RC klub Kramolín
Dnešní datum: 08. 06. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Klášter-5.10.2008 - 35
RC Rally
zobrazení: 1582
známka: 0


* Závěr Winter Cupu

Vydáno dne 09. 03. 2009 (2620 přečtení)

V sobotu 7.3. proběhla v nepomucké sportovní hale poslední část Winter Cupu - serie vymyšlené a pořádané pro zkrácení zimy a aby nám na auta nesedal prach :-)

Jelikož jsem měl na páteční večer "alkoholický" program domluvil jsem se s Ondrou že mě bude dělat taxikáře (už dopředu jsem věděl že nebudu způsobilý k řízení čehokoliv v měřítku 1:1). Vstávat se mi moc nechtělo, přece jen 3 hodinky spánku nejsou moc, ale znám Ondru a když slíbil že mě vyzvedne tak jsem ho nemohl nechat čekat. Sbaleno bylo od pátečního odpoledne (věděl jsem že nechat balení na ráno znamená nemít sebou půlku věcí) a tak jsem jenom naplnil bedničku zásobou tekutin (pít se musí) a vyhlížel taxi. Ondra dorazil s mírným zpožděním a omlouval se snad ještě dřív než vystoupil z auta. Asi si myslel že za můj vzhled může "nasranost" z čekání. Omyl, byl to pouze zbytkový alkohol :-) což ale brzy poznal a naložil moje věci radši sám abych na něco nezapomněl.
Přijeli jsme do haly kde již Milda s Kupildou postavili dráhu, odevzdal jsem prodlužovačku a lepenky (na nic jsem nezapomněl!) a jal se v poklidu dřímat v křesílku. Probudil mě rostoucí hluk v hale kam dorazlilo několik dalších závodníků kteří začali trénovat a ladit svoje vozy. Nějak jsem se necítil na účast v tom shluku a tak jsem pouze hasil rostoucí žízeň.
Najednou se otevřeli dveře a v nich - Hrabáci! Katka omarodila tak vyrazili na závody do Nepomuka. RCK bylo takřka v kompletní jezdící sestavě, chyběl pouze nemocný Tonda (i ten se odpoledne přijel alespoň podívat, asi ho svrběli ruce po vysílačce). Přece jen jsem zapojil baterky a šel vyzkoušet jestli auto vůbec jede (v bedně skončilo rovnou po rally v Třemošné). Jelo, tedy spíš motalo se po hale asi 3 min než upadlo přední kolo. Prošel jsem trať, našel díly které jsem poztrácel a začal kompletovat. Díky vydatné pomoci Míry a jeho šroubku se mi oprava zdařila a už začínali závody.
Netuším co jsem Mildovi udělal, ale hned první rozjížďka byla obsazena mojí maličkostí. Naštěstí druhý do party byl Ondra a tak jsme se rozhodli rozjížďku pojmout jako seznámení s tratí. Rychlostí chůze jsme obroužili 2 kola a závod dojeli na remízu (byl to fotofiniš, ale pořadatelé zapomněli zapnout cílovou kameru, takže remíza). Musím říct že řídit auto v min. rychlosti na trati je mnohem obtížnější než se snažit závodit.
Poté už rozjížďky v normálním tempu následovali v rychlém sledu jedna za druhou. Jezdcům RCK se dařilo střídavě, prostě z našeho pohledu taková klasika. Jen se nám nevyhnuli technické závady (rozlomený domeček dif. a uražené rameno), takže kromně závodění, focení a povzbuzování jsme docela dost opravovali. Vše se ale podařilo a tak všichni jezdi odjeli kompletní program rozjížděk a mohlo začít finále.
V něm se ukázalo že ta"lehčí" skupina asi moc lehká nebyla, neboť většina vítězů finálových jízd pocházela právě z té naší (dle Mildy lehčí) skupiny. Také všichni členové RCK svoje finále vyhráli a tak vládla docela spokojenost. Chtěl bych všem zůčastněným poděkovat za vzornou reprezentaci klubu, vyhodnocení zimního poháru v rámci RCK proběhne v klubovně během velikonočních svátků. Těšte se!
Po bleskovém zpracování výsledků se Milda ujal i vyhlášení celkových výsledků, třem nejúspěšnějším předal připravené poháry a udělal tak tečku za zimní sezonou. Myslím že Winter Cup se vydařil, pěkně jsme si přes zimu zajezdili, pobavili se, poznali pár nových tváří (a Rejštejn!) a jsme připraveni z plných sil bojovat o body v RC WRC.
Takže děkujeme pořadatelům, bylo to fajn a třeba vznikla nová tradice.
Fotky ze závodů jsou v Galerii.

PS: jelikož jsem byl celý den lehce mimo tak se omlouvám za nepřesnosti a prosím zúčastněné o vyjasnění v komentářích - ať se konečně dozvím co se vlastně celou sobotu dělo :-)

Celý článek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek