RC klub Kramolín
Dnešní datum: 30. 05. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Rejštejn - 23-25.1.2008 - 5
Nováci
zobrazení: 1280
známka: 0


* RC Rally Velká Hleďsebe 27.10.2007

Vydáno dne 31. 10. 2007 (4081 přečtení)

Takže poslední moje Rally pod širou oblohou. Třemošnou nestíhám, mám pracovní povinnosti. Navíc mě potěšilo, že jsme se dostali na Rally i s Michalem a odzkoušeli tak i Octavii.

Vzhledem k rozpisu jsme si přivstali a vyrazily asi ve čtvrt na osm. Na místo jsme dorazili jako jedni z prvních, nepočítám-li organizátory. Alespoň jsme měli čas důkladně prohlédnout trať na velký off-roady. Ve srovnání s Tojicema je trať trochu hůř poskládaná na ploše, ale zpracování (preparace povrchu, skoky vytvořené z hlíny, všechny zatáčky klopené, olemování červeným husím krkem, tribuna) je lepší. Alespoň může Jirka litovat, že nepřijel na Rally, chytil by inspiraci. Ve srovnání s tratí v Praze Kbelích je Hleďsebská trať přímo vynikající. Ale vzhledem k preparaci povrchu na trati do pátku stála voda a tak zde zamýšlená RZ byla zrušena. Během dne jsme se zde byli ještě podívat několikrát, když místní nadráždily svoje stroje a jezdili.
Rozbalili jsme depo a vyrazili obhlídnout RZty. Byly natažené 2 s plánovanými 3 průjezdy. Mlha se začala zvedat a vše ukazovalo na hezký den. RZty byly kombinované z různých povrchů, převládala tráva, asfalt, místy dlaždice, průjez lesem, prostě na co si vzpomenete. Bohužel právě tráva se ukázala jako kámen úrazu. Ve vlhkém počasí zůstávala posečená tráva v trati a lepila se na všechno a v jakémkoli, hlavně velkém, množství. Fík chtivý tréninku vyjel na trať a auto se po pěti metrech téměř zastavilo, všude byla namotaná mokrá tráva. Pořadatelé se chopili hrábí a košťat a před startem vše znovu prohrábli. Jak se později ukázalo, ani to nestačilo, a po první RZtě auta připomínala kupky trávy. Nicméně všichni měli podmínky stejné, počasí je někdy proti nám, takže hurá do závodů.
Proti svým zvyklostem jsem přezul obě auta na nové gumy a tím byl servis hotový. V první RZtě jsme zjistili, že TL-01 je nízký, Michal s Octávkou zapadal i v posekané trávě a tak víc přenášel než jel. Budeme s tím muset něco udělat. Inspiraci mi dal Dan, když Kamile TLko upravil na místě. Takže budeme zvedat. TTčko jezdilo v pohodě a moje hrozné časy byly opravdu zapříčiněny pouze rukama. Na Obou RZtách byly časomíry a tak závody pěkně odsejpaly.
V přestávkách se našel tradičně čas na pokec, klobásku a kafíčko. Prostě pohoda. Během závodů se nevyskytly, až na jednu vyjímku (rušení), problémy. K rušení jen malou poznámku. Pokud se nedohodneme na vybírání vysílačů, nelze rušení vyloučit a je opravdu jen na nás a naší ukázněnosti, zda budeme zapínat vysílačky když nejedeme RZty. Osobně si to nedovolím (i když jsem koupil wifinu). Prostě kupte si letadlo a ono vás to nekontrolovaný ježdění a zapínání vysílaček přejde.
Výsledky dopadly podle očekávání, skončil jsem 16. a Michal 20. z 21 elekter. Při vyhlášení se dostala malá upomínka na závody na každého, vyhlášeny byly navíc zvlášť dívky a děti. Díky organizátorům za hezky připravené závody a těším se do Nepomuka na závěr sezóny.

Ještě odkaz na fotky a výsledky.

Celý článek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek