RC klub Kramolín
Dnešní datum: 01. 02. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Božkov - 25.4.2009 - 7
2.RC Rally
zobrazení: 1391
známka: 0


* GPS modul aneb úvahy na téma měření rychlosti modelu…

Vydáno dne 10. 04. 2008 (6057 přečtení)

Jirka mi opět nasadil "brouka" do hlavy!

Tento modul mě zaujal ihned po přečtení článku v RC Revue 4/2008, ale původní určení jsem uvažoval do modelu letadla - o něčem takovém přemýšlím už dlouho, nejprve typu Alti (výškoměr se záznamem, viz www.sysala.cz), ale zatím vše zůstalo v teoretické rovině.
GPS modul posouvá úvahy opět o něco dále, nejen svojí nižší cenou, ale především svými možnostmi. Stránky výrobce www.modelektronik.com
GPS modul 1 GPS modul 2
Modul toho umí hodně, případným zájemců doporučuji si článek přečíst. Přemýšlet o dalším využití tohoto modulu mě ale donutil (opět, jak jinak!) JirkaCBX, když na svých stránkách rozpoutal živou diskuzi na téma měření rychlosti modelu - od použití policejního radaru (Jirkovo praktické zkoušky), přes teoretické (a částečné praktické) přípravy na měření pomocí laserové závory až po úvahy o použití zmíněného GPS modulu (když už nám Míra nechce půjčit k pokusům svoji GPSku!).
Tento modul by pro měření rychlosti šel použít (teoreticky), s chutí bych provedl i praktické zkoušky, ale zatím jsem nenašel vhodného sponzora, který by tyto praktické pokusy financoval (doma jsem to raději ani nezmiňoval…). Berte tento příspěvek jako inspiraci.

Celý článek | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek