RC klub Kramolín
Dnešní datum: 02. 06. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Druztová - 7.2.2009 - 45
Zimní pohár
zobrazení: 1697
známka: 0


* Rallycross Kramolín 22.3.2008

Vydáno dne 25. 03. 2008 (2602 přečtení)

Druhý díl volného seriálu v rallycrossu se odjel, i když to vypadalo, že se počasí spiklo proti nám.

7.4.08 Doplněn odkaz na fotky

V pátek jsem přijel vlakem a z Nepomuka mě vezl Ondra, chvílema to vypadalo, že přes husté sněžení a silný vítr nedojedeme, ale jaký by to byl jezdec a řidič, kdyby ho trochu nepohody rozhodilo. Šťastně mě dovezl až do klubovny. Krátká rozprava upřesnila program na sobotu a tak jsme se do postýlek dostali hezky včas.
V neděli v 10, kdy byl sraz, už nesněžilo a sníh pomalu odtával, takže bylo rozhodnuto o tom, že se trať postaví a závody odjedou. Předchozí volba povrchu zůstala, jen jsme snížili podíl trati na trávě a natáhli asfaltovo kamínkovou trať. Jak píše Jirka ve svém článku, kamínky na trati byly a budou, ani jsme se nesnažili trať zamést. Předpoklad byl, že pojedou auta na tento terén uzpůsobená a tak jsem nechali vše jak bylo. Jen malou opravu k Jirkovu článku. Já si taky myslel, že mi auto nezatáčí a nejede proto, že se někde sekly kamínky, ale bylo to vybitýma baterkama. Nevím, jak dalece volba trati vadila ostatním, když tak napište do komentářů, příště to změníme. Mně osobně to přišlo docela dobře natažený a až na reklamní stůl, který trefil snad každý i docela bezpečný:-).
Ve třičvrti na jednu mi přišlo, že je nás docela málo, ale nakonec se sjelo 11 jezdců na rallycross a 6 miniinferen. Systém jízd byl odsouhlasený jako improvizovaný a ponecháno na naši volbě jak se závody odjedou. V 1:10 se odjely 2 rozjíždky v daném rozlosování (5 a 6 jezdců), další 2 rozjížďky po přeskupení (podle výsledků v předchozích rozjížďkách) a malé a velké finále (podle součtu umístění ve všech rozjížďkách). Pouze Jarina jsem diskvalifikoval a přesunul do malého finále, důvodem bylo zesměšňování ostatních ustavičným předjíždění o jedno a více kol a neustálé přezouvání a ladění auta ;-) (a taky jel s Jirkou Mytrichem s jedním autem, tak by těžko jeli oba najednou, že). Z výkonů desetin je ještě třeba pochválit ředitele, přijel těsně na čas a s elánem se vrhnul do rozjížděk. I když jsem dal konečně do auta Miga, měl jsem strach, že mě se svým novým stříďákem rozseká. Ale je to charakter, nedojel snad ani jednu rozjížďku a nechal mě opět před sebou. Ale až to poladí tak už asi nepředjedu ani jeho. A druhý kdo překvapil byl Vláďa Bílý, jel poprvé s desetinou a ještě k tomu půjčenou (naše klubové "sponzorské auto"), a pokud trefil tať, tak jel jako starý mazák (P.S. proslýchá se, že Jana (Vláďova žena, pro neznalé) už má vybranou desetinu jako dárek :-´))
Mezi rozjížďkami desetin se namáčkly 4 rozjížďky MI, kdy se podařilo rozjet 5 ze 6 MI, 2 byly bohužel na stejné frekvenci. I tak byly vidět hezké souboje, zejména mezi Jarinem a Jirkou, kteří ostatním vždy ujeli a pak si to rozdávali hlava nehlava, tedy spíš guma neguma - tradičně jeden nebo druhý trefil v posledním kole gumu vymezující trať a tím usnadnil vítězství tomu druhému. V některých rozjížďkách vlastníci MI půjčili své stroje i ostatním a tak si nakonec zajezdili i ti (třeba já), kteří drželi volantovku poprvé v ruce, to byly výkony.
Kolem čtvrté odpoledne jsme sbalili trať a přesunuli se do klubovny ke konečnému vyhlášení. Výsledky jsem nechal v Kramolíně a tak jen zkratkovitě (když tak doplníme komplet výsledky časem) velké finále vyhrál Jirka Mytrich, malé finále Michal Hrabák, druhá byla Elča Nováková, MI vyhrál Jarin. Takže jsme jim pogratulovali, rozdali nějakou malou cenu a pokecali o RC a dalších důležitých věcech. No a to je asi tak vše. Fotky má Tonda a jistě v krátké době budou k vidění v galerii. Těším se na další cross nebo rally.

7.4.08 - Tak už vím proč nemáme fotky, Martinovi kleknulo PC, takže dal fotky Jirkovi a najdete je na jeho stránkách v galerii. Ještě přibydou fotky od Bohuni až je Ondra naskenuje :-))

Celý článek | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek