liborem plánovali. Nakonec se ho zúčastnili 3 vozy, ostatní formulky se proháněli kolem. Důvody se možná rozeberou v diskuzi, tenhle článek je o něčem jiném.
Na startu se sešlo přes 30 závodníků, někteří se dvěma stroji. Kluci totiž domluvili "Trabant Cup" a tak bylo možné shlédnout hned tři tyto atraktivní stroje. Vydali jsme se postupně na trať, někomu šla jízda lépe, někomu hůř, mě nejhůř :-) . Po první RZ jsem měl chuť zahodit auto do pole a jenom se dívat. Pořídil jsem nový motor a ruce jaksi hodně zaostávají (u MIGa to nebylo tolik vidět).
Postupně se ale všem dařilo nalézt správné obutí, trefit se do rytmu zatáček, já jsem si zvykal na výkonný motor (občas jsem se nechal vyprovokovat i k parádičkám pro diváky - že Ríšo), případné opravy (moc jich díky povrchu nebylo, trpěly spíš karoserie) sehraný tým mechaniků řešil bravurně a tak náladu v týmu nezkazilo ani počasí.
Měli jsme i několik návštěv, Rokynka (pro neznalé ten velký pudl na fotkách) málem zválcovala Áje auto, prostě pěkné závody se vším všudy. Můj stále se zlepšující pocit z jízdy byl sice během vyhlášení konfrontován s krutou realitou výsledných časů, ale i tak byla sobota dalším pěkným dnem ztráveným ve společnosti prima lidiček.
Fotky od Tondy tradičně v galerii.

Celý článek | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek